برترینهای کسب و کارعلمی و پزشکی

نحوه مراقبت از ایمپلنت دندان جلو

همان طور که می دانید دندان های جلویی فک بالا و پایین تأثیر بسزایی در طرح لبخند و چهره افراد دارد. به نحوی که با از دست دادن یکی از دندان های جلو شاهد به هم ریختگی چهره و لبخند فرد خواهید بود. بر همین اساس ایمپلنت بدون جراحی دندان جلو با هدف بازیابی و سریع به کمک بیماران آمده، تا ضمن جایگزین کردن دندان های با کیفیت، زیبایی چهره و لبخند را به آنها هدیه کند. اما متأسفانه بسیاری از بیماران نسبت به نحوه ایمپلنت دندان جلو چندانی ندارند. در حالی که اگر با چگونگی ایمپلنت دندانهای جلو و مزایای آن آشنا شوند، قطعاً این روش اساسی و کاربردی را برای اصلاح طرح لبخند و داشتن چهره زیبا انتخاب می کنند. بدین ترتیب در ادامه برای آشنایی بیشتر با ایمپلنت دندان جلو، نحوه انجام و مزایای منحصر به فرد آن با ما همراه باشید.

How to care for front dental implants

ایمپلنت دندان جلو چیست؟

به طور کلی ایمپلنت دندان جلو یک روش درمانی مؤثر و کاربردی در دندانپزشکی زیبایی است که برای در بخش جلوی فک بالا و پایین مورد استفاده قرار می گیرد. متأسفانه در بسیاری از حوادث به دلیل ضربه شدید به صورت افراد دندان های قسمت جلوی فک بالا یا پایین را از دست می دهند. که در این گونه مواقع اگر افراد دندان های جلو فک بالا یا پایین را داشته باشند، می توانند با این روش ضمن اصلاح طرح لبخند، زیبایی چهره و قدرت جویدن مواد غذایی را مثل سابق بدست بیاورند.

البته باید توجه داشته باشید که ایمپلنت دندان جلو جزء روش های درمانی مهم و پیچیده دهان و دندان می باشد. چرا که به عقیده بسیاری از دندانپزشکان جهان برای ایمپلنت دندان های جلو، باید استخوان کافی در قسمت جلوی فک بالا و پایین فرد وجود داشته باشد. در غیر این صورت انجام این روش کاشت ایمپلنت های دندانی با مشکل مواجه می گردد. بنابراین اگر قصد کاشت دندان جلو بالا یا پایین دارید، ابتدا از دندانپزشک بخواهید تا کیفیت استخوان فک شما را بررسی نموده و سپس در این باره نظر قطعی را به شما اعلام کند.

دلایل اهمیت ایمپلنت دندان جلو

در مورد اهمیت ایمپلنت دندان های فک جلو در یکی از منابع دندان پزشکی به نام این گونه آمده است:

مواجه شدن با عارضه از دست دادن دندان‌های جلو به هر دلیلی که باشد مثل درگیری با بیماری‌های لثه، آسیب‌های ترومایی، شکست درمان ریشه، افزایش سن و …. واقعا دردناک است و در این شرایط می‌توان برای بازگردانی عملکرد و زیبایی طبیعی دندان‌های جلو از ایمپلنت کمک گرفت درمان کاشت ایمپلنت بهترین گزینه برای خلاص شدن از شر دردسرهای خالی ماندن جای دندان‌های از دست رفته محسوب می‌شود.

مزایای انتخاب کاشت ایمپلنت برای پر کردن جای خالی دندان‌های جلو

 1. قابل اطمینان و درصد موفقیت بیشتر از ۹۰%
 2. پیش بینی آسان نتیجه نهایی درمان توسط دندانپزشکان
 3. انتخاب اول تمامی متخصصان دندانپزشکی زبیابب ترمیم
 4. کیفیت بالای ایمپلنت‌های دندانی
 5. قابل اعتماد بودن این روش درمانی برای مدت طولانی و ….

پیش از بررسی شرایط خاص برای انجام ایمپلنت دندان ها جلو از شما دعوت می کنیم به مقاله در تهران هم سر بزنید.

شرایط خاص برای ایمپلنت دندان های جلو

همان گونه که در ابتدا نیز به آن اشاره کردیم، کاشت ایمپلنت دندان جلو، نیازمند داشتن یک سری شرایط خاص و منحصر به فرد است. در واقع تا زمانی که بیمار این شرایط را نداشته باشد، نمی توان از این روش برای کاشت دندان استفاده کرد. بدین منظور شرایط خاص کاشت ایمپلنت دندان های جلو فک بالا و پایین به شرح زیر عبارت است از:

بهره مندی از تراکم مناسب در استخوان فک

یکی از مهمترین شرایط برای ایمپلنت دندان جلو، تراکم کافی در استخوان فک بالا و پایین است. زیرا تا زمانی که تراکم استخوان فک در حد مطلوب نباشد، نمی توان فرآیند سوراخ کردن استخوان فک و کاشت ایمپلنت را انجام داد. بنابراین برای کاشت ایمپلنت دندان جلو حتماً با انجام معاینات و آزمایش های تخصصی نسبت به میزان تراکم استخوان فک و کیفیت آن اطمینان حاصل کنید.

داشتن سلامت جسمی کافی و مورد تأئید دندانپزشک

برای کاشت دندان جلو به روش نیز مانند سایر جراحی های ترمیمی و زیبایی دندان باید شرایط جسمی فرد در حد ایده آل قرار داشته باشید. در واقع هرگونه بیماری زمینه ای و اختلال در عملکرد بخش های مختلف بدن، ممکن است این جراحی زیبایی دندانپزشکی را تحت تأثیر قرار دهد. بدین ترتیب اگر از بیماری یا اختلال خاصی رنج می برید، حتماً دندانپزشک را مطلع سازید.

مراقبت مستمر از بهداشت دهان و دندان

برای انجام کلیه جراحی ها و خدمات دندانپزشکی سلامت دهان و دندان از اهمیت بالایی برخوردار است. به دلیل اینکه کوتاهی در حفظ بهداشت دهان و دندان می تواند زمینه ساز انواع عفونت، قارچ و باکتری در دهان و بین دندان ها باشد. بنابراین قبل از اقدام به کاشت ایمپلنت دندان جلو بهداشت دهان و دندان را رعایت نمایید. علاوه بر این تا پایان دوره نقاهت و بهبودی به توصیه های بهداشتی دندانپزشک توجه کنید و در صورت بروز هرگونه عفونت، و استخوان فک سریعاً به دندانپزشک معالج تان اطلاع دهید.قبل از ادامه مطلب و بررسی نحوه انجام ایمپلنت دندان جلو از شما دعوت می کنیم به مقاله توجه کنید.

انجام ایمپلنت دندان جلو

برای کاشت ایمپلنت دندان های جلو فک بالا و پایین ابتدا دندانپزشک معاینات و آزمایش های اولیه را انجام می دهد. تا براساس نتیجه معاینات، آزمایش ها و سنجش میزان تراکم استخوان فک (تصاویر رادیوگرافی از دندان و آزمایش سنجش تراکم استخوان فک)، پروسه کاشت ایمپلنت بدون درد دندان های جلو را آغاز کند. بدین منظور ابتدا در ناحیه موردنظر روی لثه یک برش ایجاد می کنند. سپس با ابزار مخصوص استخوان فک سوارخ شده و درون آن قرار می گیرد. در پایان نیز پس از جوش خوردن پایه ایمپلنت با استخوان فک، تاج دندان روی آن نصب می گردد. البته باید توجه داشته باشید که برای نصب دندان های جلو، تمامی مراحل کاشت پایه و نصب تاج دندان در یک روز انجام می شود.

مراحل کاشت ایمپلنت دندان جلو در یک نگاه

 1. انجام معاینات و آزمایش‌های ضروری
 2. تهیه تصاویر رادیوگرافی از دندان
 3. انجام آزمایش سنجش میزان تراکم استخوان فک
 4. فک در صورت صلاحدید دندانپزشک
 5. ایجاد حفره در استخوان فک در محل کاشت ایمپلنت
 6. گذشتن مدت زمان انتظار برای ترمیم بافت لثه و جوش خوردن استخوان
 7. نصب فیکسچر یا پایه ایمپلنت
 8. روی فیکسچر
 9. نصب تاج دندان
 10. انجام دقیق مراقبت‌های دوران نقاهت

مزایای ایمپلنت دندان های جلو فک بالا و پایین

کاشت ایمپلنت دندان جلو نیز مانند سایر روش های کاشت دندان های مصنوعی مزایای خاص خود را دارد. به عبارتی می توان گفت مزایای منحصر به فرد این روش سبب شده تا در سال های اخیر شاهد افزایش استفاده از آن باشیم. در این راستا بعضی از اصلی ترین و مهمترین مزایای کاشت ایمپلنت دندان های جلو به قرار زیر است:

 • شباهت فراوان ظاهری و عملکرد به دندان های طبیعی؛ این مزیت سبب شده تا بسیاری از افراد نتوانند ایمپلنت های کاشته شده را از دندان های طبیعی فرد تشخیص دهند.
 • طول عمر بسیار بالا و دائمی بودن؛ مدت زمان ماندگاری و طول جلو براساس کیفیت ایمپلنت، روش کاشت و نحوه مراقبت از دندان ها بین ۲۰ تا ۲۵ سال است. از این رو می توان گفت این روش کاشت دندان دائمی محسوب می شود و تا پایان عمر افراد میانسال همراه آنها خواهد بود.
 • جلوگیری از تغییر شکل ظاهری و ساختاری لب و استخوان فک
 • عدم
 • نظم در دندان های جلو و حفظ طرح لبخند فرد در طولانی مدت
 • حفظ سلامت دهان و دندان و جلوگیری از بروز عفونت های پی در پی ناشی از
 • مصرف آسان و راحت انواع مواد غذایی و نوشیدنی (بهبود قدرت جویدن مواد خوراکی)

هزینه ایمپلنت دندان های جلو چقدر است؟

هزینه این دسته از خدمات زیبایی و ترمیمی دندانپزشکی نیز براساس تعداد دندان های از دسته رفته، کیفیت ایمپلنت، روش کاشت، میزان تخصص دندانپزشک و جلسات درمان محاسبه می شود. بنابراین نمی توان یک قیمت ثابت را برای آن مشخص کرد. در صورتی که قصد کاشت ایمپلنت دندان جلو برای فک بالا یا پایین دارید، حتماً در خصوص هزینه کاشت با دندانپزشک خود صحبت کرده و به توافق برسید.

سخن آخر

کاشت ایمپنت دندان جلو به عنوان یکی از روش های کاربردی بازیابی دندان های از دسته رفته و اصلاح طرح لبخند از مزایای فراوانی برخوردار است. البته باید توجه داشته باشید که انجام آن نیازمند داشتن یک سری شرایط خاص می باشد. پس برای کاشت ایمپلنت دندان های جلو حتماً به دندانپزشکان حرفه ای و متخصص مراجعه کنید. تا ضمن انجام آزمایش و معاینات دقیق بهترین روش برای کاشت دندان و بازیابی طرح لبخندتان مورد استفاده قرار گیرد. در صورت داشتن هرگونه سؤال و درخواست در این زمینه می توانید با تیم پزشکی و کارشناسان ما در وب سایت دکتری وزیری ارتباط برقرار کنید.

دکمه بازگشت به بالا