برترینهای کسب و کارعمومی

حرفه ای ترین روش برنامه ریزی برای کنکور 1403

کسب قبولی با بالاترین نمره در مدرسه فقط با این دفتر برنامه ریزی

برنامه ریزی برای کنکور 1402 یکی از مهم ترین کارهایی است که باید انجام دهید. با برنامه ریزی مناسب می توانید به بهترین نتیجه ممکن برسید و شانس خود را برای قبولی در رشته مورد علاقه تان افزایش دهید. با انجام برنامه ریزی درسی در واقع شما یک نقشه راه دارید که به شما کمک می کند مسیر حرکت خود را با جزئیات تمام ترسیم کنید.

اینکه چه زمانی درس بخوانید، چه درسی بخوانید، چه زمانی مرور کنید، کی آزمون بدهید و هر روز و هر ساعت از روز را به خواندن چه درسی اختصاص دهید، بسیار مهم است. اگر شما برنامه ریزی درستی نداشته باشید بیشتر زمان خود را در سردرگمی و بطالت خواهید گذراند و در چشم بهم زدنی به روز کنکور می رسید و هیچ توشه ای نخواهید داشت. پس حالا متوجه شدید که برنامه ریزی برای کنکور از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و هرچه سریعتر اقدام کنید موفق تر خواهید بود. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

برنامه ریزی برای کنکور می تواند بر اساس زمان و تعداد دروس، بر اساس حجم دروس یا به صورت تلفیقی از این دو مقوله انجام شود. حتی می توانید با یک موسسه کنکور صحبت کنید و در آزمون های آزمایشی آن موسسه شرکت کنید و بر اساس بودجه بندی آزمون ها برای خود برنامه ریزی کنید. همچنین می توانید از ابزارهایی مانند دفتر پلنر استفاده کنید تا بگونه ای حرفه ای برنامه ریزی خود را انجام دهید.

Pdf برنامه ریزی کنکور انسانی | Pdf برنامه ریزی کنکور انسانی ۱۴۰۲ | Pdf برنامه ریزی کنکور تجربی 1402

نکات مهم برنامه ریزی برای کنکور

 1. هدف خود را تعیین کنید.اولین قدم در برنامه ریزی برای کنکور، تعیین هدف خود است. می خواهید در چه رشته ای قبول شوید؟ چه رتبه ای نیاز دارید؟ پس از تعیین هدف خود، می توانید برنامه خود را بر اساس آن تنظیم کنید.
 2. زمان خود را مدیریت کنید.یکی از مهم ترین نکات در برنامه ریزی برای کنکور، مدیریت زمان است. باید بتوانید زمان خود را به طور موثر بین مطالعه، استراحت و سایر فعالیت ها تقسیم کنید.
 3. یک برنامه مطالعه منظم داشته باشید. باید یک برنامه مطالعه منظم داشته باشید و هر روز طبق آن عمل کنید. این برنامه باید شامل زمان مطالعه برای همه دروس باشد.
 4. از منابع آموزشی مناسب استفاده کنید.باید از منابع آموزشی مناسب استفاده کنید. این منابع باید شامل کتاب های درسی، جزوات، تست های تالیفی و آزمون های آزمایشی باشد.
 5. در آزمون های آزمایشی شرکت کنید.باید آزمون های آزمایشی بدهید تا بتوانید نقاط ضعف خود را شناسایی کنید و آنها را برطرف کنید. همچنین می توانید بر اساس بودجه بندی دروس در آزمون های آزمایشی ماهیانه برنامه ریزی کنید تا بتوانید تا موقع کنکور تمامی دروس را به خوبی یاد گرفته باشید و آمادگی لازم را داشته باشید.
 6. استراحت کنید.استراحت یکی از مهم ترین نکات در برنامه ریزی برای کنکور است. باید به اندازه کافی بخوابید و استراحت کنید تا ذهن و بدن شما برای مطالعه آماده باشد.
 7. انگیزه خود را حفظ کنید.حفظ انگیزه یکی از چالش برانگیزترین بخش های برنامه ریزی برای کنکور است. باید راه هایی برای حفظ انگیزه خود پیدا کنید. این راه ها می تواند شامل صحبت با دوستان و همکلاسی ها، شرکت در کلاس های کنکور و استفاده از منابع انگیزشی باشد.

با پیروی از این نکات می توانید یک برنامه ریزی حرفه ای برای کنکور 1402 داشته باشید و شانس خود را برای قبولی در رشته مورد علاقه تان افزایش دهید. پیشنهاد ما به شما خرید دفتر برنامه ریزی هفتگی است. این دفتر می تواند برای برنامه ریزی درسی، کمک بسیار زیادی به شما کند.

استفاده از دفتر پلنر برای برنامه ریزی کنکور

استفاده از دفتر پلنر برای برنامه ریزی درسی و کنکور، می‌تواند به شما کمک کند تا برنامه‌ای منظم و موثر برای مطالعه و آمادگی برای آزمون‌های خود داشته باشید. در ادامه چند نکته برای استفاده از دفتر پلنر برای برنامه ریزی درسی و کنکور آورده شده است:

 1. برنامه ریزی هفتگی: با استفاده از دفتر پلنر، می‌توانید برنامه ریزی هفتگی خود را تعیین کنید. این شامل برنامه‌های درسی، تکالیف، مطالعه و تمرینات می‌شود. به این ترتیب، شما می‌توانید به راحتی برنامه‌های خود را برای هفته آینده تعیین کنید و به دقت پیروی کنید.
 2. تعیین اولویت: با استفاده از دفتر پلنر، می‌توانید وظایف خود را بر اساس اولویت مرتب کنید. این به شما کمک می‌کند تا به وظایف مهمتر و ضروری‌تر اولویت بدهید و به دقت آن‌ها را انجام دهید.
 3. تعیین هدف: در دفتر پلنر، می‌توانید هدف‌های خود را برای هفته، ماه یا حتی سال تعیین کنید. این به شما کمک می‌کند تا به شیوه‌ای سازمان‌یافته و هدفمند به سمت اهداف خود حرکت کنید.
 4. ثبت پیشرفت: با استفاده از دفتر پلنر، می‌توانید پیشرفت خود را در مطالعه و آمادگی برای آزمون‌های خود ثبت کنید. این به شما کمک می‌کند تا به دقت پیگیری کنید که چقدر پیشرفت کرده‌اید و چه کارهای بیشتری باید انجام دهید.
 5. بررسی برنامه: با خرید پلنر تحصیلی، می‌توانید برنامه‌های خود را بررسی کنید و به دقت برنامه‌های آینده خود را تعیین کنید. این به شما کمک می‌کند تا به شیوه‌ای منظم و هدفمند به سمت آزمون‌های خود حرکت کنید.

در کل، استفاده از دفتر پلنر برای برنامه ریزی درسی و کنکور، می‌تواند به شما کمک کند تا به شیوه‌ای منظم و هدفمند برای آزمون‌های خود آماده شوید و به دقت پیشرفت خود را ثبت کنید.

 

دکمه بازگشت به بالا