کانال‌های پایاب بند خسویه زرین‌دشت تکمیل شود

خبر روزانه / فارس نماینده ای از ساکنان شهرهای داراب و زرین دشت در مجلس مشورتی اسلام خواستار تکمیل کانال سد خسوی به شکل ویژه و اختصاص اعتبار برای این کار شد.

محمدجواد عسکری روز پنجشنبه 21 آنلاین در شورای شهر زرینودشت به ریاست وزیر جهاد کشاورزی گفت: تاکنون ذینفعان در این پروژه سهیم بوده اند.

رئیس کمیسیون کشاورزی ، آب ، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با بیان بخشش جرایم مربوط به تأخیر در پرداخت وام های کشاورزی ، گفت: با وجود این مشکل ، فضای بخش کشاورزی شکننده است. ”

عسکری خاطرنشان کرد: افرادی برای کار در شهر زرین دشت آمده و اقدامات بسیار خوبی را از نظر شرکت “فجر ایزداست” برای تولید دام ، سبزیجات و محصولات تابستانی در قالب گلخانه انجام دادند. او به این طرح اختصاص داده است و ما تاکید می کنیم که بروکراسی بانکی و اداری باید حذف شود و با این وام کارهای عملیاتی انجام شود.

وی همچنین به خشکسالی های پی در پی و مشکلات آب در سفره های زیرزمینی اشاره کرد و افزود: برای این موضوع نیاز به بودجه است ؛ مجلس نمایندگان به طور جدی بر موضوع انتقال آب نظارت داشته و جلسات متعددی نیز برگزار شده است.

وی بر لزوم اصلاح مدل کشت و توسعه محصولات کم آب توسط وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد و افزود: این موضوع باید در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی جدی تر باشد.

نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی از ساداتی نژاد به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور خواست تا نیازهای زرین دشت را در زمینه های مختلف آموزشی ، کشاورزی ، راهداری ، عمرانی و سایر مسائل مطرح کرده و تصمیمات مناسب اتخاذ کند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا