بین الملل

آمریکا: از عملیات برنامه‌ریزی نشده رژیم صهیونیستی در «رفح» حمایت نمی‌کنیم

آمریکا: از عملیات برنامه‌ریزی نشده رژیم صهیونیستی در «رفح» حمایت نمی‌کنیم

ودانت پاتل، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز پنج‌شنبه اعلام کرد که ایالات متحده از عملیات بد برنامه‌ریزی شده رژیم صهیونیستی در رفح حمایت نمی‌کند چراکه چنین تحولی فاجعه‌بار خواهد بود.

به گزارش خبر روزانه، پاتل در کنفرانسی خبری گفت: هم‌اکنون انجام عملیات بدون برنامه‌ریزی و بی فکر در محلی که سرپناه میلیون‌ها نفر است فاجعه‌بار خواهد بود.
وی ادامه داد: اگر برنامه‌ریزی فوق‌العاده دقیقی انجام نگرفته باشد، از چنین عملیاتی حمایت نخواهیم کرد.
پاتل همچنین عنوان کرد که سازمان ملل شواهدی مبنی بر برنامه‌ریزی جدی رژیم صهیونیستی در ارتباط با عملیات‌های نظامی پیشنهادی در رفح دریافت نکرده است.
منابع رسانه‌ای صهیونیستی چندی پیش گزارش دادند که مقامات رژیم اشغالگر در حال بررسی مراحل و مقدمات حمله نظامی احتمالی به شهر رفح در جنوب نوار غزه پس از تکمیل حملات آن در خان یونس هستند.
شبکه عبری «کان» به نقل از منابع سیاسی صهیونیست در این باره مدعی شد: پیش از آغاز عملیات نظامی در رفح ساکنان از آنجا خارج خواهند شد.
این منابع همچنین اعلام کردند، رژیم صهیونیستی در حال بررسی امکان بازگشت ساکنان غزه از جنوب نوار غزه به شمال این باریکه است و شاید این طرح در ابتدا تنها شامل زنان و کودکان شود. طبق این گزارش، جنبه دیگری که در حال بررسی است، خارج کردن ساکنان از رفح و انتقال آنها به سایر نقاط نوار غزه با هدف رفع ازدحام جمعیت در نزدیکی مرز مصر است.
پیش از این نیز یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در این باره گفته بود که هدف بعدی ارتش رژیم صهیونیستی حمله به رفح در نزدیکی مرز مصر است.
انتهای پیام

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا