استان هابرترینهای کسب و کار

شاتل در کیش چیست؟

شاتل نوعی تیوپ بادی بزرگ است که یک یا چند نفر می توانند بر روی آن سوار شوند و به کمک آن در آب کشیده شوند. شاتل ها به قایق هایی تندرو وصل می شوند و به دل آب می زنند. این تیوپ بادی تکان های زیادی می خورد و هیجان و لذت زیادی دارد. آن هایی که طالب بالا رفتن آدرنالین خون هستند همیشه پای ثابت شاتل سواری اند چون معلوم نیست وقتی سوار شاتل کیش می شوند چقدر با سرعت حرکت کنند؛ حتی ممکن است هنگام دور زدنِ قایق، در آب سقوط کنند.

این سقوط کردن ها برنامه ریزی شده است و بخش مهمی از هیجان شاتل سواری کیش است. ناخدای قایق تندرو، عمدا هنگام دور زدن، افراد را درون آب پرتاب می کند. برای شاتل سواری تنها کافی است بلیط تهیه کنید و جلیقه نجات و کلاه ایمنی بپوشید. بعد از آن خودتان می توانید تصمیم بگیرید که انتظار یک شاتل سواری آرام را دارید یا می خواهید به طور ناگهانی در دریای مرجانی غوطه ور شوید. اگر ماهیچه های قوی داشته باشید و مقاومت کنید به این راحتی نمی توانند شما را در آب پرت کنند و اینجاست که شاتل سواری کیش به یک چالش هیجان انگیز تبدیل می شود. خبر خوش اینکه این تفریح را خانم ها و آقایان به همراه هم می توانند انجام دهند.

شاتل کیش چیست

کلوپ های شاتل سواری در کیش

کلوپ های تفریحات دریایی کیش در همه سواحل جزیره فعالیت دارند. در این سواحل تفریحاتی مثل غواصی، پاراسل، شاتل و بنانا صورت می گیرد. کلوپ های مخصوص شاتل سواری کیش همه روزه از 10 صبح تا 4 عصر در خدمت مسافران هستند. این کلوپ ها عبارتند از:

کلوپ های دریایی ساحل و اسکله مرجان کیش: این کلوپ ها از زیباترین سواحل جزیره کیش به شمار می روند.

کلوپ های دریایی ساحل اسکله تفریحی کیش: امتیاز این کلوپ ها نزدیک بودن به بیشتر هتل ها و مراکز تجاری است.

کلوپ های دریایی ساحل سیمرغ کیش: این کلوپ ها در شرق جزیره قرار دارند و ساحل های شنی آن ها بسیار زیباست. به علاوه چشم انداز وسیعی را تحت پوشش قرار می دهند.

کلوپ دریایی مارینا کیش: جزیره کیش، بلوار مرجان، انتهای مرجان ۷، ساختمان شماره ۷

لوازم و تجهیزات شاتل سواری در کلوپ های تفریحی در اختیار افرادی که بلیط این تفریح را تهیه کرده باشند با همان هزینه بلیط قرار می گیرد. افراد باید یک لباس بلند بادی بپوشند تا در صورت خیس شدن و پاشیده شدن آب اذیت نشوند.

بنانا؛ نوع دیگری از تیوپ سواری در کیش

یکی دیگر از تیوب های تندرو در میان ، بناناست. بنانا و شاتل هر دو زیرمجموعه‌  هستند. بنانا هم مثل شاتل به قایق تندرو وصل می شود و روی آب حرکت می کند ولی طراحی ظاهری آن مثل یک موز بزرگ است. خانواده ها می توانند همگی حتی به همراه کودکان سوار آن شوند و این تفریح را همگی در کنار هم تجربه کنند. حتی اگر بچه ها بخواهند با هم سوار بنانا شوند این امکان فراهم است و قایق رانان سعی می کنند یک تیوپ سواری ایمن را برای آن ها رقم بزنند.

قبل از سوار شدن به بنانا به شما جلیقه نجات و کلاه مخصوص داده می‌شود. آقایان باید شلوارک و حوله به همراه داشته باشند اما برای خانم‌ها لباس مخصوص یا wet suit در نظر گرفته شده که پس از تهیه بلیط به آن‌ها داده می‌شود. روی بنانا برای هر نفر دستگیره‌هایی وجود دارد که باید در هنگام حرکت آن‌ها را محکم بگیرید. بنانا سواری بسیاری مهیج است و لازم نیست نگران ایمنی آن باشید. مراقب باشید که در حال حرکت، دست خود را روی سطح آب نزنید زیرا در این حالت، آب برنده است.

قیمت بلیط شاتل سواری

شاتل سواری بین 15 تا 20 دقیقه طول می کشد. کرایه یک شاتل دو نفره برای هر نفر حدود 100هزار تومان است ولی عموما می توانید از تخفیف هایی تا 40 درصد برخوردار شوید. قیمت بنانا از شاتل سواری کمی ارزان تر است. اگر علاقمند به عکسبرداری و فیلمبرداری باشید باید هزینه ای جداگانه تقریبا برابر با قیمت بلیط تقبل کنید. در ازای این هزینه حدود 30 عکس از شما گرفته شده و در اختیارتان قرار می گیرد. در ضمن فیلمی چند دقیقه ای هم از هیجان انگیزترین لحظات شاتل سواری ضمیمه آن می شود.

استفاده از شاتل کیش برای بانوان

شاتل سواری برای بانوان در کیش منعی ندارد و بانوان محترم می توانند به اندازه آقایان از این تفریح ​​آبی لذت ببرند. تنها تفاوت این است که به خانم ها لباس مخصوص می دهند تا لباس هایشان خیس نشود. فرقی نمی کند از کدام مارینا استفاده کنید، تفرجگاه های کیش، مرجان، سیمرغ و دامون همگی دارای امکانات ویژه ای برای شاتل های زنانه هستند.

توصیه هایی برای شاتل در کیش

بسته به اینکه کدام باشگاه و اسکله کیش را برای تردد انتخاب کنید، برای 1 تا 7 نفر گزینه شاتل داریم.  شاتل انواع مختلفی دارد. یکی از محبوب ترین انواع آن ها شاتل موز یا شاتل موز است که روی یک لوله موزی شکل می نشینید و خود را با سرعت زیاد در آب می کشانید. استفاده از شاتل برای آقایان، خانم ها و کودکان بالای ۷ سال رایگان است. توصیه می کنیم افراد مبتلا به مشکلات قلبی به دلیل هیجان زیاد از این فعالیت استفاده نکنند.حرف

 

دکمه بازگشت به بالا