آزمایش سیستم کنترل تاکسی‌های هوایی در کره جنوبی

کره جنوبی سیستم کنترل ترافیک هوایی شهر (UAM) را در 11 نوامبر آزمایش کرد و امیدوار است تا سال 2025 از آن به عنوان تاکسی بین فرودگاه های اصلی سئول و مرکز شهر سئول استفاده کند و زمان سفر را به میزان دو سوم کاهش دهد.

به گزارش خبر روزانه، سال گذشته، کره جنوبی از راه اندازی پروژه ای برای راه اندازی پلت فرمی برای سفرهای هوایی شهری تا سال 2025 خبر داد. وزارت حمل و نقل تخمین می زند که چنین خدماتی زمان سفر را 30 تا 50 کیلومتر (31 تا 31 مایل) که یک ساعت با ماشین طول می کشد، به 20 دقیقه کاهش می دهد.

طی این عملیات شرکت تاکسیرانی آلمانی «ولوکوپتر» به نام «2 ایکس» اولین پرواز آزمایشی خود را در سئول کره جنوبی انجام داد.

این اولین پرواز آزمایشی عمومی با هلیکوپتر برقی (eVTOL) در کره جنوبی بود. نو هیون اوک، وزیر زمین، زیرساخت و حمل و نقل کره جنوبی نیز شاهد این پرواز آزمایشی تاریخی بود.

یک پرواز آزمایشی پنج دقیقه ای در فرودگاه بین المللی گیمفا انجام شد که طی آن تاکسی هوایی حدود 3 کیلومتر را طی کرد و در طول آزمایشات به حداکثر ارتفاع 50 متری و حداکثر سرعت 45 کیلومتر در ساعت رسید.

تخمین زده می شود که اگر این پروژه در سال 2025 شروع شود، کرایه از فرودگاه بین المللی اینچئون تا مرکز سئول حدود 110000 وون (واحد پول کره جنوبی) خواهد بود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا