پنجمین دوره نمایشگاه تخصصی صنعت چاپ، بسته‌بندی و تبلیغات در مازندران برگزار می‌شود

خبر روزانه/مازندران معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از برگزاری پنجمین دوره نمایشگاه تخصصی صنعت چاپ، بسته‌بندی و تبلیغات استان مازندران در بهمن‌ماه سال جاری خبر داد.

سیدعلی علوی امروز،۶ دی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار کرد: پنجمین نمایشگاه تخصصی صنعت چاپ و بسته‌بندی، تبلیغات و بازاریابی، کالاهای فرهنگی و صنایع وابسته مازندران بهمن‌ماه امسال در قائم‌شهر و در محل نمایشگاه بین‌المللی استان مازندران برگزار می‌شود.

وی افزود: این نمایشگاه با هدف ایجاد فرصتی مناسب برای ارائه آخرین دستاوردها و فناوری‌های نوین در صنعت چاپ و بسته‌بندی و همچنین نمایش توانمندی‌های صنعتگران مازندرانی در حوزه چاپ و خدمات مربوطه برگزار می‌شود.

دبیر ستاد برگزاری پنجمین نمایشگاه صنعت چاپ، بیان کرد: با توجه به اینکه حوزه تبلیغات و بازاریابی به عنوان مهمترین مقوله مرتبط با صنعت چاپ و بسته‌بندی محسوب می‌شود لذا همزمان با حضور فعالان حوزه چاپ، از دست اندرکاران و کانون‌های فعال تبلیغاتی استان نیز برای شرکت در این نمایشگاه تخصصی دعوت به عمل آمده است.

علوی تصریح کرد: متأسفانه هنوز به مقوله چاپ، بسته‌بندی و تبلیغات به عنوان یک هنر و صنعت نگاه نمی‌شود و این نمایشگاه در صدد است با ایجاد پیوند میان فعالان حوزه چاپ، صنعت و هنر، نقطه امیدی برای تغییر در نگرش عمومی و تخصصی به این مقوله باشد.

وی با بیان اینکه مازندران در حوزه چاپ، تبلیغات و بسته‌بندی جزو استان‌های برتر کشور محسوب می‌شود، افزود: صنعت چاپ و بسته‌بندی از صنایع مادر بوده که می‌توان آن را حلقه تکمیل‌کننده زنجیره تولید و صادرات دانست و به‌طور قطع تقویت صنعت چاپ استان در کنار تبلیغات و بازاریابی مناسب، می‌تواند موجب ایجاد اشتغال ورونق سایر بخش‌ها در مازندران شود.

معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به برگزاری پنجمین نمایشگاه تخصصی چاپ و بسته‌بندی، تبلیغات و بازاریابی و کالاهای فرهنگی در استان، تصریح کرد: همزمان با برگزاری نمایشگاه چاپ و تبلیغات برای نخستین بار عرضه کالاهای فرهنگی نیز در حوزه‌های مختلف در دستور کار این نمایشگاه قرار گرفته است که مقرر شد از تولیدکنندگان و عرضه کنندگان کالاهای فرهنگی با توجه به تنوع فراوان آن در سطح استانی و ملی نیز دعوت به همکاری و حضور شود تا مخاطبان بتوانند با آخرین دستاوردهای این بخش آشنا شده و به صورت مستقیم کالاهای فرهنگی خود را در بخش‌های مختلف از تولیدکنندگان و عرضه کنندگان محصولات و صنایع فرهنگی دریافت کنند. 

وی خاطرنشان کرد: در پنجمین نمایشگاه تخصصی چاپ و بسته‌بندی فعالان این صنعت به ارائه محصولات خود در حوزه‌های چاپ افست، چاپ دیجیتال، چاپ تبلیغاتی، بسته بندی مواد غذایی، لیبل و لیزر و انتشارات، اقلام و محصولات تبلیغاتی، صنایع و کالاهای مختلف فرهنگی و هنری می‌پردازند.

علوی با اشاره به برنامه‌های جنبی مد نظر نمایشگاه، گفت: برگزاری آیین افتتاحیه و اختتامیه با حضور مسئولان ملی و استانی، کارگاه‌های آموزشی و تخصصی چاپ و تبلیغات و بازاریابی، جشن هنر انقلاب همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر، تجلیل از فعالان و برگزیدگان حوزه چاپ و تبلیغات و تولیدکنندگان کالاهای فرهنگی، برگزاری نمایشگاه جنبی دستاوردهای فرهنگی انقلاب اسلامی و همچنین عرضه آثار هنری اساتید و هنرمندان مطرح استان در سطح ملی و بین‌المللی از جمله برنامه‌های پیش بینی شده در این رویداد است. 

پنجمین نمایشگاه تخصصی صنعت بسته‌بندی، تبلیغات و بازاریابی، کالاهای فرهنگی و صنایع وابسته به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و با مشارکت اتحادیه چاپخانه داران، انجمن تبلیغات و جمعی از ادارات و نهادهای فرهنگی و بخش خصوصی استان توسط مؤسسه فرهنگی هنری آینده سازان و با مشارکت شرکت نمایشگاه‌های بین المللی مازندران از تاریخ ۱۰ بهمن ماه آغاز می‌شود و تا ۱۳ بهمن ماه ١۴٠٢ در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی مازندران واقع در قائم‌شهر جنب پل تلار از ساعت ۱۶ الی ۲۱ دایر است.

علاقه‌مندان به شرکت در این نمایشگاه می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و رزرو غرفه با شماره تلفن ۰۹۱۱۸۰۰۲۶۳۷ دبیرخانه ستاد برگزاری نمایشگاه تماس حاصل کنند.

انتهای پیام

کارگروه خبری فرهنگ و هنر

معنا و زیبایی را به یکجا می‌برم و با قلمی شیرین، نثر و شعر را به هم می‌آمیزم.
دکمه بازگشت به بالا