ژن خوب سربلند – خبر روزانه

امیر عابدزاده چگونه دروازه بان اول تیم ملی شد؟

به گزارش روزنامه خبر روزانه همشهریان وی نوشت: خبرها حاکی از آن است که این هفته نام امیر عابدزاده نیز در ترکیب مقدماتی لیگ دسته دوم فوتبال اسپانیا قرار دارد. دروازه بان ملی پوش ایرانی این فصل در تیم پونفرادینا حضور دارد. تیمی که در هفته نوزدهم با درخشش مکرر امیر موفق شد حریف خود میراندس را با نتیجه دو بر یک شکست دهد. امیر در این بازی 6 سیو شامل چهار ضربه کلیدی انجام داد و در نهایت از سوی کارشناسان فوتبال اسپانیا به عنوان بهترین گلزن هفته انتخاب شد. هفته ای که 11 بازی با حضور 22 دروازه بان انجام شد و از این رو انتخاب امیر بسیار ارزشمند است.

نزدیک رویاهای لالیگا

این بازیکن 28 ساله در اوایل این فصل پس از یک فصل درخشان در ماراتیما که به حفظ تیم در لیگ برتر پرتغال کمک کرد، به پونفرادینا پیوست. تیمی در دسته دوم اسپانیا که برای بسیاری از فوتبالدوستان ایرانی ناشناخته بود. حتی گاهی انتقاداتی هم به انتخاب امیر می‌شد، اما به نظر می‌رسد او ایده درستی داشته و می‌خواست در مکان محبوب‌تری بازی کند. البته مدیران برنامه ها و بسیاری از مربیان و مدیران اسپانیایی در حال تماشای مسابقات لیگ دسته دوم این کشور هستند تا او به صعود به لالیگا اصلی امیدوار باشد. به خصوص با نمایشنامه هایی که امیر در این فصل ارائه کرد، دستیابی به این مهم به هیچ وجه دور از انتظار نیست. حتی خود پونفرادینا هم شانس حضور در لالیگا را دارد. تیم اسپانیا در این هفته با نتیجه 2 بر یک میراندز را شکست داد و با 19 بازی و 35 امتیاز به رده دوم جدول صعود کرد. آنها مطمئناً هفت امتیاز از رهبر آلمریا عقب هستند و ایبار و تنریف را بسیار نزدیک می بینند. با این حال، قرار گرفتن در این موقعیت یک اتفاق بسیار خوب و امیدوارکننده برای پانفرادینا است. لیگ دسته دوم فوتبال اسپانیا 22 تیم دارد و رقابت های نیم فصل اول دو هفته دیگر به پایان می رسد.

در سکوت رشد می کند

روندی که امیر عابدزاده برای رسیدن به این نقطه در فوتبال باشگاهی و ملی طی کرد تامل برانگیز و قابل تقدیر است. در شرایطی که خیلی ها معتقد بودند او مورد علاقه احمدرضا عابدزاده است و فقط به خاطر نام و آبروی پدرش وارد فوتبال شد، او آنقدر جنگید و جنگید که بالاخره به حقش رسید و جای خودش را پیدا کرد. شاید در روزهایی که عابدزاده کوچولو نه در پرسپولیس و نه در راه آهن جدی گرفته نمی شد، کمتر کسی می توانست تصور کند که این پسر بدون حتی یک گلایه به جام جهانی 2018 روسیه راه پیدا کند و به جام جهانی 2022 راه یابد. فوتبال اروپا او حتی پیراهن شماره یک تیم ملی را نیز به تن می کند. اما این اتفاق افتاد؛ از دروازه بانی که در طول فصل در مراتی پرتغال بیش از 100 سیو انجام داد و اکنون بر پونفرادینا مسلط است. امیر عابدزاده نشان داده است که حتی ژن های خوب هم می توانند از صفر شروع کنند و اگر لیاقتش را دارند در آرامش و سلامت به آرزوهایشان برسند. او را نیز باید آفرین نامید.

چهار سانت پایین تر از احمدرضا

امیر عابدزاده البته کاریزمای منحصر به فرد پدرش احمدرضا را ندارد. در این صورت نباید به شدت مورد انتقاد قرار گیرد. بالاخره احمدرضا بی نظیر بود. با این حال، بسیاری بر این باورند که امیر بسیار پایین تر از پدرش است که کاملاً درست نیست. احمدرضا عابدزاده 190 سانتی متر و پسرش امیر 186 سانتی متر قد دارند و در واقع بچه عقاب تنها چهار سانتی متر از خود عقاب پایین تر است. شاید به خاطر استایل و هیکل امیر باشد که اندامش کوچکتر به نظر می رسد. به هر حال عابدزاده کوچک با همان قد و جثه می درخشد و قدم به قدم به تحقق آرزوی بزرگش نزدیک می شود.»

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا