گرمای سوزان در غرب آمریکا

سرویس ملی هواشناسی ایالات متحده هشدار داد گرمای طاقت‌فرسایی که مناطق غربی این کشور را دربرگرفته، اکنون به تعداد بیشتری از شهرها سرایت کرده است.

به گزارش خبر روزانه، سرویس ملی هواشناسی آمریکا هشدار داد شرایط خطرناک آب و هوایی به خاطر تشدید گرما در بخش‌هایی از کالیفرنیا، ناحیه وسیعی موسوم به حوضه بزرگ، جنوب غرب و جنوب تگزاس تا امروز (جمعه) ادامه یافته است.

هشدار گرما در اوایل روز جمعه به وقت محلی برای بیش از ۲۵ میلیون نفر به قوت خود باقی مانده و رکوردهای گسترده دما در کالیفرنیا، نوادا و آریزونا شکسته شده است از جمله در «فینیکس»، مرکز ایالت آریزونا، جایی که گرمای شدید ۱۱ نفر از کسانی را که منتظر ورود به یک گردهمایی تبلیغاتی ترامپ برای انتخابات ریاست جمهوری آتی آمریکا بودند، راهی بیمارستان کرد.

زمانیکه ترامپ در این کارزار تبلیغاتی در کلیسای بزرگی در فینیکس روی صحنه رفت، دمای هوا ۴۴ درجه سانتیگراد بود.

به گزارش بی‌بی‌سی، روز پنجشنبه سرویس ملی هواشناسی آمریکا اعلام کرد گرمای بی‌سابقه‌ای را در کالیفرنیا و بخش‌هایی از نوادا و آریزونا پیش‌بینی می‌کند.

در فینیکس امروز هشدار گرمای بیش از حد صادر شده و از مردم خواسته شده است مدت زمان بیرون از خانه را محدود کنند و نوشیدنی به همراه خود داشته باشند.

به گفته کارشناسان آمریکایی، گرمای شدید بیش از هر پدیده آب و هوایی دیگری عامل مرگ و میر در این کشور است.

بنابر اعلام آکسیوس، همچنین تجزیه و تحلیل هفته گذشته آسوشیتدپرس از داده‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا (CDC) نشان داد بیش از ۲۳۰۰ گواهی فوت در ایالات متحده در سال ۲۰۲۳ با گرمای بیش از حد مرتبط بوده است.

کارشناسان می‌گویند با ثبت رکوردهای دمایی جدید، این نگرانی وجود دارد که در سال ۲۰۲۴ شاهد مرگ و میرهای بیشتر ناشی از گرما در ایالات متحده باشیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا