اسلامی: امروز دانشمندان ما در حوزه آب‌سنگین حرف‌هایی برای گفتن دارند

اسلام: امروزه دانشمندان ما در زمینه آب سنگین حرفی برای گفتن دارند

سمینار نقش رادیوداروها در تشخیص و درمان سرطان روز پنجشنبه با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، مدیرعامل شرکت پارس ایزوتوپ و جمعی از مدیران و دست اندرکاران حوزه سلامت در همایش برگزار شد. اتاق از بیمارستان قلب شهید رجا تهران.

به گزارش خبر روزانه، محمد اسلامی معاون رئیس جمهور در سمینار تخصصی “نقش رادیوداروها در تشخیص و درمان سرطان” با اشاره به نقش فناوری هسته ای در مراقبت های بهداشتی، گفت: این فناوری پر رنگ تر از گذشته و سلامت جامعه است. یکی از مهمترین محورهای فعالیت این سازمان برای دستیابی به اهداف صنعت هسته ای است.
وی افزود: در زمینه فعالیت های این سازمان در حوزه پزشکی نیز گام های رو به جلو و مثبتی برداشته ایم که یکی از آنها راه اندازی مرکز معاینه نوزادان بود. دشمنان در بحث آب سنگین به فعالیت‌های مسالمت‌آمیز ایران حمله کردند و خواستار عدم حضور ایران در منطقه بودند.
وی افزود: خوشبختانه توانسته ایم بدون توجه به فشار غرب به سمت آب سنگین و مشتقات آن ادامه دهیم و امروز در حوزه آب سنگین دانشمندان ما حرفی برای گفتن دارند.
رئیس سازمان انرژی اتمی ایران درباره بهره برداری از آب سنگین در کشور گفت: آب سنگین دروازه بسیار بزرگ و مهمی در فرآیند مهندسی مولکولی و هسته ای است که مشتقات آن می تواند دستاوردهای بزرگی در حوزه بهداشت و درمان داشته باشد. صنعت داخلی.” آنها نمی خواهند کشور ما در بین قدرت های جهان قرار گیرد و پتانسیل علمی و فناوری راهبردی ایجاد کند.

اسلامی در خصوص فعالیت دانشمندان هسته ای در حوزه بهداشت، صنعت، کشاورزی و استفاده از تشعشعات گفت: ما تمام قابلیت های چرخه سوخت هسته ای را در اختیار داریم و به برکت امکانات تحقیقاتی و صنعتی که ایجاد کرده ایم در خدمت سلامت و سلامت انسان هستیم. مردم. ” 50 نوع رادیودارو برای تشخیص، مراقبت و درمان به مراکز درمانی اهدا کردیم.
معاون رئیس جمهور افزود: هدف ما دستیابی به دستاوردهای مهم در عرصه های راهبردی که دشمنان در مقابل آن قرار دارند و ارتقای سطح علمی و اقتدار ایران اسلامی است.
وی با اشاره به تحقیقات سریع و علمی و نتیجه محور پژوهشگران صنعت هسته ای گفت: امروز به کمک راکتورها یا شتاب دهنده ها باید ایزوتوپ هایی را که باید به آن دست یابیم و ظرفیت صنعتی که باید داشته باشیم ایجاد کنیم. مناطق مختلف . ما باید بیشترین نسبت رادیوداروهایی را داشته باشیم که می توانند مستقیماً بر سلول های سرطانی تأثیر بگذارند.
معاون رئیس جمهور در ادامه سخنان خود به درد و رنج بیماران سرطانی و اقدامات سازمان انرژی اتمی در کاهش آلام و آلام این بیماران پرداخت و گفت: در حوزه پزشکی حرکت می کنیم تا با رادیوداروها و سلول درمانی عوارض را به حداقل برسانیم. ” 210 مرکز پزشکی از محصولات و رادیوداروهای ما استفاده می کنند و در حال تحقیق و کار روی تعدادی رادیوداروهای جدید هستیم.
مهندس اسلامی در پایان سخنان خود به اقدامات این سازمان در زمینه پلاسمای سرد مورد استفاده در درمان سرطان اشاره کرد و گفت: اقدام مهم دیگری که آغاز کرده ایم و مردم ما به زودی شاهد تاثیر مثبت آن خواهند بود. ، این مشکل جت های پلاسما سرد است. این یک فناوری و دستاورد عالی است که برای قسمت های مختلف بدن، به ویژه گردن و بالا استفاده می شود. مستقیماً سلول های سرطانی را هدف قرار می دهد و رنج بیماران سرطانی را تا حد زیادی کاهش می دهد. همچنین در حال راه اندازی اولین کلینیک ترمیم زخم برای بیماران دیابتی با استفاده از پلاسما درمانی هستیم.

باید بگویم؛ سمینار تخصصی «نقش رادیوداروها در تشخیص و درمان سرطان» با همکاری پژوهشکده هماتولوژی، انکولوژی و سلستوتراپی و پارس ایزوتوپ با حضور جمعی از متخصصان برجسته پزشکی هسته ای و انکولوژیست های ایران برگزار شد. هدف از برگزاری این کارگاه آشنایی انکولوژیست ها با رادیوداروها و کاربرد آنها در تشخیص و درمان سرطان برای بهره مندی از کاربرد آنها در تشخیص و درمان انواع سرطان ها بود.
انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا