کرونا همچنان درمان قطعی ندارد / استفاده از ماسک در دستور کار همه باشد

به گزارش شفاف ، صبح امروز جلسه کمیته ملی علمی مبارزه با کووید 19 با حضور دکتر قاسم جان بابایی معاون وزیر بهداشت ، دکتر فرید نجفی معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت دکتر حمیدرز برگزار شد. جماتی ، دبیر کمیته علمی ملی تاج و سایر اعضای کمیته. بیمارستان قلب شهید رجایی در تهران برگزار شد.

استفاده از ماسک در دستور کار همه افراد است

در ابتدای این جلسه ، دکتر جان بابای با بیان اینکه جلسه کمیته ملی علمی کووید 19 امروز با حضور اساتید رشته های پزشکی کشور برگزار شد ، گفت: در حال بحث و بررسی است.

وی ادامه داد: با توجه به تداوم روند خوب واکسیناسیون در کشور ، شاهد کاهش بستری ها ، بیماران بدحال و مرگ و میر بیماران هستیم که این نشانه خوبی است ؛ روز همه عزیزان.

در بحث بیماران سرپایی و بستری ، دکتر جان بابای به دستورالعمل های ملی برای درمان قرآن اشاره کرد: نباید آنچه را که در موارد سرپایی مورد تاکید قرار گرفته بود انجام داد. این بدان معناست که برخی از افراد به دلیل ترس خود ممکن است کارهای تشخیصی را انجام دهند که ضروری نیست.

موارد سرپایی کرونری نیازی به دارو ندارند

معاون وزیر بهداشت تصریح کرد: در موارد سرپایی نیازی به دارو نیست؛ مردم عزیز بدانید که نظر اساتید این است که در مراحل سرپایی نیازی به CT و آزمایشات معمول نیست بلکه فقط رعایت نکات بهداشتی است.

Ramedsaver یک داروی بیمارستانی است

وی درباره نحوه بستری شدن بیماران کرونری در بیمارستان خاطرنشان کرد: معمولاً طبق دستورالعمل ، در صورت لزوم به اورژانس می رسند. در موارد بستری ، دوره درمان به خوبی مشخص شده است. موارد زیر باید در درمان بیماران بستری در نظر گرفته شود استفاده از داروهایی که به عنوان داروهای ضد تشنج شناخته می شوند ، مانند داروهای درمانی ، محدود است و در برخی موارد اصلاً در خانه نیست. این دارو در بیمارستان بستری است و در موارد نادر و در شروع بیماری استفاده می شود.

کورتیکواستروئیدها باید به مدت محدود در بیمارستان ها تجویز شوند

جان بابای با تاکید بر اینکه استفاده از کورتیکواستروئیدها بسیار محدود است و در مطب ها و کلینیک ها جایی ندارد ، گفت: کورتیکواستروئیدها باید در بیمارستان ها و به مدت محدود تجویز شوند ؛ در برخی موارد مشاهده می شود عفونت های قارچی کشنده در اثر استفاده بیش از حد از کورتیکواستروئیدها ایجاد می شوند ، بنابراین مردم باید مراقب باشند که چنین داروهایی را خودسرانه مصرف نکنند و از پزشک خود بخواهند که نسخه تجویز کند.

اهمیت استفاده مناسب از اکسیژن در بیماران بستری

معاون وزیر بهداشت با تأکید بر اینکه مهمترین کاری که برای بیمار بستری می شود استفاده صحیح از اکسیژن است ، گفت: در واقع اولین نکته حمایت تنفسی است که پرستاران به بیماران ارائه می دهند. اکسیژن مناسب می تواند م effectiveثرترین درمان باشد و مرگ و میر را به صفر برساند.

م effectiveثرترین درمان برای این بیماری واکسن است

بر اساس گزارش روابط عمومی وزارت بهداشت ، وی همچنین با اشاره به اینکه مشکلات روانی یکی از مواردی است که بر کیفیت درمان بیماران تأثیر می گذارد ، گفت: مسائلی مانند سلامت روان و تغذیه مناسب باعث افزایش توانایی در طول درمان می شود. به

جان بابای با بیان اینکه توجه ویژه به محدودیت استفاده از داروها ، رعایت توصیه های بهداشتی و افزایش مصرف مایعات از جمله نکاتی است که اعضای کمیته علمی بر آن تأکید می کنند: “م effectiveثرترین درمان برای این بیماری واکسن ها هستند ، زیرا بیماری ویروسی و درمان آن ناشناخته است.

معاون وزیر بهداشت در پایان درباره کمبود داروی کرونری در کشور توضیح داد: “خوشبختانه وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو سعی کرده اند همه داروها را در درمان بیماری عروق کرونا قلب م effectiveثر قرار دهند. از طریق تولید داخلی عمومی ما هیچ اطلاعاتی نداریم.

دکمه بازگشت به بالا