یک روز به اسم کودک در دل تقویم‌های جهان کم است

همانطور که در این گزارش آمده است، همزمان با آغاز هفته ملی کودک، بیانیه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به مناسبت روز جهانی حمایت از کودکان خطاب به کودکان جهان منتشر شد.

این جمله بر اهمیت دوران کودکی و توجه بزرگترها به این دوران تاکید دارد.

بچه های خوب و عزیز دنیا! عصر بخیر. روز خوش

وقتی بچه بودم می خواستم دنیا را در کوله پشتی ام بگذارم و با خودم ببرم. روی تپه های دور می نشینم. شادترین رنگ هایم را جلوی چشمم خواهم گذاشت و دنیا را آنطور که می خواهم نقاشی خواهم کرد. یک روز فهمیدم که دنیا را نمی توان گرفت. روز بعد متوجه شدم که دنیا در کوله پشتی جا نمی شود و بعد متوجه شدم که برخی از نقاط جهان آنقدر تاریک هستند که رنگ با رنگ ها تغییر نمی کند. آن زمان بود که تصمیم گرفتم با تغییر چیزهای کوچک شروع به تغییر دنیا کنم. از لبخند زدن تا غنچه زیبا، آبیاری یک گل تشنه، جمع کردن زباله از ساحل یا خیابان، مهربانی با پرنده گرسنه، بوسیدن دستان مادر و پدر، آرایش با یک دوست، تشکر از معلم و معلم و ساختن بادبادک برای خوشبختی در آن زمان دنیای کوچک من هر روز بزرگتر و زیباتر می شد.

امروزه هر کودکی باید با ایجاد تغییر در دنیای کوچک خود به تغییر مثبت در جهان فکر کند.

فرزندان ایران زمین در این روز بزرگ و مقدس برای همه کودکان و نوجوانان جهان پرنده ای به نام شادی و امید آرزو می کنند. پرنده ای طلایی و آوازخوان که در دل همه کودکان لانه خواهد ساخت و تا ابد میهمان دلهای پاک آنان خواهد بود.

روز جهانی کودک و هفته ملی کودک فرصت ارزشمندی است تا توجه بزرگسالان را به اهمیت دوران کودکی، نیازها و خواسته‌های کودکان جلب کنیم و به آنها یادآوری کنیم که مسئولیت توجه ویژه و رفع نیازهای کودکان را بر عهده دارند. سلامتی، توسعه، شادی و پیشرفت آنها. برنامه ریزی

روزی که به نام یک کودک در تقویم های جهانی نامگذاری شده است نادر است. همه روزهای سال باید به نام کودکان و کودکان باشد.

ویژه برنامه های هفته جمهوریت حمایت از کودک از ساعت 16 الی 22 در مرکز خلاقیت های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سراسر کشور برگزار می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دکمه بازگشت به بالا