کارمندانی که به جای حقوق، پوشک دریافت می‌کنند!

یک خانه سالمندان کودکان چهار ساله را برای مراقبت از ساکنانش استخدام می کند، اما چرا؟

خبر روزانه پلاس-فاطمه کریمخان:در قرارداد کار می نویسند «هر وقت بخواهد می تواند سر کار بیاید»، اگر وسط «کار» خسته شد، یا خوابش برد، یا حوصله اش سر رفت، می تواند بخوابد، بخورد، یا می تواند به خانه برود. و اگر حوصله اش سر رفت دوباره سر کار بیاید. .

آیا این شغل مطلوبی است؟ البته برای شما نیست، آگهی کار می گوید که فقط افراد زیر چهار سال استخدام می شوند، پولی در کار نیست، به استخدام شدگان با پوشک و شیرخشک و در تمام ساعات کاری که بستگی به شرایط و حال و هوای شما دارد، حقوق می گیرند. فرد استخدام کننده می تواند قابل تغییر باشد، مادر نیز باید همراه او باشد!

این آگهی شغلی شگفت انگیز توسط یک “خانه سالمندان” در کیتاکیوشو ژاپن منتشر شده است. آنها گفتند که برای مراقبت از ساکنان این مرکز، که همگی بالای 80 سال سن دارند، به کارکنان جدیدی نیاز دارند که سن مرکز را متعادل کنند. تغییر دادن!

وظیفه شما لبخند زدن است!

وظیفه کسانی که برای این کار استخدام می شوند چرخیدن در اتاق های نشیمن خانه سالمندان است، مدیر خانه سالمندان که این آگهی را منتشر کرده است گفت تنها انتظار ما از بچه هایی که برای این شغل استخدام می شوند این است. تا با حضورشان لبخندی بیاورند.لب ساکنان این خانه را صدا بزنند.

مطالعات زیادی وجود دارد که نشان می دهد داشتن فرزندان به خصوص کودکان خردسال در اطراف سالمندان می تواند به بهبود زندگی و سلامت روان سالمندان کمک کند. در نظم سنتی زندگی خانوادگی، بزرگان خانواده مسئول مراقبت از کودکان خردسال بودند در حالی که والدین جوان آنها مشغول کارهای روزانه بیرون از خانه بودند.

یکی از مهم ترین خطرات برای سلامت روان افراد سالخورده افزایش اضطراب و افسردگی، احساس ناکارآمدی و شکنندگی است، داشتن فرزند در اطراف افراد مسن می تواند اضطراب و افسردگی آنها را کاهش دهد و به آنها کمک کند تا احساس اثربخشی داشته باشند.

به جای پوشک پول می دهند!

خانه سالمندان به جای کلاس!

آقای گاندو، مدیر خانه سالمندان که قصد دارد کودکان بیشتری را برای همراهی سالمندان استخدام کند، می گوید در حال حاضر 30 نفر برای این شغل ثبت نام کرده اند که تعدادی از آنها پذیرفته شده اند. مثل یک برنامه پیاده روی معمولی این در پارک است، اما برای سالمندانی که در اینجا زندگی می کنند بسیار مهم است. حضور بچه ها آنها را به یاد بچه های خودشان و جوانی شان می اندازد و آنها را بهتر می کند. برخی از این افراد مسن آنقدر به فرزندان وابسته شده اند که به پدربزرگ و مادربزرگ واقعی آنها تبدیل شده اند.

جدای از این آگهی شغلی، داشتن فرزند در کنار سالمندان مزایای دیگری فراتر از کاهش احساس اضطراب و تأثیر مثبت بر سلامت روان سالمندان دارد. این روزها بیشتر افراد ترجیح می دهند فرزندان خود را برای یادگیری مهارت های اجتماعی به کلاس های مختلف بفرستند، اما شاید یکی از منابع مهم یادگیری مهارت های زندگی در خانه فراموش شده باشد، حضور کودکان در کنار سالمندان علاوه بر تحریک سالمندان. تحرک بیشتر و معنا بخشیدن به زمان فراوان، احساس تنهایی و رهاشدگی را در آنها کاهش می دهد و این احساس را در آنها ایجاد می کند که در زندگی دیگران و به ویژه نسل های آینده تأثیر دارند، به کودکان احترام می گذارند و یادگیری رفتار در موقعیت های مختلف باعث کاهش اضطراب می شود. در مورد روابط با بزرگسالان و کمک به ایجاد اعتماد به نفس آنها. گذراندن وقت با افراد مسن نیز می تواند باعث شود کودکان چرخه و منطق زندگی را زودتر یاد بگیرند و از فضای گلخانه ای آپارتمان و مدرسه فاصله بگیرند.

علاوه بر همه اینها، حضور فرزندان در کنار سالمندان در خانواده می تواند باعث بهبود روابط بین بزرگترهای خانواده و سالمندان شود، از اضطراب بزرگسالان در این مورد بکاهد.

در مورد اثرات فعالیت بدنی بر سلامت جسمی و روانی سالمندان بسیار گفته شده است، اما مطالعه ای که توسط روانشناس شارون ارکین از دانشگاه آریزونا انجام شد، اخیراً نشان داد که گذراندن وقت با کودکان می تواند بیماری آلزایمر را در افراد مسن به تاخیر بیاندازد. زیرا برای سالمندان فعالیتی چالش برانگیز محسوب می شود که توانایی های شناختی آنها را تحریک می کند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا