برترینهای کسب و کارعلمی و پزشکی

بوتاکس زیر بغل برای جلوگیری از تعریق

بوتاكس زير بغل یکی از بهترین روش‌های درمانی برای جلوگیری از تعریق بیش از اندازه زیر بغل است که توسط سازمان‌ها و نهاد‌های رسمی نیز مورد تایید قرار گرفته است. انجام این فرایند باعث می‌شود تا غدد عرق موجود در ناحیه زیر بغل فرایند تعریق بیش از اندازه را متوقف کنند.

همه‌ی افراد تلاش می‌کنند تا از فرایند تعریق بیش از اندازه‌ی بدن خود جلوگیری کنند. در برخی از اوقات استفاده از محصولات بهداشتی نظیر دئودرانت‌ها برای جلوگیری از افزایش تعریق یا دست‌کم جلوگیری از پخش بوی نامطبوع کارآمد و مناسب خواهد بود؛ اما این کار برای تمامی افراد پاسخگو نیست و در برخی از اوقات ممکن است غدد تولید کننده‌ی عرق آنقدر فعال باشند که مواد بهداشتی معمول پاسخگوی نیاز افراد نباشد. در این مواقع متخصصین انجام فرایند بوتاکس زیر بغل را توصیه می‌کنند.

تمامی افرادی که تمایل به انجام این فرایند دارند، باید عوارض بوتاکس زیر بغل را از پیش بدانند. به همین دلیل یکی از سوال‌های مهم این است که عوارض بوتاکس زیر بغل چیست و پزشک‌های متخصص موظف به پاسخ دادن در مورد آن به افراد متقاضی برای تزریق هستند.

در این میان بسیاری از افراد این سوال را دارند که آیا بوتاکس زیر بغل عوارض دارد یا این روش به صورت عادی و بدون وجود عوارض خاص قابل انجام است؟ حقیقت این است که تزریق بوتاکس دارای عوارض جانبی عمومی و انحصاری برای بخشی از بدن است. برخی از عوارض این فرایند درمانی به صورت عمومی روی عملکرد بدن تاثیر می‌گذارد و برخی دیگر از آن‌ها صرفا روی ناحیه‌ای مشخص از بدن و به خصوص ناحیه تزریق شده تاثیر منفی می‌گذارند. در حقیقت این عوارض جانبی یکی از مهم‌ترین معایب بوتاکس زیر بغل است.

Underarm botox to prevent sweating

در صورتی که فردی در مورد اینکه عوارض بوتاکس زیر بغل چیست سوالی داشته باشد، پزشک‌ها معمولا مواردی نظیر ضعف در ناحیه عضلانی، مشکلات بینایی، سردرد و سرگیجه، خستگی، خشک شدن دهان، از دست رفتن کنترل مثانه، نشانه‌های پوستی نظیر کهیر، سخت شدن برخی از کارها نظیر تنفس، غذا خوردن یا صحبت کردن و آنافیلاکسی را به عنوان عوارض جانبی تزیرق بوتاکس در ناحیه زیر بغل معرفی می‌کنند.

موارد گفته شده در مورد قیمت تزریق این ماده، ممکن است باعث نگرانی برخی از افراد شده باشد و بر اساس آن این سوال را مطرح کنند که هزینه بوتاکس زیر بغل چقدر است و می‌خواهند در مورد قیمت‌های تعیین شده در مورد این خدمات سوال بپرسند.بسیاری از مرکز معتبر ارائه دهنده خدمات بوتاکس زیر بغل قیمت خدمات خود را با احتساب تخفیف‌های ویژه در بازه‌های زمانی مختلف ارائه می‌کنند. با توجه به این موضوع توصیه می‌شود تا در دوره‌های ارائه تخفیف‌های ویژه اقدام به دریافت این خدمات از مراکز معتبر کنید.

بوتاکس زیر بغل و تزریق آن یکی از حساس‌ترین روش‌های پزشکی‌ است و به همین دلیل بهتر است تحت نظارت پزشک متخصص اقدام به دریافت خدمات مربوط به آن کنید تا در آینده با مشکلات مربوط به استفاده از خدمات افراد غیر متخصص مواجه نشوید. برخی از افراد در مراکز نامعتبر خدماتی را ارائه می‌دهند که تخصصی در آن‌ها ندارند و همین موضوع باعث می‌شود تا آن‌ها با قیمت‌های بسیار پایین‌تر از سطح انتظار امکانات و خدمات مورد نظر را ارائه دهند.

باید در نظر داشت که انجام فرایند تزریق بوتاکس باید توسط متخصصین حرفه‌ای در این زمینه انجام شود تا مشکلات و چالش‌های ناشی از استفاده از مواد اولیه نامرغوب یا عدم تزریق درسوقتی که حرف از می‌شود اغلب افراد به فکر روش‌های جوانسازی و از بین بردن چین و چروک‌های صورت می‌افتند. اما تزریق بوتاکس کاربردهای درمانی دیگری هم دارد. برای مثال تزریق بوتاکس برای درمان دردهای میگرنی و کاهش تعریق دست، پا و زیر بغل از کاربردهای دیگر تزریق بوتاکس است.

بوتاکس در واقع نوعی سم به نام بوتولونیوم است. اما  تزریق آن به شکل بوتاکس خطری برای بدن ندارد. در این مقاله می‌خواهیم درباره تاثیر بوتاکس در کاهش تعریق زیر بغل صحبت کنیم. آیا واقعا تزریق بوتاکس به زیر بغل باعث می‌شود کمتر عرق کنیم؟ آیا تزریق بوتاکس برای کاهش تعریق بدن خطرناک است یا خیر؟ در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا به این سوالات پاسخ دهیم.

هایپرهیدروزیس چیست؟

یکی از مکانیزم‌های طبیعی بدن برای دفاع از خود مکانیزم تعریق است. گرمای هوا، ورزش و حتی استرس و اضطراب می‌تواند باعث فعال شدن این مکانیزم شود. اما وقتی تعریق بدن بیشتر از حد عادی و لزوما به دلیل گرما یا جنب و جوش نباشد هایپر هیدروزیس نامیده می‌شود.

بر اساس گفته‌های ، پنج درصد یا به عبارتی ۳۶۵ میلیون نفر از کل جمعیت دنیا از مشکل هایپر هیدروزیس رنج می‌‌برند. هایپر هیدروزیس یا تعریق غیر عادی بدن باعث خیس شدن لباس‌ها می‌شود که برای بسیاری با اضطراب و خجالت همراه است. اما امروزه نشانه‌های آن به سادگی قابل شناسایی و درمان است.اغلب افراد وقتی در یک محیط گرم قرار می‌گیرند یا ورزش می‌کنند بطور طبیعی و به میزان عادی عرق می‌کنند. اما اگر هنگام راه رفتن یا نوشتن یا وقتی که مضطرب می‌شوید دست و پا و زیر بغلتان بطور غیر عادی تعریق می‌کند از نشانه های هایپر هیدروزیس است.

درمان‌های هایپر هیدروزیس

هایپر هیدروزیس درمان‌های مختلف دارویی، غیر دارویی و خوراکی دارد. حتی در مواردی پزشکان از جراحی برای مصدود کردن عصب‌ها و غدد استفاده می‌کنند. اما یکی از راه حل ‌های موثر و کم خطر تر تزریق بوتاکس است که بطور موقت غدد را مصدود کرده و تعریق غیر طبیعی بدن را کاهش می‌دهد.

بوتاکس زیربغل چه کاربردی دارد؟

بطور طبیعی وقتی دما بدن بالا می‌رود این سیستم عصبی است که به غدد فرمان تعریق می‌دهد. در حقیقت بدن با این کار خودش را خنک می‌کند. اما در افرادی که دچار هایپر هیدروزیس هستند این فرآیند با تعریق بسیار بیشتری همراه است.

اما تزریق بوتاکس اعصاب و غددی که وظیفه تعریق بدن را به عهده دارند مسدود می‌کنند. ابتدا ممکن است احساس کنید پوستتان یخ زده یا بی حس شده. اما بعد از مدتی و با تزریق میزان مناسبی از بوتاکس این حالت بر طرف شده. همچنین پس از گذشت چند روز تاثیرات مثبت آن را مشاهده می‌کنید.

آیا واقعا تزریق بوتاکس تعریق زیر بغل را کاهش می‌دهد؟

برای اینکه ببینیم آیا واقعا تزریق بوتاکس برای کاهش تعریق راه حل مناسبی است یا خیر بهتر نگاهی به نتیجه تحقیقات و یافته‌های پزشکان داشته باشیم.بنا به گفته های ، تزریق بوتاکس به زیر بغل برای کاهش تعریق بدن در ۸۰ تا ۹۰ درصد مواقع نتایج کاملا مثبت و مطلوبی داشته است. همچنین این تحقیقات نشان داده که تزریق بوتاکس به پیشانی علاوه بر اینکه از پیری پوست جلوگیری می‌کند تعریق در پیشانی را هم کاهش داده و در ۷۵%  مواقع تا حتی ۵ ماه ماندگاری دارد.

بوتاکس چگونه عرق زیر بغل را کاهش میدهد؟

برای اینکه بدانیم بوتاکس چگونه تعریق در زیر بغل را کم می‌کند ابتدا باید بدانیم که تاثیر بوتاکس در بدن چگونه است. همانطور که گفتیم بوتاکس از نوعی سم به نام بوتولونیوم ساخته شده. تزریق بوتاکس که همان بوتولونیوم است باعث فلج شدن یا بی حس شدن ماهیچه‌ها و اعصاب می‌شود. برای مثال در جوانسازی پوست صورت، تزریق بوتاکس به خطوط میان ابرو از حرکت این عضلات جلوگیری می‌کند. در نتیجه اثرات چین و چروک دیرتر نمایان می‌شوند.

تزریق بوتاکس برای کاهش عرق کردن هم همینطور عمل می‌کند. برای مثال تزریق بوتاکس به زیر بقل یا کف دست عصب‌ها و غدد بیش فعال را مسدود و فلج می‌کند. وقتی هم که عصب‌ها نتوانند فرمان تعریق را برسانند بدن عرق نمی‌کند.

مراحل تزریق بوتاکس زیربغل چگونه است؟

تزریق بوتاکس به زیر بغل زمان زیادی لازم ندارد و طی یک جلسه مراجعه به پزشک انجام می‌شود. ابتدا پزشک مناطقی که لازم است تزریق انجام شود را مشخص می‌کند. همچنین ممکن است پزشک برای جلوگیری از درد از یخ  یا بی حس کننده استفاده کند. سپس مواد بوتاکس را از تزریق سوزن‌های ریز به زیر پوست تزریق می‌کند. بسته به وسعت ناحیه تزریق ممکن است به چند بار تزریق بوتاکس نیاز داشته باشید.

عوارض تزریق بوتاکس زیربغل چیست؟

تزریق بوتاکس اگر توسط پزشک متخصص و با مواد درجه یک انجام شود در ابتدا ممکن است عوارض جانبی کمی داشته باشد که با مراقبت بهبود می‌یابد. اما تزریق غیر اصولی آن عوارض خطرناکی دارد که در اینجا به آن اشاره می‌کنیم.

عفونت

عفونت از عوارض شایع تزریق غیر بهداشتی و غیر اصولی بوتاکس است که در نتیجه وسایل ضد عفونی نشده و مواد بی کیفیت رخ می‌دهد.

تورم و کبودی

تورم و کبودی از عوارضی است که تعداد کمی از افراد بعد از تزریق بوتاکس تجربه می‌کنند. دلیل آن هم این است که هنگام تزریق بوتاکس تعدادی از مویرگ‌ها ممکن است پاره شوند. اما با گذر زمان و ترمیم مویرگ‌ها کبودی و تورم هم بهبود می‌یابد.

واکنش های آلرژیک

بطور کلی تزریق بوتاکس عمل خطرناکی نیست. اما در این میان ممکن است افراد بسیار کمی به بوتاکس حساسیت داشته باشند. به همین دلیل قبل از تزریق بهتر است از پزشک بخواهید تا تست حساسیت انجام دهد.

سردرد و تهوع

سر درد و تهوع از عوارض شایع تزریق بوتاکس به پیشانی یا شقیقه است و در تزریق بوتاکس به زیر بغل به ندرت اتفاق می افتد.

قرمزی و خارش

از آنجایی که پوست ناحیه زیر بغل کمی حساس است قرمزی و خارش می‌تواند از عوارض شایع بعد از تزریق بوتاکس باشد. اما با رعایت نکات مراقبتی بعد از عمل بهبود می‌یابد.

آنافیلاکسی

آنافیلاکسی یک واکنش شدید نسبت به چیزی است که حساسیت دارید. در این میان بدن ماده شیمیایی جدید تولید می‌کند که باعث افت فشار خون و مسدود شدن راه های تنفسی می‌شود.

هزینه تزریق بوتاکس زیربغل چقدر است؟

هزینه تزریق به نوسانات قیمت مصرفی ممکن است تغییر کند. اما هزینه دستمزد پزشکان در کلینیک پوست و مو به صورت کاملا مناسب با تعرفه تعریف شده وزارت بهدات می‌باشد. در نتیجه تغییرات قیمت فقط برای تغییر قیمت مواد بوتاکس است. در ادامه به عوامل مختلف تغییرات قیمت در تزریق بوتاکس اشاره می‌کنیم.

برند بوتاکس

امروزه برای تهیه بوتاکس برندهای مختلفی هستند. اما میزان کیفیت و استاندارد بود هر کدام فرق می‌کند و قیمت‌های مختلفی دارند.

میزان بوتاکس مصرفی

اینکه چقدر بوتاکس باید مصرف شود بسته به نیاز شما و صلاح دید پزشک متغیر است و همین امر در بالا و پایین شدن قیمت تاثیر گذار است.

وسعت ناحیه تزریق

اگر وسعت بیشتری را بخواهید تزریق بوتاکس انجاک دهید به بوتاکس بیشتری نیاز است و مزد پزشک هم بیشتر می‌شود. در نتیجه هزینه تمام شده بیشتر می‌شود.

میزان دستمزد پزشک

همانطور که همیشه گفته اند هیچ گران و ارزانی بدون دلیل نیست! تزریق بوتاکس هم از آن کارهایی است که مهارت و تخصص پزشک در آن تاثیر زیادی دارد. در نتیجه بهتر است توسط فرد متخصص انجام شود. فریب افرادی که با دستمزد کم تزریق بوتاکس انجام می‌دهند را نخورید. همچنین توجه داشته باشید که تزریق بوتاکس گران قیمت هم لزوما به معنی کیفیت بالا نیست.

 

دکمه بازگشت به بالا