کارلوس ترک عادت نکرده است

تیم ملی ایران امروز به مصاف سنگال می رود که پیروزی مقابل اروگوئه توانست بخش قابل توجهی از دلایل انتخاب سرمربی جدید تیم ملی را توجیه کند.

به گزارش خبر روزانه و به نقل از تمرین سهآنقدر او را می شناسیم که حتی با ریش سفید روی صورتش می توان از موقعیت ها و نگرانی های این روزها او مطلع شد. او در روز بازی با اروگوئه با لباس ورزشی و چهره ای نتراشیده علیرغم همه تشریفات بازی های ملی در کنار زمین حاضر شد. اینکه در تمام این سال ها کمتر از او می دانستیم. مگر اینکه کارهای مهم تری برای انجام دادن داشته باشد.

آنچه مسلم است این است که او زمان کافی برای ساخت تیمی که بتواند گزینه ای برای مرحله بعد باشد را ندارد، همانطور که نمی تواند بهانه ای برای این فرصت محدود داشته باشد. به همین دلیل قصد دارد به قول خودش از هر ثانیه این مینی کمپ استفاده کند تا در بدترین حالت در صورت عدم پیشروی، از آبروی فوتبال ایران پاسداری کند.

اخبار رسیده از اردوی اتریش حکایت از آن دارد که این سرمربی پرتغالی روزانه بیش از 10 ساعت وقت خود را برای آماده سازی تیم ملی و آنالیز مسابقات صرف کرده است و این صرفاً بدون احتساب ساعات حضور در زمین با بازیکنان است.

او این عادت را ترک نکرده و همچنان وسواس عجیبی به جزئیات دارد تا جایی که حتی کمبود وقت هم باعث نشده دست از این عادت دیرینه اش بردارد و حتی به گفته برخی بازیکنان حاضر در اردو حساسیتش بیشتر شده است، نه کاهش یافته است.. (می گویند در روز اول حضورش در اردوی اتریش با قطر تیرک دروازه ها مشکل داشت و تا رفع مشکل سوت شروع تمرین را نزند.)

او البته خبر عجیب آخرین دیدار تیم ملی در گرمای 40 درجه قطر را دریافت کرده و شاید به همین دلیل است که می خواهد با انجام هر چه بهتر این دیدار اختلافات خود را با سرمربی قبلی نشان دهد. شاید نزدیک کوه های آلپ..

به هر حال انگیزه شرکت در بزرگ ترین و باشکوه ترین کارناوال ورزشی جهان برای چهارمین بار افتخار بسیار ارزشمندی بود که فردی با این حد از جاه طلبی نمی توانست به سادگی و بی تفاوتی از کنار آن بگذرد. در رفتار و بیانیه شما

انتشار آن پست معروف در صفحه شخصی او از فضای صمیمی رختکن تیم ملی، اگرچه از نظر حرفه ای غیر قابل توجیه است، اما در کل ارزشش را دارد و نمی توان او را سرزنش کرد. اون به تنهایی در واقع اگر کارلوس کی روش به نسل فعلی تیم ملی ایران که با همه جذابیت ها و افتخاراتشان بیشترین نقش را در پیدایش آن داشتند اعتقاد راسخی نداشت، هرگز پیشنهاد هدایت تیم ملی را نمی پذیرفت. حتی اگر پیشنهادی از طرف خانواده باشد.

فراموش نکنیم که پس از گذشت دو سال، برخی رسانه های داخلی همچنان آلسنو را به خاطر قبول هدایت تیم در بازی های المپیک مقصر می دانند. این تعداد از منتقدان سرمربی سرشناس جهان معتقدند که او قبل از هر چیز می خواست در بازی های المپیک شرکت کند.

برتری مقابل یکی از قدرتمندترین اروگوئه های سال های اخیر و بالاتر که عملکرد قابل قبول تیم ملی تنها در چند جلسه نشان داد که هنوز می توان روی درایت این پیرمرد 70 ساله پرتغالی حساب کرد یا به عبارتی شما هنوز هم می توانید پشت سر او بازی کنید، این نقش تفاوت چندانی با نقش یک حرفه ای در یک بازی مافیایی ندارد که با درک درست از قوانین بازی و تجزیه و تحلیل ماجراهای روز، تیم خود را به بهترین شکل ممکن به جلو هدایت می کند.

برای اینکه بفهمید مهم ترین دلیل تحت تاثیر قرار گرفتن شاگردانش از او چیست، کافی است به همان کلیپی که همزمان با تایید صلاحیت مهدی تاج در صفحه شخصی خود گذاشته بود برگردید. اینکه او در سال های حضور در کنار سر الکس فرگوسن و تجربه حال و هوای بزرگ ترین رختکن های دنیا به مرز مهارت در استفاده از کلمات کلیدی و هیجان انگیز کردن بازیکنانش رسیده است. نشان مقاومت جانانه رامین رضاییان در برابر اصرار مهاجمان بی رحم اسپانیایی برای عبور دادن توپ از روی خط دروازه همچنان در راهروی فدراسیون و مرکز ملی فوتبال و مجموعه پک وجود دارد. تصویری که به بهترین وجه نشان دهنده روحیه سلحشوری بازیکنان تیم ملی در آن مسابقات است. در بازی اخیر تیم ملی مقابل اروگوئه، شجاع دو بار با سر توپ را با ضربه های شدید سوارز و والورده زد و ملی پوشان را از تهدید دروازه باز داشت.

بنابراین و با تمام توضیحات بالا، شاید هرکسی به جای حصفی، طارمی، جهانبخش، انصاری فرد، عزت اللهی و… تمایل خود را برای بازگشت سی کیو روی نیمکت تیم ملی در جام جهانی پنهان نکرده باشد. برای رسیدن به خواسته خود حتی به یک جلسه محرمانه با وزیر ورزش هم رسیدند و وارد بحث هایی شدند که قبلا در فضای یک تیم ملی غیرعادی بود.

در واقع باید بپذیریم که این نسل از ملی پوشان فعلی در این 9 سال که در تاریخ فوتبال ایران کم نظیر بود، مهم ترین و بهترین دوران فوتبال خود را در عرصه ملی با این سرمربی تجربه کردند. به عبارت دیگر، موقعیت فعلی خود را مدیون او هستند و نمی توانند به هیچ کس جز کارلوس اعتماد کنند. (البته در این مورد بحث های زیادی وجود دارد، زیرا اگر بخواهیم با دقت و منطق به این موضوع بپردازیم، می توان گفت که مارک ویلموتس با تمام انتقاداتی که به او وارد شده، قربانی این افراط بوده است. اعتیاد.)

برد مقابل اروگوئه با تمام ستاره هایش بهترین موقعیت ممکن برای کی روش در حال حاضر بود. او خیلی زودتر از آنچه انتظار داشت پاسخ اعتماد خود را از شاگردان دریافت کرد. اکنون کمتر شاهد انتقادات نسبت به میانگین سنی بالای تیم هستیم، اما کی روش در پاسخ به این انتقادات به نکته معتبری اشاره می کند. او معتقد است قانون افزایش تعداد جایگزین‌ها که پس از همه‌گیری به تصویب رسید، این کمبود را کمتر از همیشه محسوس خواهد کرد.

کی روش امروز در یکی از مهم ترین لحظات حضورش به عنوان سرمربی تیم ملی ایران، تیمش را مقابل شاگردان الیو سیسه در موشن اینوست آرنا به میدان می برد. تیمی به هم پیوسته متشکل از ستارگان سرشناس باشگاه های اروپایی که مبارزه با آن را می توان آخرین آزمون جدی تیم ملی ایران پیش از دیدار مقابل انگلیس در جام جهانی دانست.

نکته جالب این است که سنگالی ها در 15 بازی اخیر خود فقط یک بار شکست خورده اند و اتفاقاً آن یک شکست در زمان کی روش در مصر رقم خورد. آنها با انجام سه بازی متوالی (فینال جام ملت های آفریقا و مقدماتی جام جهانی) ناگهان به دشمنان قسم خورده مصر تبدیل شدند.

اگرچه شاید نتیجه بازی امروز مقابل سنگال ملاک خوبی برای ارزیابی تیم ملی نباشد اما در عین حال نباید فراموش کرد که اسکوچیچ برای باخت به الجزایر در دیداری دوستانه چه بهای گزافی پرداخت. کی روش هرگز اشتباه اژدها را مرتکب نخواهد شد و با قدرت کامل و احتمالاً با ترکیبی متفاوت از اروگوئه به مصاف قهرمان آفریقا خواهد رفت تا بتواند سطح اعتماد بین خود و سربازانش را تا حد امکان بهبود بخشد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا