تدوین طرح جامع مداخلات روانی و اجتماعی در ایام کرونا و پساکرونا

مدیرکل دفتر اعتیاد روانی، اجتماعی و مواد مخدر وزارت بهداشت از تدوین طرح جامع مداخلات روانی و اجتماعی در ایام تاج و بعد از تاج گذاری خبر داد.

به گزارش خبر روزانه، دکتر احمد حاجبی گفت: با دستور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ستاد سلامت کشور، دفتر سلامت روان اجتماعی و اعتیاد به مواد مخدر، طی تقسیم کار کشوری و با مشارکت دستگاه های ذیربط، سلامت روان انجام شد. اولویت های بهداشتی و اجتماعی مربوط به روز تاج و روزهای بعد از تاج است.

وی افزود: این اولویت ها در قرارگاه عملیاتی ستاد مبارزه با تاج و تخت کشور که در وزارت کشور است و در اصل تصویب شده است، مطرح شده است.

حاجبی تاکید کرد: هماهنگی هایی با دستگاه ها برای ارائه برنامه عملیاتی برای رفع این اولویت ها و برنامه مداخله قوه مجریه انجام شده است. بنابراین، یک برنامه عملیاتی مربوط به هر اولویت توسط ابزار اصلی و با همکاری ابزارهای خاص تهیه و ارائه می شود.

وی افزود: تجمیع این طرح ها یک برنامه اقدام جامع خواهد بود که در اسرع وقت برای تصویب به ستاد مبارزه با مفاسد کشور ارائه می شود.

مدیرکل حوزه سلامت روان، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت گفت: بر اساس شواهد، طرح جامعی را به دانشگاه پیشنهاد کرد.

به گزارش وب دا، وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به پتانسیل علمی این دانشگاه، انتظار می رود همکاران ما به زودی طرح نهایی عملیات در این حوزه را ارائه کنند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا