کناره‌گیری ۲۰۰ نامزد انتخابات فرانسه برای سد کردن راه پیروزی راستگرایان

یک رسانه فرانسوی گزارش داد ده‌ها نفر از نامزدهای انتخابات پارلمانی فرانسه با هدف مقابله با قدرت گرفتن حزب راست افراطی در آستانه دور دوم این انتخابات، کناره‌گیری کرده‌اند.

به گزارش خبر روزانه، حداقل ۲۰۰ نامزد پیش از دور دوم انتخاباتی پارلمانی فرانسه با تلاش‌های «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه و ائتلافی از جناح چپ که به دنبال سد کردن راه جناح راست هستند، از رقابت‌های انتخاباتی کناره‌گیری کرده‌اند.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد که رقبا امیدوارند این کناره‌گیری‌های تاکتیکی پیش از دور دوم انتخابات که یکشنبه آتی برگزار خواهد شد، مانع به دست آوردن اکثریت مطلق ۲۸۹ کرسی در مجمع ملی فرانسه با ۵۷۷ کرسی توسط حزب راست افراطی «اجتماع ملی» به ریاست «مارین لوپن» شود.

بر اساس آخرین نتایج اعلام شده از سوی وزارت کشور فرانسه از انتخابات پارلمانی فرانسه، حزب راست افراطی متعلق به «مارین لوپن» با کسب ۳۴.۲ درصد آرا صدرنشین شد و توانست حزب ماکرون را شکست دهد.

«مارین لوپن» از حزب «اجتماع ملی»، حزبی که در انتخابات اول شد، از مردم خواسته برای تعیین تکلیف کرسی‌های باقیمانده در دور دوم انتخابات که برای هفت ژوئیه (۱۷ تیر) برنامه‌ریزی شده، با قدرت شرکت کنند تا در نهایت «جردن باردلا» برای پست نخست‌وزیری انتخاب شود.

ماکرون در واکنش به پیروزی حزب رقیبش در انتخابات پارلمانی فرانسه گفت: «حتی یک رای هم نباید در مرحله دوم به سمت راست‌افراطی برود.» اما او دستورالعمل مشخصی را درباره اینکه نامزدهای بلوک او باید برای مرحله دوم چه اقداماتی انجام دهند، ارائه نداد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا