گردش مالی ۶۰۰ همتی اقتصاد دانش‌بنیان، اشتغال ۴۰۰هزار نفری در استارت‌آپ‌ها و دیگر اخبار علم و فناوری ایران

به گزارش خبرگزاری خبر روزانه، بسته خبری بیست و یکم خرداد ماه ۱۴۰۳ به مهم‌ترین رویدادهای علمی و فناورانه کشور در این روز خواهد پرداخت:

  • رونمایی از سامانه «جان»
  • اعلام رقم گردش مالی شرکت‌های مستقر در پارک‌های فناوری
  • راه‌اندازی سامانه «پایش» در دفتر توسعه زیرساخت‌های زیست‌بوم نوآوری معاونت علمی
  • ثبت بیش از ۷هزار محصول دانش‌بنیان در سامانه جریان اقتصادی نوین
  • گردش مالی دانش‌بنیان‌ها در سال گذشته اعلام شد
  • انجام تست و آزمون‌های پیشرفته نفتی با تجهیزات ایران ساخت
  • برپایی پاویون علوم شناختی در آبادیران
  • ایران، ۱۶ ماهواره بومی برای توسعه اینرنت اشیاء به فضا می‌فرستد
  • مقاومت وزرای ارتباطات و بهداشت در برابر توزیع اینترنتی دارو / معاونت حقوقی ریاست‌جمهوری ضرب‌الاجل فوری اعلام کرد

رونمایی از سامانه «جان»

امروز با حضور محمدعلی زلفی گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، سامانه جریان اقتصادی نوین با عنوان «جان» رونمایی شد. سامانه جان نخستین سامانه چندفروشگاهی شرکت‌های فناور است. این سامانه با هدف ایجاد بازار برای محصولات تجاری قیمت‌گذاری شده مربوط به شرکت‌های فناور مستقر در پارک‌ها توسط سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی و با حمایت معاونت فناوری و نوآوری وزارت عتف تاسیس شده است.

از «رونمایی سامانه "پایش" و "جان"» تا «برپایی پاویون علوم شناختی در آبادیران»

اعلام رقم گردش مالی شرکت‌های مستقر در پارک‌های فناوری

بنابر گفته سجاد محمدعلی‌نژاد، معاون فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در حال حاضر ۱۲ هزار و ۵۰۰ واحد فناور در ۵۶ پارک فناوری کشور مستقر هستند که گردش مالی ۴۰ هزار میلیارد تومانی را رقم زده‌اند.

از «رونمایی سامانه "پایش" و "جان"» تا «برپایی پاویون علوم شناختی در آبادیران»

راه‌اندازی سامانه «پایش» در دفتر توسعه زیرساخت‌های زیست‌بوم نوآوری معاونت علمی

در راستای حمایت از توسعه کمی وکیفی زیست‌بوم نوآوری، ایجاد و توسعه کسب و کارهای فناورانه و دانش‌بنیان پایدار، سامانه پایش زیرساخت‌های زیست‌بوم نوآوری در دفتر توسعه زیرساخت‌های زیست‌بوم نوآوری معاونت علمی راه اندازی شد.

از «رونمایی سامانه "پایش" و "جان"» تا «برپایی پاویون علوم شناختی در آبادیران»

ثبت بیش از ۷هزار محصول دانش‌بنیان در سامانه جریان اقتصادی نوین

سامانه جریان اقتصادی نوین(جان) از سامانه‌ های مهم و کلیدی وزارت عتف است که تمامی واحدهای فناور، شرکت‌های دانش‌بنیان، نوپا و نوآور، محصولات خود را در این سامانه ثبت می‌کنند و با اتصال به سامانه‌های “توانیران” و “ستادیران” وزارت صنعت، معدن و تجارت، ضمن جلوگیری از تخصیص ارز دولتی برای واردات محصولات مشابه، باعث رونق تولید محصولات داخلی و حمایت از فناوری های داخلی می‌شود. در حال حاضر ۴۶ پارک فناوری در این سامانه عضو شوند و از سوی ۲۳۱۵ شرکت تعداد بیش ۷۳۱۱ محصول بارگذاری شده است.

گردش مالی دانش‌بنیان‌ها در سال گذشته اعلام شد

رضا اسدی فرد، معاون توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی با اشاره به رشد ۲۰ درصدی تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال قبل، گفت:« این شرکت‌ها در سال گذشته اشتغال تخصصی ۴۰۰ هزار نفری و گردش مالی ۶۰۰ هزار میلیارد تومانی را رقم زدند.»

از «رونمایی سامانه "پایش" و "جان"» تا «برپایی پاویون علوم شناختی در آبادیران»

انجام تست و آزمون‌های پیشرفته نفتی با تجهیزات ایران ساخت

متخصصان یک مجموعه دانش‌بنیان با تولید تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی و روش آزمون‌های کارآمد، زمینه را برای تست و ارتقای کیفیت مشتقات نفتی فراهم کردند.

فرآورده‌های مختلفی مانند بنزین، نفتا، گازوئیل، انواع حلال ها، انواع روان‌کارها مانند روغن موتور، روغن دنده، روغن هیدرولیک، روغن پایه، انواع گریس و… از حیث تولیدات داخلی و خارجی، با استفاده از تجهیزات پیشرفته و روش‌های آزمایشگاهی کارآمد در این مجموعه آزمون می‌شوند.

از «رونمایی سامانه "پایش" و "جان"» تا «برپایی پاویون علوم شناختی در آبادیران»

برپایی پاویون علوم شناختی در آبادیران

به منظور رونق کسب کار در حوزه اکوسیستم شناختی و با هدف کمک به تجهیز مراکزدرمانی و پایگاه‌های سلامت و خانه‌های بهداشت و توسعه زیرساخت، پاویون ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی در دومین دوره نمایشگاه ملی آبادیران فعالیت خود را آغاز می‌کند.

از «رونمایی سامانه "پایش" و "جان"» تا «برپایی پاویون علوم شناختی در آبادیران»

مقاومت وزرای ارتباطات و بهداشت در برابر توزیع اینترنتی دارو / معاونت حقوقی ریاست‌جمهوری ضرب‌الاجل فوری اعلام کرد

دو هفته پس از مهلت یک‌هفته‌ای تعدادی از کسب‌وکارهای اینترنتی مرتبط با توزیع اینترنتی دارو به وزیر ارتباطات و وزیر بهداشت برای انتشار عمومی آیین‌نامه حمل و عرضه دارو از طریق پلتفرم‌ها و کسب‌وکارهای اینترنتی، معاونت حقوقی ریاست جمهوری وارد عمل شد.

این‌بار معاونت حقوقی ریاست‌جمهوری در نامه‌ای به دو وزیر آن‌ها را مکلف کرده است که «به قید فوریت» این آیین‌نامه را در پایگاه اطلاعات قوانین و مقررات مرتبط با محیط‌ کسب‌وکار منتشر کنند.

ایران، ۱۶ ماهواره بومی برای توسعه اینرنت اشیاء به فضا می‌فرستد

کنسرسیومی از شرکت‌های خصوصی و دولتی، طراحی و ساخت منظومه ۱۶ ماهواره‌ای شهید سلیمانی را در دستور کار خود قرار داده‌اند. نمونه آزمایشی این منظومه تحت عنوان «هاتف ۱» سال گذشته پرتاب شد و امسال نیز ۳ پرتاب آزمایشی، توسعه این منظومه ماهواره‌ای را ادامه خواهد داد.

227227

دکمه بازگشت به بالا