یک انتقاد عجیب از کادر فنی تیم ملی

به نظر می رسد اسکوچیچ چاره ای ندارد جز اینکه به میدان برود و گل بزند تا گروهی از منتقدان را راضی کند. امیدواریم در بازی با سوریه این اتفاق بیفتد!

به گزارش خبر روزانه، اقتصاد جهانی او نوشت: در دورانی که دراگان اسکوچیچ هدایت تیم ملی را برعهده داشت، نظرات متفاوت و گاه متناقضی درباره او وجود داشت. برخی با سرمربی کرواسی موافق هستند و برخی به شدت با او مخالف هستند.

به هر حال همه این دیدگاه ها تا زمانی که از منطق فراتر نرود و رنگ تعصب و افراط گرایی به خود نگیرد شایسته احترام است. باید مثل همه مربیان دنیا با سرمربی کرواسی مشکل داشته باشد. با این حال، برخی از ایرادات اسکوچیچ رسما “اسرائیلی” است. به عنوان مثال بارها می شنویم که ترکیب فنی تیم ملی هیچ نقشی در موفقیت این تیم ندارد و تنها خلاقیت و مهارت بازیکنان باعث کسب یک پیروزی دیگر شد. این بیانیه از بسیاری جهات مشکوک است. شاید در دسترس ترین بحث این باشد که چگونه این خلاق ترین و تواناترین بازیکنان زیر نظر مارک ویلموتس روی نیمکت تیم ملی موفق نشدند و دو شکست بسیار تلخ از عراق و بحرین متحمل شدند؟ در بازی گذشته ویلموتس که مقابل عراق بود، مهدی طارمی چنان تاریک نشان داد که در اواسط نیمه دوم تعویض شد. آیا واقعا رشد طارمی نمی تواند به تغییر کادر فنی مرتبط باشد؟

همچنین، در تمام دنیا، بالاخره این بازیکنان هستند که گل می زنند، شوت می زنند، پنالتی می گیرند یا شروع می کنند. لیونل مسی سال ها ستاره اول “بارسلونا” بود و گل های مختلفی برای این تیم به ثمر رساند. آیا این به این معنی بود که همه مربیان بارسا ناکارآمد بودند؟ رئال زیدان حول محور رونالدو، بنزما و راموس می چرخید. آیا عملکرد درخشان این زیزو مربیان نیست؟ خوب اگر مثل مهدی طارمی و سردار آزمون خوب هستند طبیعتا باید از درخشش خود استفاده کنند و راضی باشند. اینکه برای سرمربی مایه تحقیر و تخریب نبود. به نظر می رسد اسکوچیچ چاره ای ندارد جز اینکه به میدان برود و گل بزند تا این دسته از منتقدان را راضی کند. امیدواریم در بازی با سوریه این اتفاق بیفتد!

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا