۱۱۷ زندانی در کردستان به آغوش خانواده بازگشتند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، حجت الاسلام و المسلمین حسینی شامگاه سه شنبه در مراسم آزادی زندانیان که در سالن اجتماعات زندان مرکزی سنندج برگزار شد، اظهار داشت: در سومین سالگرد شهادت سردار دهلی، سپهبد شهید حاج حاج. قاسم سلیمانی، این طرح با کمک خیرین استانی، ستاد استانی دیو، پسده شکات و … دوستی قانون اجرا شد.

رئیس کل دادگستری استان کردستان تاکید کرد: 25 پرونده قضایی در خصوص محکومان جرایم مالی توسط قضات استان بررسی شد و در رابطه با 17 نفر از این افراد با کمک ستاد دیه. بدهکاری و پس از شکایات مجموعاً 16 میلیارد و 800 میلیون ریال پرداخت و شرایط برای آزادی این افراد فراهم شد.

وی خاطرنشان کرد: در اجرای این طرح تعداد زندانیان شامل محکومان مالی، جرائم غیرعمد و همچنین تعدادی از افرادی که در تخریب و سلب آسایش و ایمنی نقشی نداشته اند 117 نفر است. شورش های اخیر وجود داردحق تخفیف مجازات دریافت کرد و از زندان آزاد شد.

حاجت الاسلام حسینی با بیان اینکه طرح نظارت بر زندانیان استان با طرح است کوچک وی افزود: همزمان با اجرای این طرح و آزادی این تعداد زندانی، مشکلات و درخواست‌های حقوقی و قضایی آنان با حضور کلیه قضات دادگاه و رسیدگی به درخواست‌های آنان مورد بررسی قرار گرفت. دادستانی استان

دکمه بازگشت به بالا