۴۰۰ هزار نفر برای سفر اربعین باید واکسن دُز یادآور را تزریق کنند

ستاد اربعین گفت: حدود 400 هزار نفر باید دوز یادآوری بدهند و برای آنها پیامک ارسال شده است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، سید مجید میراحمدی معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور و رئیس ستاد اربعین با بیان اینکه وضعیت زائران ما از نظر رعایت دستورالعمل ها بسیار خوب است، گفت: توصیه های وزارت بهداشت و ستاد کل کشور گفت: قرار است به تعداد حدود 400 هزار نفر دوز تقویتی داده شود و برای این کار پیامک ارسال شده است.

میرا احمدی با بیان اینکه رئیس جمهور 4 موضوع ایمنی، سلامت، سهولت و ارزانی سفر اربعین را مورد توجه قرار داده است، گفت: در خصوص سلامت موضوعی که مورد تاکید جدی ما است بحث گرمازدگی است که مقدمات گرمازدگی در حال انجام است. سمت مرز وزارت بهداشت و در آن سوی مرز نیز مسئولیت جمعیت هلال احمر را بر عهده دارد.

وی افزود: مقرر شد اقدامات، توسعه داده ها و قابلیت های لازم برای این مشکل فراهم شود تا بتوانیم این مشکل را به خوبی مدیریت کنیم.

میراحمدی ادامه داد: یکی دیگر از موضوعاتی که رئیس جمهور بر آن تاکید جدی دارد بحث حمل و نقل است که در جلسه امروز پیامی به استانداران علیه طرح رئیس جمهور بیان شد و استانداران موظف شدند از ظرفیت های استان ها برای این امر استفاده کنند. خدمت این وزارتخانه که هر استان و استاندار نیز اطمینان دارند که هیچ مشکلی در سفر زائر پیش نخواهد آمد.

وی گفت: وزارت راه نیز تمام توان خود را به کار می گیرد و از همه رانندگان محترم تقاضا داریم برای این امر مقدس و معنوی با تمام توان در محل حاضر شوند.

رئیس اربعین با بیان اینکه مشکل دیگر تخلفاتی است که ممکن است در مسیر تخفیف رخ دهد، گفت: به پارکینگ ها اعلام کرده ایم که هر جا تخلفی از قیمت مصوب 5000 تومانی و 10000 تومانی صورت گیرد، آن پارکینگ خواهد بود. برخورد می شود و دستگاه های مناسب به آن معرفی و در صورت نیاز پارکینگ متخلف پلمپ می شود.

میراحمدی در خصوص نظارت بر فروش بلیت اتوبوس و هواپیما گفت: وزیر نیرو و وزیر راه بازرسان ویژه ای در نظر گرفته اند که در تمامی پایانه های مرزی مستقر می شوند و بر روند فروش این بلیت ها نظارت می کنند.

وی افزود: گفته شد روز جمعه با سه شرکت متخلف برخورد لازم صورت گرفته است که شروع این کار بوده و انتظار می رود سازمان هواپیمایی کشوری حتی از کوچکترین تخلفی در زمینه صدور بلیت جلوگیری کند.

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور گفت: موضوع دیگر عبور راهپیمایان و مشکلاتی بود که برای آنها پیش آمد که از این بابت عذرخواهی می کنیم. این موضوع به ما مربوط نبود و از سوی نزدیکان به گمرک و حفاظت مرزی عراق مطرح شد. ضمن قدردانی از تلاش های مقامات عراقی، از آنها انتظار داریم که با احتیاط بیشتری در مورد این مسائل مهم عمل کنند.

وی ادامه داد: برخی از موکب داران ما دو سه روز است که در مرز با تجهیزاتی که به عنوان مفسده افشا شده مورد آزار و اذیت قرار می گیرند که من از طرف خودم از همه آنها عذرخواهی می کنم. پیگیری های لازم را برای رفع مشکل انجام دادیم و به ما اطلاع دادند که دو تا سه ساعت پیش در مرز مهران موضوع حل شد.

میر احمدی در ادامه درباره مشکل شهروندان زائر گفت: اعلام شد زائران پاکستانی باید از طریق مرز هوایی عراق تردد کنند که غیرممکن بود. خیلی پیگیری کردیم و قبول کردند که به صورت مانیفست و گروهی با ویزا از مرزهای زمینی ما عبور کنند و مانند سال های گذشته از این شرایط برخوردار شوند.

وی بیان کرد: اتباع افغانستانی مقیم ایران می توانند با حفظ ویزای خود مانند گذشته از این موضوع استفاده کنند و اتباع افغانستانی و پاکستانی نیز از مرز شلمچه عبور کنند.

رئیس ستاد اربعین گفت: به سایر اتباع گفته شد که از مرزهای هوایی عبور کنند، البته هنوز اتباع پاکستانی در خارج از کشورمان مانده اند، یعنی دوستان عراقی یک چیز را به ما می گویند اما در عمل چیز دیگری است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا