یوتیوبرها چقدر درامد دارند؟

یوتیوب بیش از 2.3 میلیارد کاربر در سراسر جهان دارد و درآمدی معادل 19.7 میلیارد دلار در سال 2020 ایجاد کرده است که 30.4 درصد افزایش سالانه دارد.

کانال محبوب کودکان در یوتیوب، Ryans World، در سال 2020 29.5 میلیون دلار درآمد کسب کرد. اما سوالی که منجر می شود شما این مقاله را تا انتها بخوانید این این است که یوتیوبرها در هند یا هر نقطه دیگری از جهان چقدر درآمد دارند. برای پاسخ به این سؤال، در بلاگ ژاکت می توانید به مقاله محاسبه درآمد یوتیوب مراجعه کنید. انجا یک ماشین حساب YouTube Money ایجاد شده تا به شما کمک کند درآمدهای تخمینی خود را از YouTube به عنوان یک فعال در ان حوزه محاسبه کنید.

یوتیوب در سه سال گذشته نزدیک به 30 میلیارد دلار به سازندگان، هنرمندان و سازمان های رسانه ای پرداخت کرده است. در سال 2019،  T Series به اولین کانال یوتیوب تبدیل شد که از 100 میلیون کاربر عبور کرد. تعداد کمی از کاربران یوتیوب از آن زمان به این تعداد رسیده اند که بسیاری از سازندگان رسیدن به آن را غیرممکن می دانند.

به عنوان مثال در هند، این همه گیری رشد یوتیوب را هند تسریع کرده است. قبل از همه‌گیری، Whatsapp پلتفرم غالب در هند بود، اما اعداد اکنون تصویر متفاوتی را نشان می‌دهند. بر اساس داده های App Annie، یوتیوب در دسامبر 2020 425 میلیون کاربر فعال ماهانه داشت، در حالی که واتساپ با 422 میلیون کاربر فعال ماهانه در رتبه دوم قرار گرفت.

قبل از اینکه بدانیم چقدر می‌توانید از YouTube درآمد داشته باشید، به برخی از اصول برای کسانی که با این موضوع آشنا نیستند، بپردازیم.

چگونه از یوتیوب کسب درآمد کنیم؟

یوتیوب به سازندگان کمک می‌کند تا با کمک درآمد تبلیغاتی، عضویت در کانال، از کانال‌های خود کسب درآمد کنند. همچنین می‌توانید در صورت واجد شرایط بودن، جوایزی را به عنوان بخشی از YouTube Shorts Fund دریافت کنید.

در حال حاضر فقط سازندگان از کشورهای منتخب واجد شرایط دریافت این صندوق هستند، اما ما معتقدیم یوتیوب به زودی به کشورهای دیگر گسترش خواهد یافت.

برای در نظر گرفتن واجد شرایط بودن برای برنامه شریک یوتیوب، باید کانالی در یوتیوب داشته باشید که دارای 4000 ساعت تماشای عمومی معتبر در 12 ماه گذشته و بیش از 10000 سابسکرایب باشد. پس بیایید کمی عمیق تر به نحوه کسب درآمد در یوتیوب بپردازیم.

درآمد تبلیغات: کاربران یوتیوب وقتی تبلیغات نمایشی، همپوشانی یا ویدیویی را در کانال خود ببینند، درآمد تبلیغات دریافت می کنند. کاربران یوتیوب به طور متوسط ​​بین 3 تا 5 دلار به ازای هر هزار بازدید ویدیو کسب می کنند.اگر می خواهید پارامترهایی که برروی درامد یوتیوب تاثیر گذار است مطلع شوید به مقاله هر 1000 بازدید در یوتیوب چقدر درامد دارد  حتما رجوع کنید.

عضویت در کانال: مشترکین شما در ازای هدیه‌های انحصاری که شما ارائه می‌دهید، ماهیانه پرداخت می‌کنند.

Super Chats & Super Stickers: مشترکین شما برای نمایش پیام‌هایشان در جریان‌های چت پول می‌پردازند.

کالا: مشترکین شما می توانند کالاهای مارک معتبری را که در محتوای ویدئو شما نشان داده شده است، خریداری کرده و خریداری کنند.

درآمد YouTube Premium: بخشی از هزینه اشتراک مشترک YouTube Premium را هنگام مشاهده ویدیوی شما دریافت کنید.

رقم درآمد تبلیغاتی YouTube بر اساس جایی که بازدیدهای ویدیوی خود را از کجا دریافت می‌کنید متفاوت است. به عنوان مثال، بیایید بگوییم که اکثر بازدیدهای ویدیو از هند است. ویدیوی شما ممکن است از 1.5 تا 3 دلار در هر هزار بازدید ویدیو درآمد داشته باشد. اما اگر بینندگان شما اهل ایالات متحده هستند، ویدیوی شما می تواند بین 2 تا 4 دلار به ازای هر هزار بازدید ویدیو به درامد داشته باشد.

باز هم، عوامل زیادی این رقم را تعیین می‌کنند، از جمله ماهیت محتوای شما، مخاطبی که هدف آن قرار می‌دهید، تعداد دفعات آپلود محتوا و غیره. بنابراین پیش‌بینی دقیق میزان درآمدی که می‌توانید در یوتیوب تنها با برآورد CPM انجام دهید دشوار است. در بهترین حالت، ماشین‌حساب پول YouTube که در بلاگ ژاکت ایجاد شده، فقط تخمینی از پتانسیل درآمد کانال شما ارائه می‌کند.

همچنین، رویدادهای جهانی مانند همه‌گیری بر درآمد یوتیوب در سال گذشته تأثیر گذاشت زیرا اکثر یوتیوبرها نزدیک به 30 درصد کاهش در درآمد خود داشتند. به همین دلیل است که اکثر کاربران یوتیوب با کسب درآمد از منابع دیگر مانند تبلیغات پولی، افیلیت، حمایت مالی از کانال، حمایت مالی از طرفداران و موارد دیگر به درامد کسب می کنند.

یوتیوبرها چقدر درآمد دارند؟

برخی از پردرآمدترین یوتیوبرها نزدیک به 20 میلیون دلار در سال درآمد دارند. اما این واقعیت که کاربران یوتیوب می توانند از خارج از برنامه یوتیوب نیز درآمد کسب کنند، پاسخ به این سوال را دشوار می کند. برای مثال، رایان کانجی، حدود 200 میلیون دلار از اسباب‌بازی‌ها و لباس‌های برند Ryan’s World، از جمله لباس‌خواب‌های Marks & Spencer، درآمد کسب کرده است.

او همچنین یک قرارداد نامعلوم، اما احتمالاً چند میلیون دلاری، با نیکلودئون برای سریال تلویزیونی خودش امضا کرد. این مجموعه تلویزیونی اکنون در فصل چهارم خود می گذرد و انتقادات زیادی را برانگیخته است. به طور مشابه، YouTubers هندی اکنون در حال ایجاد مجموعه های وب اصلی خود تحت عنوان YouTube Originals هستند. «Dhindora» توسط Bhuvan Bham برای YouTube Originals تولید می‌شود. YouTube Originals مجموعه‌ها، فیلم‌ها و رویدادهای اصلی این پلتفرم هستند.

پلتفرم هایی مانند Social Blade، Nox Influencer، Videooly و موارد دیگر وجود دارند که به شما در درک درآمد سازندگان در یوتیوب کمک می کنند. با این حال، همانطور که قبلاً گفته شد، اینها فقط تخمین هایی از میزان درآمد کانال ها از طریق یوتیوب است.

نمودار زیر نشانگر خوبی است از میزان درآمدی که ویدیوی شما بسته به تعداد بازدیدهایی که به دست آورده اید چقدر می تواند درآمد داشته باشد. این داده ها همچنین میزان درآمد سازندگان آمریکایی را در مقایسه با سازندگان هندی متمایز می کند. همانطور که قبلاً گفته شد، عوامل متعددی به عنوان سازنده نقش دارند، از جمله جایگاه ویدیو، طول ویدیو (فیلم‌های طولانی‌تر اغلب شامل حداقل دو آگهی هستند)، و منبع مخاطب.

ویو ویدئو                          درآمد تخمینی (به دلار)
10K $50 to $80
100K $500 to $2,500
 

1 Million

 

$3,400 to $40,000

150 Million $80,000 to $100,000

سخن پایانی

یوتیوب همچنان پلتفرم غالب در هند است. حتی ورود شبکه های اجتماعی چون اینستاگرام نیز به سختی به پلتفرم ضربه ای وارد کرده است. ما معتقدیم که YouTube مکانی عالی برای درآمد بالقوه شما است، خواه یک YouTuber فعال باشید یا قصد راه اندازی کانال YouTube خود را دارید. می توانید شاهد اینده درخشانی برای پلتفرم یوتیوب باشید.

به گفته الکسا، بزرگترین وب سایت از همه، خود گوگل است. دومین سایت بزرگ (از آوریل 2016) یوتیوب است. بنابراین احتمالاً جای تعجب نیست که یوتیوب از نظر درآمد AdSense برای Google بسیار مهم است. البته باید به خاطر داشت که گوگل مالک یوتیوب است و اهمیت آن را به عنوان یک پلتفرم تبلیغاتی دو چندان کرده است. اگر می خواهید روش های کسب درامد از یوتیوب را فرا بگیرید پیشنهاد میکنیم به مقاله اموزش کسب درامد از یوتیوب مراجعه کنید.

سوالات متداول

چه کسی بیشترین مشترک را در YouTube دارد؟

کانال یوتیوب با بیشترین ساب اسکرایب، T Series با 183 میلیون ساب اسکرایب است. این گروه موسیقی محبوب هندی در نماهنگ های بالیوود تخصص دارد و در واقع دارای 29 کانال مجزا است. با تمام جریان های درآمدی شرکت، سری T سالانه بیش از 100 میلیون دلار درآمد دارد.

پردرآمدترین یوتیوبر کیست؟

پردرآمدترین یوتیوبر رایان کاجی است که ویدیوهای جعبه گشایی اسباب بازی و سایر محتواها را برای بچه ها ایجاد می کند. کاجی به همراه والدینش تقریباً یک بار در روز یک ویدیو به کانال یوتیوب خود اضافه می کند. دارایی خالص او حدود 50 میلیون دلار است. بیشتر آن از تبلیغات YouTube می آید. اما او یک خط تولید و سایر جریان های درآمدی نیز دارد.

دکمه بازگشت به بالا