استان ها

سردار قاسم رضایی جانشین فرمانده کل انتظامی کشور از نمایشگاه کشفیات نیروی انتظامی شهرستان شوش بازدید کرد

به گزارش خبرگزاری خبر روزانه؛ سردار قاسم رضایی جانشین فرمانده کل انتظامی کشور درحاشیه بازدید ازنمایشگاه کشفیات نیروی انتظامی شهرستان شوش، گشت‌های ویژه پلیس اظهار داشت: از امروز دیماه گشت‌های ویژه در استان‌های مورد هدف کار خود را آغاز می‌کنند.جانشین فرمانده کل انتظامی کشور با هشدار به مجرمان گفت: دست از اقدامات هنجار شکنانه خود بردارید چرا که از امروز با توجه به اختیاراتی که به گشت‌های ویژه داده شده است برابر اختیارات قانونی در صحنه با مجرمان برخورد خواهد شد.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور در سفر به خوزستان گفت: هیچ کس حق ندارد بگوید تیراندازی در مراسم عزا و عروسی رسم است بلکه این یک نوع جرم است و نفرات مجرم نیز باید تحت تعقیب قرار بگیرند

سردار قاسم رضایی امروز دوشنبه ۱۱ دی ماه در نشست کمیسیون عملیات شهرستان شوشتر گفت: علی‌رغم مشکلاتی که در استان خوزستان وجود دارد اما کارنامه استان کارنامه موفقی است و سرجمع خوب عمل شده است.

وی با اشاره به اینکه در خصوص سرقت‌های مسلحانه باید برنامه‌ریزی و تلاش بیشتری صورت بپذیرد،افزود: تاکید بنده بر این است که تمامی مصوبات و دستورالعمل‌های ابلاغی در زمینه‌های مختلف باید به صورت کامل و دقیق اجرا شود تا به هدف نهایی برسیم.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور اظهار داشت: سلاح و مهمات یکی از اولویت‌های رده‌های استان است و به‌ عنوان مثال معاونت اجتماعی می‌بایست نسبت به بدعت تیراندازی در مراسم عزا و عروسی واکنش اجتماعی گسترده‌ای داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه هیچ کس حق ندارد بگوید تیراندازی در مراسم عزا و عروسی رسم است بلکه این یک نوع جرم است، ادامه داد: این فرهنگ نیست بلکه این اقدامی غیرقانونی است و باید نفرات مجرم تحت تعقیب قرار گیرند همچنین بخش‌های مختلف اجتماع، سخنرانی‌های دانشگاه، صحبت جامعه شناسان و نظرات همه قضات می‌بایست از جمیع جهات قبح سلاح را برای مردم مشخص کند البته می‌بایست با اشراف اطلاعاتی دارندگان سلاح غیرمجاز را جمع آوری کنیم.

سردار رضایی تصریح کرد: کسانی که سلاح مجاز دارند اما تیراندازی غیرمجاز می‌کنند یا مجوز سلاح آنها تمام شده حق داشتن سلاح ندارند و این مطالبه جدی پلیس است.

وی به موضوع امنیت محله محور اشاره داشت و گفت: روح حاکم بر امنیت محله محور ایجابی است و اصلش کلانتر و پاسگاه محور است، رئیس کلانتری و پاسگاه باید با اقدامات ایجابی، خود را محور و تکیه‌گاه مردم کند، تمامی مکان‌ها و مشکلات آسیب‌زا نیز با اقدامات ایجابی حل و فصل شود و اگر نشد به صورت سلبی اقدام شود.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور در خصوص آموزش اظهار داشتند: دانستنی‌های حقوقی، قضائی، نظامی و انتظامی کارکنان باید بالا رود و همچنین دانستنی‌های تعاملاتی با مردم، بازاریان، کسبه، وکودکان همچنین با چه ادبیات و کلامی صحبت کنیم و این موارد محورهای اصلی آموزش هستند که باید لحاظ شوند.

وی اظهار داشت: فراجا اکنون نیرویی است که مقام معظم رهبری در وصف آن فرمودند: نیروی مقدس انتظامی و به کارکنان آن گفتند: مجاهدان فی سبیل الله و در سطح ملی فرمودند: مظهر اقتدار ملی و این‌ها القابی هستند که ایشان به مجموعه انتظامی هدیه کردند و این بدان معناست که ما می‌بایست از لباس مقدس انتظامی مراقبت و به آن تعصب خاص داشته باشیم.

سردار رضایی با اشاره به این که ما مدیون خون شهدا و انقلاب هستیم، بیان داشت: ما همه فرزند این انقلاب و حافظان آن هستیم و یکی از وظایف اصلی مجموعه انتظامی مراقبت از دستاوردهای انقلاب اسلامی است، ما بر اساس قانون عمل می‌کنیم و قانون هم از آرمان‌های انقلاب اسلامی دفاع می‌کند.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور به تهدیدهای نرم زیادی که در فضای مجازی وجود دارد، اشاره کرد و گفت: تهدید اخلاق، باورها، اعتقادات دینی، شیرازه و بنیان خانواده ها از مهمترین و قویترین اقدامات دشمن است که همه ما وظیفه داریم به شدت از این موضوعات مراقبت کرده و به جد با مخالفان آن مبارزه کنیم.

46

دکمه بازگشت به بالا