کانون‌های مساجدی که همنام با امام حسین (ع) یا القاب آن حضرت فعالیت‌ می‌کنند

در سطح ملی بسیاری از کانون های فرهنگی هنری مساجد یا به نام امام حسین (ع) و یا به نام القاب منسوب به آن حضرت فعالیت می کنند.

به گزارش خبر روزانه، به نقل از ستاد ارتباطات رسانه ای (فهمه)، همین تعداد نیز به دلیل عشق قلبی و ارادت به امام سوم شیعیان، فرزندان خود را «حسین» صدا می زنند. حتی برخی محل کار خود را با نام یا القاب شهیدان سعید و سالار مزین می کنند و بدین ترتیب ارادت خود را به ساحت سعیدالشهدا(ع) ابراز می کنند.

ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) گزارشی آماری با فرا رسیدن عاشورای حسینی تهیه کرده است که در آن به تعداد کانون های فرهنگی هنری مساجد فعال در استان های کشور با نام یا القاب منسوب به امام حسین (ع) اشاره شده است. در ادامه خواهید خواند:

بر اساس این گزارش، آمار به‌دست‌آمده نشان می‌دهد که 1938 اداره مساجد، 698 اداره کانون فرهنگی هنری و 757 اداره مساجد و کانون‌ها با هم (اعم از مسجد و کانون) با نام یا کنیه امام حسین (ع) در سراسر کشور وجود دارد. در کشور، در جمهوری 3 هزار و 393 شعبه وجود دارد.

از این میان 220 مرکز فرهنگی هنری در استان‌های خراسان رضوی و اصفهان، 189 مرکز فرهنگی هنری در خوزستان، 178 مرکز فرهنگی هنری در استان فارس، 160 مرکز فرهنگی هنری در استان‌های گیلان و آذربایجان شرقی و در تهران وجود دارد. استان – 161. استان سیستان و بلوچستان با 141 شعبه مرکز فرهنگی هنری، استان هرمزگان با 148 شعبه مرکز فرهنگی هنری، استان کهگیلو و بویراحمد با 141 شعبه مرکز فرهنگی هنری، استان مازندران با 129 شعبه هنری و فرهنگسرا، استان آذربایجان غربی با 124 مرکز فرهنگی هنری، استان کرمان (جنوب) با 106 مرکز فرهنگی هنری، استان یزد با 96 مرکز فرهنگی هنری، استان همدان با 93 مرکز فرهنگی هنری، استان کرمانشاه با 89 مرکز هنری و فرهنگسراها، استان چهار محال و بختیاری با 91 مرکز فرهنگی هنری، استان خ جنوبی آراسان با 89 مرکز فرهنگی هنری، استان گلستان با 81 مرکز فرهنگی هنری، استان لرستان با 73 مرکز فرهنگی هنری، استان مرکزی با 71 مرکز فرهنگی هنری، استان خراسان شمالی با 59 مرکز هنری، فرهنگ فرهنگی، استان البرز با 60 شعبه کانون فره نگی هنر استان ایلام با 61 شعبه فرهنگسرای هنری و استان قم با 57 شعبه فرهنگسرای هنری با نام یا القاب منسوب به امام حسین (ع) فعال هستند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا