ایمن سازی شبکه‌های برق آذربایجان‌غربی در آستانه شروع فصل زمستان

به گزارش خبر روزانه آذربایجان‌غربی، طاهر کیامهر از انجام اقدامات پیشگیرانه این شرکت در آستانه ورود به فصل زمستان و آمادگی تمام نیروهای عملیاتی این شرکت در بخش‌های خط گرم، اتفاقات و تعمیرات، برای مواجهه با هرگونه شرایط بحرانی احتمالی خبر داد و گفت: هر سال شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی به تناسب شرایط حاکم بر فصل‌های مختلف، اقداماتی را با پیش بینی و برنامه ریزی مناسب به منظور مقاوم سازی و افزایش تاب آوری شبکه اجرا می‌کند.
وی ادامه داد: امسال نیز از اواسط آذرماه نیروهای عملیاتی شرکت توزیع نیروی برق در سراسر شهرستان‌های استان اقدامات و فعالیت‌های خود را جهت آمادگی هر چه بیشتر برای ورود به فصل زمستان آغاز کرده‌اند که به واسطه این اقدامات پیشگیرانه و مدیریتی اجرا شده در بخش‌های مختلف، این شرکت آمادگی کامل برای ورود به فصل زمستان و مواجهه با شرایط ناپایدار جوی احتمالی پیش رو را دارد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی همچنین خاطر نشان کرد: طی بازدیدهای برنامه ریزی شده، چک لیست‌هایی در ارتباط با وضعیت شبکه توزیع برق با هدف پایداری و مطلوبیت شبکه تهیه شده است که تمامی تجهیزات و اقدامات شرکت طبق این بازدیدها مورد ارزیابی و پایش قرار می‌گیرد.
وی اضافه کرد: در این بازدیدها مواردی نظیر وجود عایق‌های معیوب، مقره‌ها، برق گیرها، کابل‌های معیوب انشعاب مشترکان، فونداسیون زیر جعبه‌های برق، نقاط درگیر شده شبکه با شاخه‌های درختان، پایه‌ها و شبکه‌های قرار گرفته در کنار مسیل‌ها و مواردی که امکان دارد در زمان ناپایداری جوی، موجب بروز حوادث منجر به خاموشی یا افت کیفیت برق رسانی شود، مد نظر قرار می‌گیرد.
کیامهر تصریح کرد: نقاط حاد درختان درگیر با شبکه‌های برق جهت انجام شاخه زنی و نیز شناسایی و رفع مقره‌های معیوب و پایه‌های فرسوده از جمله اقدامات پیشگیرانه این شرکت پیش از ورود به فصل زمستان می‌باشد.
لازم به ذکر است که هم استانی‌های عزیز در صورت تمایل به کاشت درخت به ویژه درختانی با بیش از ۳ متر ارتفاع توجه نمایند حتی المقدور از کاشت درخت در حریم شبکه‌های برق خودداری کنند تا علاوه بر کاهش خطر برق گرفتگی از ناپایداری شبکه‌های برق نیز جلوگیری شود.

46

دکمه بازگشت به بالا