حوادث

گفت‌وگو با زورگیران بزرگراه صدر؛ می‌خواستیم پول‌دار شویم اما بدبخت شدیم

زورگیران بزرگراه صدر که چندی پیش ویدیویی از آنان منتشر شده بود، پس از دستگیری جزئیات بیشتری از اقدام مجرمانه خود و انگیزه‌هایشان برای سرقت را شرح دادند.

به گزارش خبر روزانه، اواسط هفته گذشته بود که ویدویی از یک زورگیری خشن در ترافیک بزرگراه صدر منتشر شد. این ویدیو به سرعت در میان افکار عمومی بازتاب پیدا کرد و اظهارنظرهای زیادی پیرامون آن مطرح شد، تا جایی که مرکز اطلاع‌رسانی پلیس پایتخت نیز ناگزیر به صدور اطلاعیه‌ای شده و اعلام کرد که سارقان شناسایی شده و به زودی دستگیر می‌شوند. مدتی بعد از انتشار این ویدیو هم سرانجام زورگیران حاضر در این ویدیو که به «زورگیران بزرگراه صدر» معروف شده‌اند، در یک ویلای ساحلی در شمال کشور شناسایی و دستگیر شدند.

صبح امروز این افراد برای بازسازی صحنه جرم به محل وقوع جرم بازگردانده شدند. سه متهم دستگیر شده با حضور در صحنه جرم ضمن تشریح نحوه اقدام مجرمانه خود با خبرنگاران نیز گفت‌وگو کردند. آنچه در ادامه آمده است. گفت‌وگوی خبر روزانه با مالباخته و سه متهم دستگیر شده در جریان این پرونده است.

گفت‌وگو با زورگیران بزرگراه صدر؛ می‌خواستیم پول‌دار شویم اما بدبخت شدیم
مالباخته

مالباخته: در ماشین را قفل نکرده بودم

فرد مالباخته در این پرونده که گوشی تلفن همراه آیفون ۱۳ او به سرقت رفته بود، روایتش از ماجرا را اینطور به خبر روزانه توضیح داد: حدود ساعت ۸:۳۰ روز دوشنبه ۲۰ فروردین بود که من به وسیله خودروی شخصی‌ام در مسیر شرق به غرب بزرگراه صدر در حال حرکت بودم. در محدوده خروجی خیابان قیطریه ترافیک کمی سنگین شد که در این حین سارقان مسلح به من حمله کردند.

مالباخته ادامه داد:‌ این سارقان از دو طرف به من حمله کردند و با قمه و چاقو من را تهدید کرده و چند ضربه هم به من می‌زدند تا گوشی را از من بگیرند. در نهایت هم چند ضربه به دست، زانو و کمر من وارد کردند و من مجبور شدم تا گوشی را به آنان بدم. سارقان نیز به سرعت از محل متواری شدند. بعدتر دیدم که یکی از شهروندان در این خصوص ویدیویی گرفته و در فضای مجازی هم منتشر شده است.

این شهروند درباره اینکه در چه شرایطی مورد حمله سارقان قرار گرفته و چرا در خودرو را قفل نکرده بود، نیز گفت:  متاسفانه در ماشین قفل نبود و من خودم در را قفل نکرده بودم. آنها ناگهان آمدند و مرا غافلگیر کردند. گوشی تلفن همراه در دستم بود و در ترافیک نگاهی به گوشی‌ام انداختم که این اتفاق افتاد. 

گفت‌وگو با زورگیران بزرگراه صدر؛ می‌خواستیم پول‌دار شویم اما بدبخت شدیم
سه زورگیر دستگیر شده

قرارشدن موبایل قاپی کنیم چون پولش خوب بود!

یکی از متهمان که سنش را ۱۹ سال اعلام کرد هم در این‌باره به خبر روزانه گفت: کلا پنج بار سرقت کردیم و پس از سرقت آخری دستگیر شدیم. ما همه با هم بچه‌محل هستیم. یک نفر دیگر که الان اینجا نیست، آمد و به ما گفت که برویم موبایل قاپی کنیم، چون پولش خوب است.

این زورگیر با بیان اینکه پیش از شروع به سرقت موتورساز بوده و در تره‌بار هم کار می‌کرده است، گفت: راستش را بخواهید پول سرقت بهتر از کارم بود اما به وضعیتی که الان در آن هستیم نمی‌ارزد. خیلی پشیمانم و معذرت می‌خواهم. ما گول خوردیم.

این متهم دستگیر شده با بیان اینکه گوشی‌های سرقتی را به یک مالخر در محدوده مولوی می‌فروختند، اظهارکرد: ما با مردم درگیر نمی‌شدیم و از چاقو برای ترساندن آنها استفاده می‌کردیم. اگر کسی مقاومت می‌کرد، رهایش می‌کردیم و آسیبی به آنها نمی‌رساندیم.

او  همچنین درباره دستگیرشدنشان هم گفت: وقتی فیلم‌ زورگیریمان را در یکی از رسانه‌های خارج از کشور دیدم. فهمیدم که حتما دستگیر خواهیم شد. برای همه به شمال رفتیم و بعد هم دستگیر شدیم. 

گفت‌وگو با زورگیران بزرگراه صدر؛ می‌خواستیم پول‌دار شویم اما بدبخت شدیم

هر گوشی آیفون ۱۳ را ۱۲ میلیون تومان می‌فروختیم

متهم دیگر که ۲۰ ساله است، درباره اقداماتشان گفت:‌ ما همه رفیق و بچه محلیم و با تحریک یکی دیگر از بچه محل‌ها باند سرقت درست کردیم. او به ما گفت که پولش خوب است و ما هم چون می‌خواستیم پول دار شویم، خر شدیم و حالا هم که بدبخت شده‌ایم. تازه دو هفته‌ است که سرقت را شروع کردیم و چندباری موبایل قاپی کرده بودیم و این اولین بار بود که کسی را خفت کردیم. 

او درباره شیوه سرقت نیز گفت: ما در اتوبان و خیابان‌ها می‌رفتیم و وقتی می‌دیدیم که فردی گوشی خوب در دستش دارد، اقدام به سرقت می‌کردیم. بعد از آن هرگوشی را در مولوی ۱۲ میلیون تومان می‌فروختیم.

این زورگیر با بیان اینکه نمی‌داند چه مجازاتی در انتظارش است، گفت:نمیدانم مجازاتم چیست و دارم دیوانه می‌شوم. مثل سگ پشیمانم.

سرقت چیزی جز بدبختی ندارد

سارق زورگیر دیگر که ۱۸ ساله است و یکبار نیز سابقه بازداشت دارد به خبر روزانه گفت: در اتوبان دیدیم که شیشه ماشین آن آقا پایین است و گوشی خوبی هم در دستش گرفته، همانجا تصمیم به سرقت گرفتیم و وقتی رفتیم جلو دیدیم، در ماشین هم قفل نیست. اینطور نبود که او را از قبل شناسایی کرده باشیم و همانجا او را دیدیم و تصمیم به سرقت گرفتیم.

این متهم با بیان اینکه سرقت ارزش این همه بدبختی را نداشت، گفت:کاری که کردیم به جز بدبختی، چیزی ندارد. ما گول خوردیم.

موارد پیشنهادی در همین زمینه:‌

ویدیو/ بازگشت زورگیران به صدر

گزارش تصویری/ بازگشت زورگیران بزرگراه صدر در محل ارتکاب جرم

تشریح جزئیات دستگیری زورگیران بزرگراه صدر و ماجرای تیراندازی

در ویدیوی منتشر شده از صحنه زورگیری این افراد صدای شلیک تیر هم به گوش می‌رسد، موضوعی که سردار عباسعلی محمدیان، فرمانده انتظامی تهران بزرگ درباره آن به خبر روزانه توضیح داد و گفت: « شلیک تیر از سوی یکی از همکاران پلیس که در آن ساعت در ماموریت نبوده اما در نزدیکی محل حضور داشت، انجام شده است و ارتباطی به سارقان نداشت. البته جرم این سارقان نیز بسیار بالاست و اشد مجازات هم برای آنان در نظر گرفته خواهد شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا