31 زندانی جرائم غیر عمد در قزوین با کمک خیرین آزاد شدند

به گزارش خبرگزاری خبر روزانه از کازوین؛ محمد قاسمی روز یکشنبه در جلسه هیئت حاکمه استان قزوین گفت: “همه ساله در ماه مبارک رمضان جشن گلریزان زمینه آزادی زندانیانی را که ناخواسته مرتکب جرمی شده اند فراهم می کند و امسال ما این کار را کردیم بنابراین با کمک موسسات خیریه

وی افزود: گاهی اوقات شرایط اقتصادی منجر به ورشکستگی مغازه ها و صنعتگران می شود و آنها ناخواسته آنها را به زندان می اندازند و کمک خیران را بسیار موثر گره کار باز می کنند.

دادستان کازوین گفت: امسال به ابتکار ستاد استان دی ماه رمضان چندین برنامه تهیه شد و با کمک ورزشکاران و هنرمندان شرایط خوبی برای جمع آوری کمک های دولتی فراهم شد. “

image_2021_5_16-17_4_39_128_2sj

وی گفت: امسال در ماه رمضان یک میلیارد و 600 میلیون تن وجه نقد جمع آوری شد و ما موظف شدیم 1 میلیارد تن به صورت چک دریافت کنیم.

گاسمی افزود: با کمک خیرین در ماه رمضان 31 زندانی آزاد شده و 12 زندانی دیگر در آستانه آزادی هستند که به زودی با بدهی شاکیان به خانواده هایشان بازمی گردند.

دادستان کازوین گفت: سال گذشته با کمک خیران و عذرخواهی شاکیان و کمک کارکنان دایه 213 نفر آزاد شدند و امیدواریم امسال تعداد بیشتری از زندانیان آزاد شوند.

وی گفت: در گذشته حداقل 10 میلیون تامان می توانست زندانی را آزاد كند اما امروز برای آزادی هر نفر حداقل 50 تا 80 میلیون تامان نیاز داریم.

دادستان کازوین یادآور شد: تعهد اجتماعی ما ایجاب می کند با اختصاص دادن یک روز به حقوق خود در آزادی زندانیان کمک کنیم ، زیرا هرکس آزاد شود از خانواده اش مراقبت خواهد کرد و جراحات نیز کمتر خواهد شد.

وی گفت: انتظار داریم هیئت حاكمه تصویب كند كه روزی حقوق كارگران برای آزادی زندانیان تخصیص یابد.

گاسمی در ادامه افزود: با اجرای طرح پیشآهنگی صلح و سازش ، 88 شعبه با 438 عضو فعال شد كه به حل مشكلات كاركنان استخدام شده كمك می كند و با استفاده از ظرفیت ادارات به حل مشكلات می پردازد.

image_2021_5_16-17_4_39_128_2sj

وی گفت: این طرح به صورت پایلوت در استان آغاز شد و گامی به سمت سازش برداشته شده است.

دادستان کازوین گفت: انتخابات بسیار مهم است و دستگاه های اجرایی و کشوری وظیفه دارند به مردم کمک کنند تا به طور گسترده مشارکت کنند ، اما بی طرفی کامل در این امر لازم است.

وی افزود: کارمندان و ر headsسای دستگاه های اجرایی حق استفاده از بیت المال را برای موافق یا مخالف نامزدی ندارند زیرا این امر جرم شناخته می شود و متخلف از نظر قضایی و اداری مورد رسیدگی قرار می گیرد.

گاسمی گفت: همه ما وظیفه داریم کوره انتخابات را گرم کنیم و برای این کار از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنیم.

به گفته وی ، قوه قضاییه یک ناظر کلی است و با فعال شدن ریاست مبارزه با جرایم انتخاباتی استان تاکنون 4 جلسه با نهادهای انتظامی و امنیتی برگزار شده و با فعال شدن دو کارگروه نظارت بر فضای مجازی شروع به بهتر کردن.

دادستان کازوین یادآور شد: فضای مجازی هم یک فرصت است و هم یک تهدید ، بنابراین یک گروه قضایی برای حل سریع پرونده های انتخابات در استان تشکیل شده است.

وی افزود: دفاتر ویژه ای نیز برای مقابله با بی نظمی های انتخابات ایجاد شده است و ما برای ایجاد یک انتخابات گرم و رقابتی باید مجری باشیم و به دیگران نیز توصیه کنیم.

دکمه بازگشت به بالا