اقتصادی

ضرورت تغییر رویکرد از”تولید محور” به “بازار محور” در محصولات کشاورزی لرستان

خبر روزانه/لرستان معاون بازرگانی و توسعه تجارت صمت لرستان بر تغییر رویکرد از “تولید محور” به “بازار محور” با ایجاد و توسعه زنجیره‌های ارزش محصولات کشاورزی تاکید و تصریح کرد: این امر در آینده منجر به ایجاد حجم تجاری بالا و توسعه حمل هوایی محصولات استان خواهد شد.

فریبرز حسامی امروز پنجشنبه هفتم دی ماه، در مراسم افتتاح افتتاح نخستین مرکز سورتینگ محصولات صادراتی باغی و گلخانه‌ای در لرستان که با معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نخستین مرکز سورتینگ بسته‌بندی و نگهداری محصولات صادراتی باغی و گلخانه‌ای استان توسط یک شرکت اقتصادی راه‌اندازی شد.

وی گفت: علیرغم دارا بودن مزیت نسبی در بخش کشاورزی استان و با توجه به سهم چهار درصدی و پایین صادرات محصولات کشاورزی و تصمیمات اخیر کارگروه توسعه صادرات استان برای تغییر رویکرد فعلی از «تولید محور» به «بازار محور» که از طریق ایجاد و توسعه زنجیره‌های ارزش محصولات کشاورزی به ویژه محصولات باغی و گلخانه‌ای استان در حال پیگیری بوده است.

معاون بازرگانی و توسعه تجارت صمت لرستان با بیان اینکه ایجاد این مرکز یکی از نخستین اقدامات در همین راستا و حضور در بازارهای حوزه خلیج‌فارس است، خاطرنشان کرد: برای تحقق و ادامه این رویکرد تجمیع و تمرکز تولید توسط سازمان جهاد کشاورزی امری ضروری است که در آینده منجر به ایجاد حجم تجاری بالا و توسعه حمل هوایی محصولات استان خواهد شد.

انتهای پیام 

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های پیشرفته و دستیابی به منابع موثق، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما اطلاعات کامل و تحلیل‌های به‌روز را ارائه دهم تا شما بتوانید در تصمیم‌گیری‌های مالی بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا