استان ها

تجربیات خودکفایی مجموعه‌های کارگری «روایتگری» شود

خبر روزانه/خراسان شمالی معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی بر ضرورت روایت تجربیات خودکفایی مجموعه‌های کارگری در کشور تاکید کرد.

محمد چکشیان سه‌شنبه شب ۲۶ دی ماه در بازدید از پتروشیمی خراسان شمالی و در جمع مدیران این مجموعه، اظهار کرد: در مجموعه‌های کارگری کشور اتفاقات مثبت بسیاری رخ می‌دهد و شاهد خودکفایی در بخش‌های مختلف هستیم که نیاز است مستندسازی شوند.

وی تاکید کرد: این مستندسازی باید به گونه‌ای باشد که روایتگری در آن‌ها اتفاق بیفتد و سایر مجموعه‌ها نیز از آن‌ها الگوبرداری کنند.

وی با تاکید بر اینکه توفیقات بنگاه‌های اقتصادی در خودکفایی باید روایت شود، افزود: باید تلاش کنیم تا نقاطی که باعث غرور می‌شود را اشاعه دهیم تا امیدواری در جامعه افزایش پیدا کند.

چکشیان گفت: کلید همه قفل‌ها نگاه امیدوارانه به آینده است و اگر دشمن بتواند نگاه ناامیدی را در جامعه مسلط کند، متضرر خواهیم شد.

وی جهاد تبیین در روایت پیشرفت را نکته کلیدی در افزایش امید آفرینی دانست و ادامه داد: البته جهاد تبیین به معنای امید واهی نیست بلکه باید منطبق بر واقعیت‌ها باشد و از راه عظیم طی شده در گذشته تا رسیدن به جایگاه فعلی را روایت کند.

معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: اعتقاد به نصرت الهی، توجه به ظرفیت‌های مادی و انسانی، افول قدرت جبهه دشمن و تکیه بر ظرفیت‌های کشور، مهم‌ترین راهبردها در جهاد تبیین است.

وی بیان کرد: نیروی انسانی در کشور بسیار توانمند است و تکیه بر آنها سبب امیدآفرینی می‌شود. اگر به ظرفیت‌هایی که رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب به آن‌ها اشاره کرده‌اند توجه کنیم، می‌توانیم تمدنی در تراز جهانی ایجاد کنیم.

چکشیان همچنین به انتخابات پیش رو اشاره کرد و گفت: دشمن به دنبال عدم مشارکت مردم است و می‌خواهد این را القا کند که انتخاب افراد تاثیری در روند توسعه و پیشرفت کشور ندارد.

وی تصریح کرد: این در حالی است که مشارکت مردم تاثیر مستقیمی بر افزایش سرعت توسعه کشور و کاهش مشکلات دارد و مشارکت در انتخابات یک وظیفه همگانی محسوب می‌شود.

معاون وزیر کار در پایان از تلاش‌های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در توجه به جامعه کار و تولید و همچنین فعالیت‌های اثرگذار مجموعه پتروشیمی در استان تقدیر کرد.

تجربیات خودکفایی مجموعه‌های کارگری «روایتگری» شود

مدیرعامل پتروشیمی خراسان شمالی نیز در این جلسه بر سرعت قابل توجه اجرای پروژه انتقال پساب تاکید کرد.

حسنی گفت: اجرای این پروژه پس از دستور ریاست جمهوری عملیاتی شد و در هشت ماه پس از شروع آن ۶۴ درصد پیشرفت فیزیکی داشت.

وی افزود: این پروژه در دو فاز احداث تصفیه خانه و اجرای خط انتقال، اجرا می‌شود و لوله‌گذاری‌های آن تاکنون ۹۰ درصد پیشرفت دارد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی نیز در این جلسه تاکید کرد: همه واحدهای تولیدی در استان با ارج نهادن و ارزش‌ها در فضایی مناسب و انگیزه کافی مشغول به نقش آفرینی هستند.

مهدی اسلام‌خواه ادامه داد: این اداره کل توجه بسیاری به آموزش‌ها در بخش‌های مختلف از جمله کاهش حوادث، پیشگیری از اعتیاد و ارتقای سلامت روان دارد که اقدامات گسترده‌ای در این خصوص انجام شده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا