4 نکته برای رسیدن به سلامت معده و گوارش

 

1- بهترین عملکرد ذهن و بدن در معده خالی

ممکن است فکر کنید که خوردن چیزی در طول روز به شما کمک می کند تا فعال تر شوید. اما اگر به احساس بدن خود در هنگام وجود غذا در معده و احساس بدن در هنگام خالی بودن معده نگاه کنید، خواهید دید که بدن و مغز شما زمانی که معده شما خالی است بهترین عملکرد را دارد. اگر غذا به طور مداوم در سیستم گوارش شما پردازش می شود، مقدار مشخصی انرژی به طور طبیعی به آن اختصاص می یابد، بنابراین مغز و بدن شما در بهترین حالت خود عمل نخواهند کرد. بهترین متخصص تغذیه تهران

اگر می‌خواهید با پتانسیل کامل خود عمل کنید، هوشیار باشید و از آن نوع غذایی استفاده کنید که در عرض 1.5 تا 2.5 ساعت، کیسه معده شما خالی می‌شود و مواد غذایی به سمت روده حرکت می‌کنند. بدن از آن نقطه انرژی زیادی مصرف نمی کند. و ظرف دوازده تا هجده ساعت غذا باید کاملاً از سیستم خارج شود. این همان چیزی است که یوگا همیشه بر آن تاکید دارد. اگر این آگاهی ساده را حفظ کنید، انرژی، چابکی و هوشیاری بسیار بیشتری را تجربه خواهید کرد. اینها اجزای یک زندگی موفق هستند، صرف نظر از اینکه شما چه کاری را انتخاب کرده اید.

یک سطح از معنای فرآیند معنوی این است که شما یکپارچگی خاصی را به بدن و ذهن خود بیاورید. منظور من از یکپارچگی زمانی است که سیستم شما به روش خاصی یکپارچه نشده باشد، اگر سست باشد، قادر به تجربه چیزی نیست. حتی اگر بزرگترین اتفاقات رخ دهد، شما آن را از دست خواهید داد. دلیل اینکه یوگی ها یا کسانی که در سادانا هستند فقط یک یا دو بار در روز غذا می خورند و هیچ چیز در این بین این است که نمی خواهند بدن را برای چیزی باز کنند. هیچ عنصر خارجی به جز هوا و آب نباید بیش از حد وارد سیستم شود زیرا از نظر حساسیت یکپارچگی سیستم را از بین می برد. احساس بیرونی ترین لایه آن چیزی است که شما هستید. اگر می خواهید خود را بسیار حساس نگه دارید، مهم است که بدن خود را به روی هیچ چیز و هر چیزی که سر راهتان قرار می دهد باز نکنید. شما باید خوب غذا بخورید، اما نباید چند بار غذا بخورید.

2-زمان شام و زمان خواب

باید سه ساعت بعد از شام، قبل از رفتن به رختخواب باشد. اگر این شامل حداقل 20 تا 30 دقیقه فعالیت بدنی سبک باشد – مانند پیاده روی ساده – سیستم شما تا حد زیادی سالم خواهد بود. اگر با غذا در داخل معده به رختخواب بروید، سطح خاصی از اینرسی در سیستم ایجاد می شود. از نظر فیزیولوژیکی، این اینرسی مانند شتابی به سوی مرگ است. مرگ اینرسی نهایی است.

بعد دیگر این است که اگر با شکم پر به رختخواب بروید، به سایر اندام های شکم فشار وارد می کند. این نیز منجر به انواع مختلفی از مشکلات سلامتی خواهد شد. به همین دلیل نیز بسیار مهم است که قبل از رفتن به رختخواب، غذایی که خورده اید از معده خارج شده باشد. همانطور که در حالت های مختلف می خوابید، معده نباید در هیچ نقطه ای به اندام های دیگر فشار بیاورد.

3- روزه در اکاداشی

روزه گرفتن یکبار خوب است، اما اگر به زور بدون غذا بمانید، ممکن است به سیستم آسیب برساند. اگر می خواهید روزه بگیرید، باید از نظر روانی و فیزیولوژیکی آماده شوید تا بتوانید بدون هیچ زحمتی غذا بخورید. ما روزهای خاصی از ماه قمری را شناسایی کرده‌ایم که هضم در بهترین حالت خود نیست. در این دو روز از ماه که به اکاداشی معروف است، یعنی یازدهمین روز بعد از ماه کامل و نو، بهتر است فقط غذای سبک بخورید یا به طور کامل روزه بگیرید. Ekadashi در سیستم شما تعبیه شده است. اگر می توانید روزه بگیرید لطفا اگر این امکان برای شما وجود ندارد، از رژیم میوه استفاده کنید.

چی بخورم:

شماره 1 آنچه شما را چابک و زنده می کند بخورید

تصمیم گیری اینکه آیا یک غذای خاص باید وارد شما شود یا نه، روز به روز تغییر می کند، زیرا بدن شما هر روز و هر لحظه متفاوت است. اگر غذا را احساس می کنید، فقط می دانید که آیا باید در این روز وارد شما شود یا خیر. اگر آگاهی لازم ایجاد شود، مجبور نیستیم به مردم بگوییم چه بخورند. در هر وعده غذایی، آنها باید تصمیم بگیرند که این بار چه بخورند.

هیچ نسخه ای از آنچه که باید تا آخر عمر بخورید وجود ندارد. گفته می شود، قندها و کربوهیدرات ها قطعاً یک مسئله جدی هستند. اما چالش واقعی درازمدت، کنار گذاشتن مردم از گوشت است. تقریباً 200 پوند گوشت در هر نفر در ایالات متحده مصرف می شود. و 3 تریلیون دلار برای مراقبت های بهداشتی هزینه می شود – صورت حساب های مراقبت های بهداشتی در ایالات متحده از تولید ناخالص داخلی بیشتر کشورها بالاتر است.

این یک روش خشونت آمیز برای وجود است، و برای سیستم شما بسیار سخت است. بیماری اولین سطح خشونت است. وقتی بیمار هستید نمی توانید آرام باشید، زیرا بدن شما در یک نبرد دائمی است. مبارزه با برخی ویروس ها، باکتری ها یا چیز دیگری که از خارج می آید یک چیز است. اما یک بیماری مزمن مانند یک جنگ داخلی است. شما نبردی را در درون سیستم خود ایجاد کردید، بدون دشمن بیرونی.

افراد زیادی به دلیل بیماری های مزمن می میرند و بیشتر از آن، حتی زمانی که زنده هستند، نمی توانند به خوبی زندگی کنند. و متاسفانه، حداکثر تعداد در یکی از ثروتمندترین کشورهای روی کره زمین وجود دارد. و این در یک نقطه برای کل جهان اتفاق می افتد. در شهرهای هند نیز شاهد موارد مشابه هستیم. فقط این است که ایالات متحده ممکن است پیشرو باشد. این پیام را می دهد که اگر ثروتمندی بیاید، تمام عقل خود را از دست خواهیم داد. این بسیار مهم است که ایالات متحده خود را اصلاح کند، زیرا هر کاری که آنها انجام می دهند، به دلایلی بقیه جهان نیز انجام می دهند. بهترین جراح لیپوساکشن تهران

4- پرخوری

خوردن نامناسب و غذا خوردن نامناسب دو جنبه بزرگ هستند. نحوه “انجام” غذا خشن است و اگر روی این قاب خیلی بیشتر از آنچه باید حمل کنیم، نوعی فرسایش خاک است. هر تعداد پوندی که از دست بدهید به آسمان نمی رود – به زمین باز می گردد. شما از فرسایش خاک جلوگیری می کنید!

ما اجازه داریم آنچه را که می خواهیم حمل کنیم، اما نه فراتر از آنچه برای ما راحت است. درد اینگونه بودن به حدی است که اکثر افرادی که در این حالت هستند فراموش کرده اند سبک، چابک و واقعا زنده بودن به چه معناست. این فقط جنبه های پزشکی و تعداد افرادی که می میرند نیست. بزرگترین مشکل تعداد افرادی است که زنده هستند اما نمی توانند زندگی کاملی داشته باشند.

دکمه بازگشت به بالا