برترینهای کسب و کارعمومی

نحوه صحیح تمیز کردن سایبان ماشین

روش نگهداری از سایبان خودرو بسته به نوع سایبان شما می‌تواند متفاوت باشد، اما نکته اصلی و مهم که باید همیشه در نظر داشته باشید این است که عدم نگهداری درست از سایبان خودرو باعث می‌شود عمر پارکینگ شما کاهش یابد. از طرفی در مکان هایی که نظم و زیبایی برای شما اهمیت دارد قطعاً تمیز و سالم بودن سایبان خودرو می‌تواند به زیباتر جلوه دادن محیط اطراف شما کمک زیادی بکند. در ادامه این مطلب از سایت سایبان منصف قصد داریم بیشتر در مورد روش نگهداری از سایبان خودرو صحبت کنیم و به شما بگویم که چه نوع سایبان برای پارکینگ خودرو شما مناسب تر است.

معرفی روش نگهداری از انواع سایبان خودرو

برای پیدا کردن روش نگهداری از سایبان خودرو شما باید ابتدا به این موضوع توجه داشته باشید که جنس سایبان شما چیست، چرا که ساختار سایبان‌ ها با توجه به نوع آنها می‌تواند متفاوت باشد. همچنین این موضوع را حتما باید مد نظر قرار دهید که اگر شما در طول استفاده از سایبان خودرو و پارکینگ خود از آن نگهداری نکنید، بعد از مدتی باید هزینه بیشتری برای تعمیر یا تعویض آن بپردازید.

  • سایبان خودرو برزنتی

این نوع سایبان بیشتر از انواع دیگر در معرض کثیف شدن و فرسایش است، به همین دلیل شما باید این موضوع را در خصوص آنها حتما به یاد داشته باشید که در بازه زمانی مشخص آنها را تمیز کرده و در صورتی هر قسمتی از آنها دچار پارگی یا پوسیدگی شد، آن قسمت را ترمیم کنید. با انجام این که عمر سایبان خودرو شما بیشتر خواهد شد.

  • سایبان خودرو ورق گالوانیزه

ورق‌های گالوانیزه دارای دوام و ماندگاری بسیار بالایی هستند و همین باعث میشود که درد سرهای مربوط به نگهداری از آنها تا حد زیادی کاهش پیدا کند. اما این نکته مهم را نباید فراموش کرد که تابش مستقیم نور خورشید روی این ورق باعث میشود که فضای زیر آنها بسیار داغ شود. به همین دلیل برای تعدیل دما در زیر این ورق‌ها از عایق‌ های حرارتی مانند پشم شیشه یا پشم سنگ استفاده میشود.

بالا رفتن حرارت در فصول گرم سال باعث میشود که این بخش از سایبان پارکینگ خودرو شما خراب شود و وسایل نقلیه مستقیما در معرض حرارت باشند. در ضمن این موضوع را باید در نظر داشته باشید شما نمیتوانید عایق ‌های حرارت را تعمیر و ترمیم کنید، بلکه باید وقتی عمرشان تمام شد آنها را تعویض کنید.

  • سایبان خودرو pvc

روش نگهداری از سایبان خودرو pvc راحت تر از نمونه ‌های بالاست، چرا که این محصولات کمتر کثیفی را به خود جذب میکنند. اما نکته مهمی که در خصوص این محصولات باید به یاد داشته باشید این است که قرار گیری طولانی مدت آنها در برابر شرایط جوی مختلف مانند تابش مستقیم نور خورشید و بارش برف و باران، باعث خراب شدن بخشی از این سایبان هم می‌شود. بعد از اینکه سایبان‌ها خراب شدن دیگر راهی برای نگهداری از آنها نیست و بهتر است آنها را تعویض کنید.

  • سایبان خودرو پلی یوپان یا UPVC

سایبان خودرو UPVC می‌توان گفت راحت ترین گزینه برای شماست، این نوع سایه بان معمولاً به صورت پیش ساخته در اختیار شما قرار می‌گیرد و مقاومت بسیار بالایی در برابر شرایط جوی مانند تابش نور خورشید و یا بارش برف و باران دارد. از سوی دیگر این نکته مهم را باید به یاد داشته باشید که این محصولات به طور کلی هیچگونه کثیفی به خود می‌گیرند و در صورتی که کثیفی کمی روی آنها جمع شود با بارش باران به راحتی شسته خواهد شد.

اگر به هر دلیلی بخشی از سایبان پلی یوپان دچار آسیب شود به دلیل ساختار متصل شونده ورقه‌های پلی یوپان تنها کافیست که آن بخش از ورق پلی یوپان را تعویض کنید و نیازی به تعمیر کلی و تعویض اساسی نخواهید داشت.

روش نگهداری از سایبان خودرو پلی یوپان یا UPVC

همانطور که گفتیم روش نگهداری از  یا UPVC تولید شده توسط شرکت سایبان منصف بسیار راحت می‌باشد. این محصولات معمولاً کثیف نمی شوند و در بسیاری از موارد خاصیت خود تمیز شوندگی دارند. اما در صورتی که مشاهده کردید سایبان ماشین شما کثیف شده، به راحتی میتوانید قسمت ورق UPVC را از اسکلت خود جدا کرده و به این صورت به سادگی آن را تمیز کنید.

با خرید این محصولات و استفاده از آنها به عنوان سایبان پارکینگ خودرو شما دیگر لازم نیست نگران نگهداری از سایه بان باشید چرا که این محصولات دارای دوام بسیار بالایی هستند. در این بخش باید به آن توجه داشته باشید این است که محصولات UPVC جدیدترین نوع سایه بان هستند که توانسته‌ اند مزایای محصولات مورد استفاده قبلی خود را به همراه داشته باشند و معایب آنها را کنار بزنند تا در نحوه شستشوی کامل سایبان چتری شستشوی سایبان چتری هر چند وقت یکبار برای حفظ ظاهر زیبای سایبان و برگرداندن آن به شکوهمندی اولیه اش توصیه می شود.

مواد لازم برای شستشوی سایبان

برای شستشوی کامل و صحیح ، لطفا ابتدا تمام این موارد را آماده کرده و سپس اقدام به تمیز کردن سایبان نمایید.

مواد لازم:

برزنت

جارو

شلنگ آب

سطل

آب گرم

سرکه سفید

صابون ظرف شویی

فرچه

مرحله اول: آماده سازی چتر

یافتن صحیح ترین روش تمیز کردن ساختار چادر مدرن سقف

برای یافتن صحیح ترین روش برای تمیز کردن برزنت چادر، ضروری است که بدانید چگونه ساخته شده است. هنگام تمیز کردن باید از چه چیزی جلوگیری کرد. همان‌طور که در شکل 2 مشاهده میکنید.

الیاف مصنوعی که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. هنگام استفاده از چادرهای بام، از الیاف مصنوعی دو طرفه با روکش PVC هستند. این وینیل است که به طور مساوی با ذرات کلوئیدی PVC حل شده از طریق فناوری پوشش تیغه اعمال می شود. تشکیل لایه ضد اشعه ماوراء بنفش، ضد آب، ضد باد، ضد خوردگی و کپک. همین امر باعث می شود تا پارچه در هنگام تمیز کردن یا برطرف شدن از محلول شستشوی اسید قوی دور شود.

نکات و مراحل تمیز کردن و نگهداری سازه چادری

مادر اینجا نکاتی راجب به تمیز کردن ساختار چادری مناسب برای انبارها از جنس برزنت را آورده ایم.

برزنت خیمه ای با روکش پلی وینیل کلرید به دلیل عملکرد ضد آب، مقاومت در برابر اشعه بسیار مشهور است. اما این بدان معنا نیست که می توان یک بار نصب کرد. غشاء PVC همچنین برای تمدید طول عمر به تمیز کردن و نگهداری نیاز دارد.

 

دکمه بازگشت به بالا