بین الملل

زندگی این روزهای اهالی غزه؛ 24 ساعت بدون غذا

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین خبر روزانه، گزارشگران سازمان ملل متحد روز چهارشنبه اذعان داشتند که گرسنگی و کمبود مسکن به دلیل خسارات وارده توسط حملات اسرائیل در غزه، «نسل کشی» در این منطقه را تشدید می‌کند.

به گزارش خبرگزاری «آناتولی»، «فرانچسکا آلبانیز،» گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل گفت که ۴۵ درصد مردم غزه گرسنگی شدید را تجربه می‌کنند.

آلبانیز گفت: «در برخی مناطق از هر ۱۰ خانواده ۹ خانواده ۲۴ ساعت بدون غذا می‌مانند.»

«بالاکریشنان راجاگوپال» دیگر گزارشگر ویژه سازمان ملل نیز گفت که ۵۶ درصد از خانه‌های غزه ویران یا آسیب دیده‌اند.

راجاگوپال گفت: «شمال غزه به شدت آسیب دیده و تا ۸۲ درصد ویران شده یا آسیب دیده است.»

به گفته سازمان ملل، حدود ۸۵ درصد ساکنان غزه آواره شده‌اند و صدها هزار نفر بدون سرپناه زندگی می‌کنند.

آژانس پناهجویان سازمان ملل نیز اعلام کرد که نوار غزه به دلیل حملات رژیم اسرائیل به «مکانی غیرقابل سکونت» تبدیل شده است.

 

«عدنان ابوحسنه»، سخنگوی آژانس امداد و کار سازمان ملل برای آوارگان گفت: «غزه بدترین مکان روی زمین است و در حال تبدیل شدن به مکانی غیرقابل سکونت است.»

وی افزود:«۱.۹ میلیون آواره در سراسر این منطقه وجود دارد که از این تعداد حدود ۱.۴ میلیون نفر در ۱۵۵ مدرسه و پناهگاه تحت اداره سازمان ملل زندگی می‌کنند.»

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرده که در غزه از هر ۱۰۰ نفر یک نفر تا کنون به شهادت رسیده است. این آمار حیرت آور تلفات به این معنی است که یک درصد جمعیت ۲.۲۷ میلیونی نوارِ محاصره شده غزه تاکنون از بین رفته‌اند.

پایان پیام/.
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا