اجتماعی

جزئیات اجرای حکم عبدالله مؤمنی/درگیری متهم با مأموران در زندان – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، بعد از انتشار مطلبی از سوی یک فعال فضای مجازی در رابطه با اجرای حکم عبدالله مؤمنی و شرایط خاص خانوادگی او، زیدآبادی وکیل مدافع عبدالله مؤمنی اظهار کرد: موکلم بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال حبس تعزیری محکوم شده است. این حکم بعد از اعتراض ما در دادگاه تجدیدنظر تأیید شد.

وی بیان کرد: ابتدای ماه جاری پرونده برای اجرای حکم به اجرای احکام ارسال شد و موکلم هفته گذشته جهت اجرای حکم دعوت شد که امروز در مهلت قانونی حکم موکلم اجرا شد.

این وکیل دادگستری با بیان اینکه برای تعویق اجرای حکم فرد محکوم یا وکیل او باید درخواست بدهند، گفت: هیچ درخواستی از سوی موکلم و یا خانواده وی در مورد تعویق زمان اجرای حکم به دادسرا ارسال نشده است.

زیدآبادی بیان کرد: طبق قانون ما بعد از اجرای حکم و در آینده درخواست استفاده از مرخصی و آزادی مشروط را به دادستانی خواهیم داد.

وی تاکید کرد: تاکنون هیچ‌گونه درخواست تعویق اجرای حکم از سوی بنده و موکلم داده نشده است.

همچنین این گزارش حاکی است صبح امروز که عبدالله مؤمنی برای اجرای حکم به شعبه اجرای احکام مراجعه می‌کند قاضی اجرای احکام با توجه به شرایط خانوادگی وی به او اعلام می‌کند اجرای حکمش را برای مدتی به تأخیر می‌اندازد که با مخالفت و اصرار آقای مؤمنی برای اجرای حکم در روز جاری مواجه می‌شود. همین مورد روز گذشته به وکیل وی نیز ابلاغ شده بود اما محکوم با اصرار خودش تمایل به اجرای حکم داشت.

مقام قضائی: ممانعت مؤمنی از اجرای آئین نامه سازمان زندان‌ها موجب درگیری چند لحظه‌ای وی با مأموران وظیفه شد

بعد از انتشار ادعاهایی در مورد درگیری فیزیکی مأموران وظیفه با عبدالله مؤمنی در هنگام انتقال به زندان به دلیل یک ایراد حقوقی، یک مقام قضائی گفت: بعد از اجرای حکم محکوم، مأموران وظیفه مطابق آئین نامه موجود قصد انتقال وی به زندان را داشتند که این موضوع باعث درگیری لفظی بین محکوم و مأموران وظیفه شد که در پی این اتفاق با بالا گرفتن بحث کار برای لحظاتی به درگیری ختم شد.

این مقام قضائی ادامه داد: با پایان تنش بسیار کوتاه بین عبدالله مؤمنی و همراهانش با مأموران وظیفه حفاظت دادسرا وارد عمل شده و در حال تنظیم گزارشی از واقعه است. تمام فیلم‌های دوربین‌های مداربسته در حال بررسی است تا گزارش دقیقی از آنچه رخ داده آماده شود.

این مقام قضائی ادامه داد: ادعاهای صورت گرفته مبنی براینکه صدماتی به محکوم وارد شده صحت ندارد و مطابق آئین نامه هنگام ورود متهم به زندان برای وی پرونده پزشکی تشکیل شده است که در این پرونده گزارشی مبنی بر ایراد صدمه از جمله به بینی و صورت آقای مؤمنی ذکر نشده است.

بخش مطالب اجتماعی

پژوهشگر جامعه‌شناسی با تمرکز بر مسائل تربیتی و آموزشی در جامعه.
دکمه بازگشت به بالا