حوادث

صدور حکم قضایی برای رفع تصرف از ۳۲۰۰ هکتار زمین دولتی در اصفهان

 معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: سال جاری تاکنون ۶۹۶ رای قضایی به نفع دولت برای رفع تصرف ۳ هزار و ۲۴۹ هکتار از اراضی ملی استان اصفهان اخذ شد.

صدور حکم قضایی برای رفع تصرف از ۳۲۰۰ هکتار زمین دولتی در اصفهان
آفتاب‌‌نیوز :

محمد کیانی با بیان اینکه رسیدگی قاطع به موضوع زمین‌خواری و تثبیت مالکیت اراضی ملی در اولویت است، اظهار داشت: به موجب دست درازی به ۲۸ هکتار از اراضی دولتی استان، از ابتدای سال‌جاری تا کنون ۴۷ مورد طرح دعوی و پرونده حقوقی نسبت به تصرفات غیر مجاز اراضی دولتی علیه اشخاص متخلف تشکیل شده است.

وی افزود: با پیگیری‌های حقوقی از سوی اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان در راستای رفع تصرف اراضی ملی استان و با حمایت جدی دستگاه قضائی در این خصوص، امسال، ۶۹۶ رأی قضائی به نفع دولت و بیت المال اخذ شد.

معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه این آرا قضائی مربوط به پرونده‌های مهم و حساس اختلافی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان با متصرفان و زمین‌خواران است، گفت: متراژ این اراضی ملی ۳ هزار و ۲۴۹ هکتار در سطح استان اصفهان بوده است.

وی خاطرنشان کرد: راه و شهرسازی استان اصفهان با حمایت دستگاه قضائی هیچ مماشاتی با زمین خواران ندارد و تصرف اراضی ملی به هر بهانه‌ای که صورت گرفته باشد نتیجه‌ای غیر از تعقیب قضائی و محکومیت کیفری و قلع و قمع و زیان ناشی از آن برای متصرفان به همراه نخواهد داشت.

نویسنده تحریریه مطالب حوادث

نویسنده حوادث با استعداد در ارائه دیدگاه‌های متنوع هستم. از طریق بررسی مختلف زوایای رویدادها، برای خوانندگان دیدگاه جدیدی را به ارمغان می‌آورم.
دکمه بازگشت به بالا