حوادث

کاهش چشمگیر قاچاق سلاح و مهمات با رایزنی‌های دیپلماتیک

جانشین فرمانده فراجا اعلام کرد که قاچاق سلاح و مهمات با گفت‌وگوهای دیپلماسی انجام گرفته با کشورهای همسایه کاهش چشمگیری داشته است.

به گزارش خبر روزانه، سردار قاسم رضایی دراین‌باره اظهارکرد: با توجه به هم مرز بودن استان آذربایجان غربی با سه کشور ترکیه، عراق و جمهوری آذربایجان و وجود پاسگاه‌های مرزی در این مرزها، قاچاق سلاح و کالاهای ممنوعه نسبت به سال‌های گذشته کاهش چشمگیری پیدا کرده است.

وی با اشاره به کشفیات سلاح  و کالاهای قاچاق در این منطقه افزود: با گفت‌وگوهای دیپلماسی صورت گرفته با کشورهای همسایه و کنترل قاچاق سلاح و مهمات هم از سوی دولت عراق و هم از سوی دولت ترکیه هم اکنون وضعیت امنیتی استان بسیار بالا بوده و در کشف کالاهای قاچاق، مجموعه انتظامی و مرزبانی عملکرد خوبی داشته‌اند و علیرغم توطئه‌ها و نقشه‌های شوم دشمنان استان آذربایجان غربی یکی از مهم‌ترین و امن‌ترین استان‌های کشور است.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور در پایان هدف از سفر خود به آذربایجان غربی را پایش پاسگاه‌های مرزی و ارتقای روحیه و خدا قوت به امنیت سازان این استان عنوان کرد.

توسعه اشراف اطلاعاتی از محوری‌ترین اولویت‌های ماموریتی است

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور همچنین  ارتقاء و توسعه اشراف و تسلط اطلاعاتی بر حوزه های ماموریتی فراجا و یکپارچه سازی بانک های اطلاعاتی را یکی از محوری‌ترین اولویت‌ها برشمرد. او در کمیسیون مشترک مرزبانی و انتظامی استان آذربایجان غربی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و تلاش‌های شبانه‌روزی کارکنان اظهارکرد: ارتقاء و توسعه اشراف و تسلط اطلاعاتی بر حوزه‌های ماموریتی فراجا  و یکپارچه‌سازی بانک‌های اطلاعاتی یکی از محوری‌ترین اولویت‌های ماموریتی است؛ برهمین اساس پلیس باید بر محیط اشراف کامل داشته باشد و معتقدم اگر اشراف نداشته باشیم در مقابل حریف، آسیب‌پذیر خواهیم بود.

وی افزود: خدا را سپاسگزارم که در عبادتگاه شما قرار گرفتم و روحیه خدمتی مرزبانان آذربایجان غربی در بازدیدی که از پاسگاه مرزی میدان داشتم، مثال زدنی است، شما رزمندگان بصیر و مجاهدان فی سبیل الله در مجموعه مرزبانی استان آذربایجان غربی هستید و ما در این استان شهدای زیادی تقدیم کردیم و جای‌جای این خاک، مجاهدت های زیادی صورت گرفته و ما مدیون تمامی شهدای این خاک هستیم.

رضایی با بیان اینکه افتخارمان این است که در این نظام خدمت و زندگی می‌کنیم و خدا را سپاسگزاریم که سرباز ولایت فقیه هستیم، گفت: ماه بهمن، ماه دگرگونی اجتماعی ایران عزیز است و ماهی است که مدیریت از طاغوت به ولی فقیه منتقل شد پس ماه بهمن، ماه شادی و شیرینی است و ما مدیون رهبر کبیر انقلاب اسلامی هستیم که ایران ما را تبدیل به ایران سرافراز در بین ملت‌های جهان کرد.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور ادامه داد: روستاهای مرزی باید تحت کنترل و اشراف اطلاعاتی نیروهای مرزبانی قرار گیرند و فرماندهان می‌بایست آموزش‌های لازم را در این خصوص دیده باشند؛ لذا تعامل با مرزیاران بسیار مهم است و می‌بایست تعاملات با مردم افزایش یافته و حوزه مرزیاری تقویت شود.

 رضایی در پایان تاکید کرد: فرماندهان باید تهدیدات را احصاء و شناسایی کنند و برای مقابه با آنها طرح ریزی کرده و با اجرای سناریوها تمرین داشته باشند؛ این در واقع همان مفهوم آمادگی است.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه مطالب حوادث

نویسنده حوادث با استعداد در ارائه دیدگاه‌های متنوع هستم. از طریق بررسی مختلف زوایای رویدادها، برای خوانندگان دیدگاه جدیدی را به ارمغان می‌آورم.
دکمه بازگشت به بالا