واکنش نمایندگی ایران به اظهارات جنگ‌طلبانه سناتور آمریکایی

آمریکا | آمریکایی | سناتور آمریکایی

نمایندگی ایران در سازمان در واکنش به اظهارات جنگ‌طلبانه سناتو آمریکایی از وی خواست تا از اظهارنظر خودداری کند.

به گزارش خبر روزانه، نمایندگی ایران در سازمان ملل روز چهارشنبه در واکنش به پاسخ لیندزی گراهام، سناتور آمریکایی به پیام ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان گفت: بهتر است که دهان‌تان را ببندید و احمق به نظر برسید تا اینکه آن را باز نکنید و باعث از بین رفتن تمامی تردیدها بشوید.

«لیندسی گراهام» سناتور جنگ‌طلب آمریکایی چندی پیش ضمن مطرح کردن مثالی از بمباران هیروشیما، گفته بود: رژیم صهیونیستی باید آنچه را که نیاز دارد برای پیروزی در جنگ با حماس انجام دهد.

او افزوده بود: «زمانی که ما به عنوان یک ملت پس از بندر پرل هاربر با ویرانی مواجه شدیم و در حین جنگ با آلمانی‌ها و ژاپنی‌ها بودیم، تصمیم گرفتیم که با بمباران هیروشیما و ناکازاکی توسط تسلیحات هسته‌ای به جنگ پایان دهیم. بنابراین اسرائیل باید هر کاری برای بقای خود به عنوان طرف یهودی انجام دهد.»

این سناتور آمریکایی با اشاره به اقدام دولت «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر قطع ارسال برخی بمب‌های سنگین به رژیم صهیونیستی، گفت: «به اسرائیل بمب‌هایی بدهید که نیروهای آن برای اتمام جنگ به آنها نیاز دارند. آنها نمی‌توانند جنگ را ببازند. اقدام بایدن، حماس و دیگر دشمنان اسرائیل را تقویت می‌کند.»

ناصر کنعانی در پیامی در واکنش به این سناتور آمریکایی نوشت:

«اظهارات وحشتناک و ناقض تمامی قواعد، ارزشها و اصول بشردوستانه از سوی یک سناتور آمریکایی در توجیه و تشویق به‌کارگیری بمب هسته‌ای توسط رژیم صهیونیستی، نشان از میزان توحّش این طیف جنگ‌طلب و بی‌اعتنایی کامل آنها به حق حیات انسان‌ها و عدم احترام به اعلامیه جهانی حقوق بشر دارد. بویژه آنکه چنین اظهاراتی توسط سناتوری مطرح می‌شود که کشورش علاوه بر سابقه بکارگیری بمب اتمی، همواره مدعی پرچمداری حقوق بشر است و خود را دارای صلاحیت ارزش‌گذاری و قضاوت درباره میزان رعایت حقوق بشر در دیگر کشورها می‌داند! جامعه جهانی می‌بایست با نگرانی تمام ضمن محکوم کردن شدید حمایت‌های بی‌دریغ آمریکا از رژیم صهیونیستی، در مقابل اینگونه اظهارات اهریمنی بایستد تا هر چه زودتر از گستردگی روز افزون نسل‌کُشی و فجایع انسانی در نوار غزه جلوگیری به عمل آورد».

گراهام نیز در پاسخ به اظهارات کنعانی عنوان کرد که واشنگتن به ارسال تسلیحات و بمب به تل‌آویو ادامه خواهد داد.

وی همچنین با اشاره به لزوم تسلیحات هسته‌ای در برخی جنگ‌ها مدعی شد که رژیم صهیونیستی باید توانایی پیروزی در جنگ را داشته باشد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا