گالری‌گردی در روزهای پایانی هفته

با انتشار خبر وضعیت قرمز از روزهای اول سال 1400 و افزایش تعداد بیماران ، سایه شدیدی از تعطیلی و رکود اقتصادی بر بسیاری از مشاغل ایجاد شد. در همان زمان ، اگرچه تعداد بیماران هنوز زیاد است و بسیاری از شهرها قرمز است ، اما برخی از گالری ها فعالیت خود را شخصاً از سر گرفته اند. البته برخی از گالری ها هنوز در فضای مجازی فعال یا بسته هستند.

در همین راستا ، این گزارش خبر روزانه مروری دارد بر برخی از نمایشگاه هایی که امروز بصورت مجازی و حضوری برگزار می شود.

*******

نمایشگاه شخصی “سایه – نور را پنهان نمی کند” با آثاری از ناگما گوسلو روز جمعه (21 مه) در گالری آران افتتاح می شود و تا 5 ژوئن ادامه خواهد داشت.

تا حدی در توصیف نمایشگاه گفته شده است که “این بار عکاس نه در خارج بلکه در داخل شی خود ایستاده است. به عنوان بخشی از ترانه Gossel ، تلاش های یک هنرمند را می بینیم که امروز حضور خود را ایجاد می کند و به گذشته سفر می کند. حضوری که از سایه ها ، خشکی و فراموشی استقبال می کند. همه چیز از وجود او ناشی می شود. نور ، سایه و ابهام. خوشبختی ، لجاجت و گیجی – همه از اوست. در جهانی که هیچ چیز برای ما بیگانه نیست. در هر قطعه دیروز و امروز وجود دارد محلی برای ایستادن. “اکنون به کجا برسیم؟”.

می توانید همه روزه از ساعت 13:00 تا 19:00 از این نمایشگاه دیدن کنید. این گالری جمعه ها تعطیل است ، به غیر از روزهای باز.

گالری آران در کریم خان زندا ، در خیابان 12 هرودمند شمالی واقع شده است.

یک نمایشگاه عکس شخصی به نام “شب در راه است” و با آثاری از Taha Gokhkanlu جمعه (21 مه) در گالری شیرین افتتاح می شود و تا 4 ژوئن ادامه دارد.

این نمایشگاه در بخشی از سخنان خود گفت: “امروزه بسیاری از مردم در شهرهای بزرگ ، زیر گنبدی بزرگ به نام آلودگی نوری ، ارتباط خود را با آسمان از دست داده اند و بسیاری از آنها ممكن است هرگز تا آخر عمر دید از آسمان پرستاره شب را تجربه نكنند.” نداشتن “فراموش كردن آسمان فاجعه بزرگی است ، زیرا همه تغییرات روی زمین ما را به یاد می آورد و مدتهاست كه همه نشانه های آن در زندگی همه مردم نقش داشته است.”

برای جلوگیری از شیوع ویروس تاج فقط با تعیین وقت می توانید از این نمایشگاه دیدن کنید. علاقه مندان می توانند جمعه ها از ساعت 16:00 تا 20:00 و سایر روزهای هفته (به جز دوشنبه ها) از ساعت 11:00 تا 19:00 از این نمایشگاه دیدن کنند.

گالری شیرین در خیابان واقع شده است. کریم خان ، خیابان سنایی ، کوچه سیزدهم ، شماره 5.

نمایشگاه گروهی “سکوی 1400” جمعه (21 مه) در گالری A افتتاح می شود و تا 4 ژوئن ادامه خواهد داشت.

می توانید همه روزه به جز شنبه از ساعت 16:00 تا 20:00 از این نمایشگاه دیدن کنید.

گالری A در خیابان کریم خان زند ، خیابان خ. عضدی (آبان جنوبی) ، خیابان ارشد ، پلاک 7.

  • گالری ایرانشهر

نمایشگاه انفرادی سه بعدی با مجسمه هایی از سعید شهلاپور هم اکنون در گالری ایرانشهر به نمایش در آمده و تا 10 ژوئن ادامه خواهد داشت.

این نمایشگاه می گوید: “این مجسمه ها از کیفیت باز و نامشخص برخوردارند.” شکل با دررفتگی بدست می آید و ارقام موجود در فضای میانی دائماً در حال نزدیک شدن و دور شدن از اجسام خاص تر هستند. “ماهیت دیواری آثار حاضر فضا را مشخص و تقسیم می کند و بدن تماشاگر را هدایت می کند.”

می توانید همه روزه به جز شنبه از ساعت 16:00 تا 20:00 از این نمایشگاه دیدن کنید.

گالری ایرانشهر در ul. کریم خان زند ، خ. شهیده عضدی (آبان جنوبی) ، خیابان. سپند ، 69/1 پوند.

  • گالری طراحان رایگان

نمایشگاه شخصی “من مردم ، رنج کشیدم ، از اینجا بیرون رفتم” با آثاری از فرشید ملک تا 25 ژوئن در گالری طراحان آزاد برگزار می شود.

گالری طراحان آزاد در میدان فاطمی ، میدان گلها ، میدان سلماس واقع شده است.

گالری پنجشنبه ها تعطیل است. سایر روزهای هفته از ساعت 16:00 تا 20:00 می توانید از این نمایشگاه دیدن کنید.

نمایشگاه شخصی نقاشی “معلق در دو طرف خالی” و آثار فرزان رحیمیان تا 26 ژوئن در گالری سیحون ادامه دارد.

می توانید روزهای زوج از ساعت 11:00 تا 19:00 و جمعه ها از ساعت 4:00 تا 20:00 از این نمایشگاه هنری بازدید کنید. داشتن ماسک و رعایت فاصله اجتماعی ضروری است.

گالری سیحون در خیابان وزرا ، خیابان چهارم واقع شده است.

نمایشگاه شخصی نقاشی و نقاشی “آویز” با آثاری از تامیل امیر ابراهیمی تا 12 ژوئن در گالری این نمایشگاه برگزار می شود.

می توانید همه روزه از ساعت 13:00 تا 19:00 از این نمایشگاه دیدن کنید. گالری شنبه ها تعطیل است.

این گالری در اینجا در خیابان میرزا شیرازی 95 ، خیابان کریم خان زند واقع شده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا