یک سرقت هالیوودی! – خبر روزانه

روز جمعه، کارکنان هتل Chateau Laurier در اتاوا، کانادا، به طور اتفاقی متوجه شدند که یکی از عکس‌های تاریخی مجموعه هنری این هتل بر روی دیوار کج شده است و سرقت یکی از مهم‌ترین پرتره‌های نخست‌وزیر بریتانیا در زمان جنگ را فاش می‌کند. . وتستون چرچیل. در حالی که مشخص نیست این عکس چه زمانی دزدیده شده است، هتل احتمالاً برای بازگرداندن آن 5 میلیون دلار جایزه تعیین می کند، اما هیچ کس باور نمی کند که اثر دزدیده شده به این زودی ها پیدا شود.

خبر روزانه پلاس – فاطمه کریمخان: این یک داستان تخیلی دزدی هالیوود نیست، این داستان اگرچه شبیه به یک فیلم است اما در واقع اتفاق افتاده است، یکی از مشهورترین پرتره های وینستون چرچیل از دیوار هتلی در کانادا به سرقت رفت، تنها چیزی که هیچ کس نمی داند. چه زمانی اتفاق افتاد؟

پرتره گم شده مربوط به سال 1941 است و توسط یکی از برجسته ترین عکاسان پرتره جهان، یوسف کارش، زمانی که چرچیل برای سخنرانی در مورد وضعیت اتحادیه در کانادا بود، گرفته شده است. این تابلوی چرچیل به شیر هوران معروف است و نسخه‌های زیادی از آن اینجا و آنجا منتشر شده است. همه فکر می کردند که نسخه اصلی با امضای عکاس به همراه چهار عکس دیگر از همان عکاس، در مکانی امن در مقابل دیدگان صدها بازدیدکننده قرار دارد، اما اخیراً یکی از کارکنان هتل صاحب پرتره متوجه شد که چیزی اشتباه بود.

چرا قاب کمی کج شده است؟

یکی از کارمندان هتل به طور اتفاقی متوجه شد که قاب پرتره چرچیل کمی کج شده است و با زاویه سایر تصاویر روی دیوار مطابقت ندارد. هری فیلد که در سال 1979 توسط آقای کارش برای مدیریت اموالش استخدام شد، از هتل خواست که عکسی از امضای اثر برای او بفرستد و متوجه شد که تصویر روی دیوار جعلی است.

پس از اینکه مشخص شد هتل یکی از مهم ترین دارایی های خود را از دست داده است، نوبت به تماس با پلیس رسید. تنها کاری که کارکنان هتل می‌دانند این است که اثر هنری اصلی آخرین بار در جولای 2019 روی دیوار دیده شده است. از آن زمان تاکنون، هیچ‌کس مطمئن نیست که عکس روی دیوار همان عکس اصلی است یا تقلبی است که پس از سرقت روی دیوار گذاشته شده است. ، احتمالاً دزدان

دزدی هالیوود!

پرتره چرچیل، معروف به لئو هورانسکی

اگر پیدا نشد، کارم تمام است!

از ظاهر این سرقت مشخص است که با دقت برنامه ریزی شده است.معمولا آثار هنری قبل از سرقت توسط صاحبان اصلی خود در بازار سیاه معامله می شوند، بنابراین مشخص نیست که آیا هتل یا کلکسیونر اصلی هرگز قادر به انجام این کار خواهند بود. آنها را بازیابی کنید این اثر را حذف کنید یا نه. آنچه واضح است این است که پرتره شیر چرچیل به آن قیمتی نیست که میشل پرووست، رئیس انجمن تاریخی انتاریو می گوید. البته هنوز جای خوشحالی وجود دارد، چرا که نگاتیوهای این اثر هنری در آرشیو ملی کانادا نگهداری می شود، اما بنا به خواست گرافیست، هیچ کپی دیگری از این نگاتیو مجاز نیست و اگر اصل اثر یافت نشد، به غیر از کپی عکس شیر گاران، تصویر اصلی روی دیوار هتل باز نخواهد گشت.

هتلی که عکس معروف کورش در آن نگهداری می شد، همان مکانی است که عکاس و همسرش به مدت 18 سال در آن زندگی می کردند، آتلیه آقای کورش تا سال 1992 در همان ساختمان هتل قرار داشت، هتل در مجموع پانزده نفر از آنها شش نفر است. از جمله عکس معروف چرچیل که در سالن اصلی آویزان شده است.

پس از اینکه مشخص شد هتل به سرقت رفته است، سایر قطعات کار او برای محافظت بهتر به مکان امن تری منتقل شدند و هتل در بیانیه ای سرقت اثر معروف او را گستاخانه خواند.

عکس چرچیل تنها عکس مهم آثار او برای تاریخ کانادا، بریتانیا و جهان نبود. او علاوه بر عکس های معروف چرچیل، از ملکه الیزابت نیز عکس گرفت.

تصویر شیر گرانبهای چرچیل روی اسکناس های پنج پوندی

تصویر شیر گرانبهای چرچیل روی اسکناس های پنج پوندی

روی اسکناس پنج پوندی عکسی بود

در این عکس 21 دسامبر 1988، عکاس پرتره یوسف کارش در استودیوی خود در اتاوا با پرتره ای از ملکه الیزابت.

عکس شیران گاران از چرچیل نه تنها به این دلیل که یک میراث هنری است، بلکه به دلیل ارزشمند بودن آن به دلیل چاپ روی اسکناس پنج پوندی اهمیت دارد، این عکس این عکاس ارمنی الاصل ناگهان او را به شهرت جهانی رساند.

سابقه ثبت این عکس یکی از نکات حاشیه ای است که آن را مهم می کند، چرچیل در سفر به کانادا تمایلی به عکس گرفتن از او نداشت، پس از اصرار بر کارش حاضر شد تنها برای یک عکس جلوی دوربین بایستد. ، برای گرفتن عکس جلو رفت و سیگار را از دهان چرچیل بیرون آورد که باعث خنده چرچیل شد و به او اجازه داد تا دو عکس بگیرد.

یادداشت به جای عکس!

حالا که مشخص شده عکسی که مدت هاست روی دیوار هتل معروفی که آثار او را در خود جای داده بود در واقع جعلی است، هتل یادداشتی را به جای عکس روی دیوار گذاشته و ماجرا را توضیح داده است.

دزدی هالیوود!

هتل محل نگهداری آثار کراش پس از اینکه متوجه شد عکس چرچیل از روی دیوار دزدیده شده است، به جای عکس جعلی، یادداشتی در مورد سرقت اثر روی دیوار نصب کرد.

یکی از راه‌های بازگرداندن اثر هنری به هتل، ارائه پاداشی برابر یا بیشتر از ارزش نقدی آن است. آقای پروست می‌گوید که هتل ممکن است مایل باشد برای بازگرداندن اثر، پنج میلیون دلار کانادا جایزه ارائه کند، اما اگر این اثر توسط یک مجموعه دار گرفته شود، بعید است که این ارقام ممکن است توجیه کننده بازگرداندن نقاشی به نگهبان فعلی آن باشد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا