کره شمالی: موشک بالستیک «هواسونگ-۱۲» با موفقیت آزمایش شد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین خبر روزانه، دولت کره شمالی بامداد دوشنبه درباره آزمایش موشکی خود در روز قبل به رسانه ها توضیح داد.

رسانه دولتی کره شمالی (KCNA) گزارش داد که یک روز قبل یک موشک بالستیک میان برد سطح به زمین به نام هواسونگ-12 را آزمایش کرده است.

به گزارش یونهاپ، در این بیانیه آمده است: «هدف از این شلیک آزمایشی ارزیابی انتخابی موشک‌های تولید شده و مستقر شده و همچنین تأیید صحت کلی این سامانه تسلیحاتی بود». این آزمایش دقت، ایمنی و کارایی سیستم تسلیحاتی هواسونگ 12 در حال ساخت را تایید کرد.

بر اساس این گزارش، کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در جریان آزمایش موشکی حضور نداشته است.

رسانه دولتی کره شمالی همچنین توضیح داد: ارتش با در نظر گرفتن امنیت کشورهای همسایه، موشک هایی را در بالاترین زاویه سامانه شلیک از منطقه شمال غرب تا دریای کره شرقی شلیک کرد. داده های جهانی از تصاویر گرفته شده از فضا توسط دوربین روی کلاهک موشکی در دسترس عموم قرار گرفته است.

ارتش کره جنوبی روز یکشنبه اعلام کرد که این موشک از استان شمالی جاگانگ شلیک شده و حدود 800 کیلومتر در ارتفاع 2000 کیلومتری پرواز کرده است. این در حالی است که موشک هواسونگ-12 بردی معادل 4500 کیلومتر دارد.

پیونگ یانگ قبلاً گفته بود روز چهارشنبه دو موشک، یک موشک کروز دوربرد و یک موشک زمین به زمین هدایت شونده تاکتیکی آزمایش کرده است و رهبر از یک کارخانه تسلیحات بازدید کرد. (ادامه مطلب)

این هفتمین آزمایش موشکی کره شمالی در یک ماه بود. این بیشتر از همه آزمایش‌های موشکی این کشور در سال 2021 است.

پیش از این، کیم به مقامات دستور داده بود که از سرگیری فعالیت های موقتاً تعلیق شده را در نظر بگیرند. پیونگ یانگ از اواخر سال 2017 آزمایش های هسته ای و موشک های بالستیک قاره پیما را به طور داوطلبانه تعلیق کرده است.

انتهای پیام/این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

دکمه بازگشت به بالا