بین الملل

رای مثبت مجلس نمایندگان آمریکا به طرح تحقیق استیضاح بایدن!

به نقل از اسپوتنیک، مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه به وقت محلی برای آغاز فرایند تحقیقات رسمی درباره اتهام‌های احتمالی خانواده جو بایدن، رییس جمهور آمریکا با هدف برکناری وی از سمت خود رأی مثبت دادند.

مجلس نمایندگان آمریکا با ۲۲۱ رأی موافق و ۲۱۲ رأی مخالف به این قطعنامه رأی مثبت داد.

این قطعنامه، دستگاه قضایی و کمیته‌های نظارتی مجلس نمایندگان را ملزم می‌کند که به تحقیقات خود در مورد پرونده اتهام‌ها درباره سوءاستفاده بایدن و خانواده‌اش از موقعیت و نفوذ سیاسی خود در دریافت رشوه رسیدگی کنند.

پیش از این، اعضای مجلس نمایندگان آمریکا از حزب جمهوری خواه متن قطعنامه‌ای را که به نمایندگی از کلی آرمسترانگ نماینده کنگره ارائه شده بود، مبنی بر ادامه تحقیقات با هدف برکنار کردن بایدن، رییس جمهور آمریکا منتشر کردند.

مایک جانسون، رییس مجلس نمایندگان آمریکا پیشتر گفته بود که استیضاح بایدن رییس‌جمهور آمریکا ضروری است، زیرا کاخ سفید مانع از تحقیقات درباره تخلفاتی شده که گفته می‌شود از سوی نزدیکان رییس دولت انجام شده است.

جانسون همچنین گفته بود که بسیاری از کمیته‌های قضایی در جست‌وجوی شواهدی مبنی بر تخلف در میان اعضای خانواده بایدن کار بزرگی انجام می‌دهند؛ اما کاخ سفید از این کار جلوگیری می‌کند و هزاران صفحه مدرک و سند را پنهان می‌کند.

310310

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا