۲.۵ برابر شدن ظرفیت تولید فرش صنعتی / ۶ هزار معدن راکد مزایده‌ای واگذار می‌شود

به گزارش اخبار اینترنتی آذربایجان غربی، علیرضا رزم حسینی در حاشیه بازدید از کارخانه قند مروارید مهاباد در مصاحبه ای گفت: “از سال گذشته ، معادنی که در حالت بیحرکتی یا پروانه فروش بودند ، در حراج های عمومی همزمان در سراسر کشور کشف و فعال و تولید شده اند. کشور “حقوق واقعی و قانونی سرمایه گذاری های جدید اختصاص داده خواهد شد.
وی افزود: طرح انتقال 6 هزار معدن ایستاده و نیمه فعال در کشور از طریق مزایده های عمومی نقش مهمی در ایجاد اشتغال در کشور و جذب سرمایه گذاری جدید خواهد داشت.
وزیر صنعت ، معدن و تجارت با اعلام اینکه این حراج برای اولین بار در کشور برگزار می شود ، ادامه داد: متقاضیانی که در این حراج برنده شوند اما اکتشاف ، بهره برداری و فعال سازی معدن را انجام ندهند مجدداً از معادن پذیرفته می شوند و از طریق مزایده به افراد واجد شرایط ارائه می شود.

ظرفیت تولید فرش های صنعتی در کشور بیش از 2.5 برابر شده است

وزیر صمت در بازدید از شرکت تولید فرش های صنعتی افشار زرین و ستاره افشار میاندوآب با بیان اینکه فرش ساخته شده توسط ماشین آلات کاملا صادرات محور و محصول بومی است ، گفت: در این منطقه حدود هزار واحد صنعتی کشور ، که در سه شیفت نیز کار می کنند. اکنون آنها فعال هستند و فرصتهای شغلی خوبی را در کشور فراهم کرده اند.
رزم حسینی خاطرنشان کرد: صادرات فرش در سال گذشته 26 درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته در حالی که تولید فرش صنعتی کشور طی 10 سال گذشته 2.5 برابر از 52 میلیون متر مربع به 142 میلیون متر مربع رسیده است.

هزینه ذخایر اکتشاف در کشور به 500 میلیارد دلار می رسد

رزم حسینی در بازدید از کارخانه قند مروارید مهاباد با اشاره به اینکه ارزش معادن اکتشاف شده در مناطق مختلف کشور به بیش از 500 میلیارد دلار می رسد ، خاطرنشان کرد: در حال حاضر کشور بیش از 60 میلیارد تن ذخایر معدنی کشف کرده است ، این این رقم حدود 37 میلیارد تن ذخایر خاص است و مابقی نیز احتمالاً وجود دارد.
رزم حسینی تأکید کرد: ما به طور جدی در جلوگیری از فروش مواد معدنی خام فعالیت داریم و معتقدیم که در صورت عدم پردازش مواد معدنی در داخل برای ایجاد ارزش افزوده ، ماده معدنی را استخراج نخواهیم کرد و این مسیر را به طور جدی ادامه خواهیم داد.
وی این معدن را فرصتی مهم برای توسعه متعادل و پایدار در کشور دانست و افزود: یکی از سیاست های این وزارتخانه انتقال به فرآوری مواد معدنی است و بنابراین تصمیم گرفته شد هر واحدی که مواد معدنی کافی داشته باشد به مواد معدنی نیاز دارد برای گذار به اشتغال بیشتر ساخته شود.

48

دکمه بازگشت به بالا