۲ طلا، ۲ نقره و یک برنز ایران در ۵ وزن نخست کشتی آزاد نظامیان جهان

به گزارش شفاف، در پنج وزن نخست کشتی نظامیان جهان در سالن 12 هزار نفری آزادی تهران، مرتضی گیاسی و محمدحسین محمدیان در اوزان 65 و 97 کیلوگرم مدال طلا، احمد محمدنژاد جوان و فریبور در وزن 57 کیلوگرم به مدال طلا دست یافتند. در وزن 86 کیلوگرم هادی وفایی پور به مدال نقره و برنز دست یافتند.

در وزن تا 57 کیلوگرم که به صورت دوره ای با حضور 5 کشتی گیر برگزار شد، احمد محمدنژاد جوان در دور نخست با نتیجه 4 بر 3 مغلوب عظمت توسکایف کشتی گیر سرشناس روس شد. وی در دور بعد 4 بر 3 مانوئل هاندزاردیان از ارمنستان را شکست داد و در دور سوم 10 بر صفر محمد امیر از پاکستان را شکست داد. محمدنژاد جوان در دور پایانی نیز در آمجی کاتورانگا از سریلانکا با نتیجه 11 بر صفر پیروز شد و به مدال نقره دست یافت.

در وزن تا 65 کیلوگرم که به صورت دوره ای با حضور 5 کشتی گیر برگزار شد، مرتضی گیاهی به دلیل غیبت کامارای نامدار اهل گینه در دور نخست قهرمان شد.

در دور دوم آرتور بادتسف از روسیه را با نتیجه 9 بر 5 شکست داد و در دور سوم فرناندو سی دی از سریلانکا را با نتیجه 10 بر صفر شکست داد. مرتضی گیاهی در دور پایانی با نتیجه ۱۱ بر صفر احمد درکی سوری را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 74 کیلوگرم فریبرز بابای در دور نخست جلال المردین سوریه را با نتیجه 11 بر صفر شکست داد. وی در دور بعد کامیل ریبسکی لهستانی را با نتیجه 3 بر صفر شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 10 بر صفر از سد حرالدین بن تیلی از تونس گذشت و راهی دیدار فینال شد. بابایی در فینال مقابل ماگومد قربان علی اف قهرمان روس جهان با نتیجه 4 بر یک شکست خورد و به مدال نقره دست یافت.

در وزن تا 86 کیلوگرم هادی وفای پور پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 3 بر صفر مغلوب آرتور نایفونوف روسی، دارنده مدال برنز بازی های المپیک و جهان شد. وی در این گروه 9 بر 5 سادویک کریستوف از لهستان را شکست داد و به مرحله مقدماتی صعود کرد. وفای پور 10 بر صفر نصیر از تونس را شکست داد و به مدال برنز دست یافت.

در وزن تا 97 کیلوگرم که 7 نفر شرکت می کنند مسابقات به صورت دوره ای در گروه های سه و چهار نفره برگزار می شود. محمدحسین محمدیان در گروه B در دور نخست در سلیا توماس از گینه با نتیجه 12 بر صفر به برتری رسید و در دور بعد با نتیجه 10 بر صفر اریک ژیزوف روس را شکست داد و در این گروه ابتدا راهی نیمه نهایی شد.

وی در این مرحله محمد فرج از الجزایر نفر دوم گروه A را با نتیجه 8 بر صفر شکست داد و راهی دیدار فینال شد. محمدیان در دیدار فینال با نتیجه 10 بر صفر اریک ژیف روس که توانست در گروه B مقام اول را از آن خود کند و به فینال راه یابد، با نتیجه 10 بر صفر مغلوب شد و به مدال طلا دست یافت.

رده بندی انفرادی پنج وزن نخست این رقابت ها به شرح زیر است:
57 کیلوگرم: 1- عظمت توسکایف (روسیه) 2- احمد محمدنژاد جوان (ایران) 3- مانوئل خانزردیان (ارمنستان)
65 کیلوگرم: 1- مرتضی گیاسی (ایران) 2- آرتور بادتف (روسیه) 3- احمد دارکی (سوریه)
74 کیلوگرم: 1- ماگومد قربان علی اف (روسیه) 2- فریبرز بابای (ایران) 3- منو یاریبکیان (ارمنستان) و کمیل ریبیسکی (لهستان)
86 کیلوگرم: 1- آرتور نایفونوف (روسیه) 2- آنلاین مارکوسیان (ارمنستان) 3- هادی وفای پور (ایران) و مهدفالدین آلوستا (سوریه)
97 کیلوگرم: 1- محمدحسین محمدیان (ایران) 2- اریک ژیوف (روسیه) 3- رادوسلاو باران (لهستان)

با توجه به نتایج پنج وزن اول، تیم ملی روسیه با 115 امتیاز مقام اول و تیم ملی ایران با 105 امتیاز مقام دوم را به خود اختصاص داده است.

دکمه بازگشت به بالا