کسب سهمیه قهرمانی جهان نشدنی نیست

مربی هندبال بانوان ایران در گفتگو با آنا:

سرمربی تیم هندبال بانوان گفت: تیم هندبال بانوان ایران اگر خوب بازی کند می تواند هند را شکست دهد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری آنا، مسابقات هندبال قهرمانی بانوان آسیا از امروز در اینچئون کره جنوبی آغاز می شود.

تیم ملی بانوان ایران نیز با حمایت باشگاه بافک یزد و ترکیبی از بازیکنان جوان و نوجوان در این مسابقات حضور یافت.

تیم ها در این دور مقدماتی به مصاف تیم های سرسخت هند، ازبکستان، استرالیا قهرمان قبلی و میزبان کره جنوبی در گروه A می روند.

تیم بانوان ایران که در دور قبل با کسب مقام چهارمی راهی جام جهانی شده بود، این مسابقات را با دیدار مقابل هند آغاز می کند. مریم رضاییان مربی تیم جوانان و سرپرست تیم «شاهرود» به خبرنگار «آنا» گفت: تیم ملی در مسابقات قهرمانی آسیا گروه بسیار سختی دارد. تیم ملی امروز در انتظار اولین بازی مقابل هند است، بازی سختی. چون هندبال هند مدام در حال پیشرفت است و بازیکنان با قدرت بدنی خوب کار را برای تیم ایران سخت می کنند. البته اگر تیم ملی بازی خود را انجام دهد، ممکن است حریف را شکست دهد.

سرپرست تیم هندبال «شاهرود» درباره حریفان تیم ملی در مسابقات قهرمانی آسیا خاطرنشان کرد: تیم ما با بازیکنان جوان و نوجوان راهی کره شد و رویارویی با حریفان قدرتمند و باتجربه برای آنها آسان نخواهد بود. ” البته انقلاب جدیدی در هندبال بانوان ایران رخ داده است که امیدوارم باعث پیشرفت شود. با این حال نمی توان منکر قرعه سخت این تیم شد. از آنجایی که کره میزبان تیم بسیار خوبی است و قهرمانی نوجوانان جهان را به دست آورده و استرالیا در فصل قبل قهرمان آسیا شده است، البته من تیم این فصل را نمی شناسم. ازبکستان هم تیم سریعی است.

او البته صعود دختران ایرانی به دور بعد را بعید نمی داند و ادامه داد: با همه سختی ها فکر می کنم این تیم بتواند به دور دوم مسابقات راه پیدا کند. چون انگیزه زیاد است و بچه ها خیلی متحد هستند.

رضاییان علیرغم اینکه سختی کار را انکار نمی کند، گفت: در این شرایط رسیدن به جمع 4 تیم برتر آسان نیست اما غیرممکن نیز هست.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا