بین الملل

کنایه روزنامه آمریکایی به حملات ناموفق رژیم صهیونیستی!

 روزنامه واشنگتن‌پست در گزارشی اعلام کرد که نیمی از حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه از آغاز این جنگ بمباران‌های کور و بی‌هدف بوده است؛ امری که آمار فجیع تلفات بی‌سابقه در میان غیرنظامیان غزه را توجیه می‌کند.

بر اساس ارزیابی‌های نهادهای اطلاعاتی آمریکا، رژیم صهیونیستی از آغاز جنگ جدید غزه بیش از ۲۹ هزار بمب هوا به زمین را در غزه استفاده کرده که از این میان تنها ۵۵ تا ۶۰ درصد آنها مهمات نقطه‌زن بوده‌اند. 

به گفته دو مقام آگاه که نخواستند نامشان فاش شود، مابقی این مهمات از نوع بمب‌های هدایت‌ناپذیر بودند که به «بمب‌های کودن» نیز شهرت دارند.

کاخ سفید تا امروز از ترس اعتراض قانون‌گذاران جمهوری‌خواه و حملات سیاسی نهادهای لابی‌گر حامی صهیونیسم، از تأیید این گزارش‌ها اجتناب کرده است. دولت جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا در واکنش به این حملات کورکورانه تنها نمایندگانی را به تل‌آویو فرستاده تا صهیونیست‌ها را به هدفمندتر کردن حملات خود توصیه کنند.

این در حالی است که بر اثر این حملات کورکورانه، تا امروز بیش از ۱۸ هزار و ۵۰۰ غیرنظامی فلسطینی در غزه به شهادت رسیده و بیش از ۵۰ هزار تن مجروح شده‌اند. بر اساس قوانین بین‌المللی، اگر سلاح‌ها و مهمات اهداف نظامی مشخصی نداشته باشند، حملاتی که در آنها از این تسلیحات استفاده شود را حمله‌های کورکورانه می‌نامند.

علاوه بر بی‌هدف بودن بخش بزرگی از حملات رژیم صهیونیستی، یکی دیگر از عوامل افزایش شدید تلفات غیرنظامی در غزه این است که رژیم اشغالگر در حملات خود از سلاح‌ها و مهمات بسیار بزرگی استفاده می‌کند؛ به‌نحوی‌که حتی اگر این حملات هدفمند باشند، باز هم استفاده از آنها در منطقه پرتراکمی مانند غزه تلفات غیرنظامی فراوانی به دنبال خواهد داشت.

311311

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا