چرا کرم شب نباید نور بخورد

بین کرم شب و کرم روز چه فرقی وجود دارد؟ پوست به عنوان یکی از مهمترین اعضای بدن وظیفه محافظت از بافت ها و مایعات بدن را در مقابل عوامل تهدید کننده خارجی بر عهده دارد. تغذیه و بازسازی مناسب سلول‌های پوست به کیفیت عملکرد آن کمک شایانی می‌کند. علاوه بر آن نیاز پوست به ترکیبات مغذی برای رشد و فعالیت همواره وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با چگونگی گرفتن نمایندگی محصولات لاکچری کوین  با ما در تماس باشید .

اگر کرم شب را روز استفاده کنیم | بهترین مارک کرم روز و شب جهان | طرز استفاده کرم شب دست ساز

چه تفاوتی بین کرم روز و شب وجود دارد ؟

در این میان تنظیم رطوبت، چربی و اسیدیته پوست در کنار تغذیه مناسب آن اهمیت دارد و اختلاف در این روند به سلامت پوست آسیب می‌رساند. یافته‌های پزشکی نشان می‌دهند که پوست در زمان استراحت شبانه شروع به بازسازی و ترمیم بافت‌های خودمی‌کند. بنابراین رساندن مواد مغذی و ویتامین‌های لازم برای پوست در این زمان بزرگترین کمک را به افزایش سرعت روند بازسازی و بهبود وضعیت آن مینماید. کرم‌های شب و روز به چه درد می‌خورند؟ این سوال را خیلی از خانم‌ها می‌پرسند و حتی خیلی از آنهایی که دارند از این کرم‌ها استفاده می‌کنند، از زیر و بم این کرم‌ها بی‌اطلاع‌اند.

هر دوی این کرم‌ها خاصیت مرطوب‌کنندگی دارند اما تفاوت اصلی آنها این است که کرم‌های روز اغلب حاوی ضدآفتاب‌ها نیز هستند و کرم‌های شب غلیظ‌تر از کرم‌های روز بوده و حاوی مواد مغذی و ویتامین‌های مفید برای پوست است. همچنین برخی کرم‌های شب حاوی رتینول و عوامل لایه‌بردار هستند که می‌توانند در طول روز موجب حساس شدن پوست در برابر آفتاب شوند و همچنین آفتاب می‌تواند اثر آنها را کمتر کند. به همین دلیل بهتر است کرم‌های روز را به هنگام روز و کرم‌های شب را به هنگام شب مصرف کنید.

چه عواملی پوست را در روز و شب تهدید می‌کند؟ هنگام روز عوامل محیطی مخربی در حال آسیب‌ رساندن به پوست هستند که مهم‌ترین آنها شامل نور آفتاب و آلودگی هواست. خشکی پوست نیز یکی دیگر از عوامل مضر برای پوست و ایجاد چین و چروک‌های پوستی است. نباید فراموش کنیم که مهم‌ترین عامل ایجاد پیری زودرس پوست، لک‌های پوستی و نیز سرطان‌های پوستی اشعه‌ فرابنفش نور خورشید است. مصرف کرم‌های‌ روز می‌تواند نقش مهمی در حفاظت پوست از این دشمنان پوست داشته باشد. خرید محصولات لاکچری کوین از طریق سایت .

یک کرم روز خوب چه خصوصیاتی دارد؟ یک کرم روز خوب، کرمی است که مرطوب‌ کننده بوده و با خشکی پوست مقابله کند. حاوی فیلترهای ضد آفتاب باشد و با اشعه فرابنفش نور خورشید به جنگ بپردازد و بالاخره اینکه سبک باشد و اجازه تنفس پوست را بدهد. گاه وجود ویتامین C نیز در کرم‌های روز می‌تواند هم نقش جوان‌ کننده داشته باشد و هم اثرات مضر آفتاب را تا حدودی بکاهد. یادتان باشد که کرم‌های روز اگر چه اغلب حاوی فیلترهای ضد اشعه فرابنفش هستند اما هرگز نمی‌توانند جایگزین ضدآفتاب شوند و لذا اگر خارج از منزل کار می‌کنید و یا به دستور پزشک نیازمند محافظت از نور خورشید هستید باید از کرم‌های ضدآفتاب مناسب استفاده کنید.

کرم روز را باید قبل از ضد آفتاب استفاده کرد یا بعد از آن؟ اگر از ضد آفتاب‌های فیزیکی استفاده می‌کنید می‌توانید آنها را روی کرم‌های مرطوب‌کننده و کرم‌های روز نیز مصرف کنید ولی اگر از ضدآفتاب‌های شیمیایی استفاده می‌کنید، این کرم‌ها باید حتما روی پوست بدون کرم به کار روند تا بتوانند موثر واقع شوند. برای پوست چرب چه کرم روزی بهتر است؟ افرادی که پوست چرب و آکنه‌ای دارند باید از کرم‌های روز خیلی ملایم و سبک و اصطلاحا Oil free و فاقد چربی استفاده نمایند. این مساله در مورد کاربرد کرم‌های ضدآفتاب نیز برای آنها صادق است. برای مشاهده قیمت کرم روزو وشب لاکچری کوین وارد سایت شوید .

کرم شب از چه سنی به بعد باید استفاده شود؟ در مورد کرم شب باید گفت اغلب توصیه می‌شود که از سن ۳۰ سال، باید از این کرم‌ها استفاده شود. کرم‌های شب به گونه‌ای طراحی شده‌اند تا در حین خواب، مواد مغذی و ویتامین‌های مختلف و نیز عوامل جوان‌کننده را به پوست فرد رسانده و بتوانند در این زمان اثرات خوب خود را اعمال نمایند. از آنجا که بیشترین میزان جذب داروهای فعال از طریق پوست در شب اتفاق می‌افتد، لذا مصرف کرم‌های شب می‌تواند حایز اهمیت باشد. کرم‌های شب این خاصیت را دارند که بتوانند با آسیب ناشی از عوامل مضر محیطی شامل آلودگی هوا، اشعه‌های فرا بنفش خورشید، مواد آرایشی و رادیکال‌های آزاد که در طول روز موجب آسیب پوست شده‌اند مقابله نموده، تا حدی آنها را جبران نمایند.

اصولا کرم‌های شب حاوی عوامل مرطوب‌کننده و جوان‌کننده هستند و فاقد فیلترهای ضدآفتاب بوده، توان آنها از کرم‌های روز بیشتر بوده و اصطلاحا سنگین‌تر هستند و لذا غالبا کرم‌های شب برای افرادی که دارای پوست چرب و جوش‌دار هستند مناسب نبوده و این افراد بهتر است از کرم‌های حاوی اسید میوه یا به تجویز پزشک متخصص پوست از کرم‌های لایه‌بردار مثل ترتینویین استفاده کنند. البته نباید مصرف ضدآفتاب مناسب روزانه را در صورت استفاده از ترکیبات لایه‌بردار در طول شب فراموش کرد. کرم‌های هورمون‌دار استفاده نکنید.

آیا کرم‌های هورمون‌دار برای تاخیر انداختن پیری پوست یا ممانعت از آن موثرند؟ در پاسخ باید گفت که کرم‌های هورمون‌دار توسط سازمان غذا و دارو جزو داروهای هورمون‌دار طبقه‌بندی شده‌اند زیرا تولیدکنندگان آنها عقیده دارند که این کرم‌ها در ساختمان و کار پوست تاثیر می‌گذارند (مثلا مانع تغییرات ناشی از بالا رفتن سن در پوست می‌گردند) لذا اگر ادعاهایی برای این فرآورده‌ها موجود باشد، باید آنها را واقعی تلقی کرد. لوازم زیبایی نباید چنین خاصیتی داشته باشند.هیچ گواهی در دست نیست که نشان دهد کرم‌های زیبایی حاوی هورمون به میزانی که برای فروش بدون نسخه بی‌خطر باشد، کاری بیش از آنچه که خود کرم می‌کند، انجام دهند .

بهترین زمان استفاده از کرم شب

زیبایی یک امر ضروری و دغدغه اصلی همه خانم هاست. در حالی که پوست اولین عضوی است که از آسیب های خارجی مانند آلودگی رنج می برد، پس مراقبت از آن بسیار مهم است. همه ما برای حفظ جوانی پوست از روش های خاصی مانند تمیز کردن، لایه برداری و مرطوب کردن استفاده می کنیم. در کنار استفاده از ، زدن کرم شب نیز بسیار مهم است زیرا جریان خون رسانی به پوست در شب متوقف و ترمیم و بازسازی آن آغاز می شود. فرآیند بازسازی مهم‌ترین فرآیند برای داشتن پوستی زیبا است، بنابراین داشتن یک کرم شب خوب بسیار مهم است. کرم های شب مملو از مواد مغذی ضروری برای سلامت پوست هستند که می تواند چین و چروک های ظریف و لکه های تیره را کاهش دهند.

کرم شب چیست ؟

کرم شب نوعی مرطوب کننده مغذی با بافت ضخیم و ماندگاری بالا که برای استفاده در طول شب توصیه شده است. از آن جاییکه در طول شب و در هنگام خواب فرآیند رطوبت رسانی به پوست از طریق خوردن آب متوقف میشود، با زدن این کرم میتوانید به حفظ رطوبت چند ساعته پوست و جلوگیری از خشکی آن کمک کنید.  کرم ‌های شب معمولاً غلیظ‌ تر و نرم‌کننده ‌تر از مرطوب ‌کننده‌ های روز هستند و به صاف و نرم شدن پوست و همچنین به کاهش ظاهر سیاهی زیر چشم شما کمک میکنند که اغلب به دلیل کم آبی بدن ایجاد می شود. از دیگر فواید استفاده از این محصولات، میتوان به آبرسانی پوست، کاهش چین و چروک و کمک به افزایش تولید کلاژن اشاره کرد.

 آیا شب ها باید به پوست استراحت داد وکرمی نزد؟

سوال بیشتر مردم این است که آیا باید گهگاه از زدن کرم مرطوب کننده در شب صرف نظر کرد تا به پوست استراحت داد؟ پاسخ همیشه منفی است. زیرا پوست شما یک روز طولانی را تحت تاثیر عوامل خشک کننده ناشی از آلودگی و قرار گرفتن در معرض نور خورشید، پشت سر گذاشته است. با استفاده از کرم شب می توانید به پوست خود آبرسانی لازم برای داشتن ظاهری شاداب و درخشان در صبح بدهید. در ادامه، توضیح خواهیم داد که صرف نظر از نوع پوست، چرا استفاده مداوم از کرم شب برای هیدراته و سالم نگه  داشتن پوست بسیار مهم است؟ فواید استفاده از مرطوب کننده

جمع بندی:

کرم شب بخشی ضروری از هر روتین مراقبت از پوست است که اغلب نادیده گرفته می شود. برخی از ما فکر می کنیم آنها هیچ تفاوتی با کرم روز معمولی ندارد. در طول روز، پوست به طور مداوم در معرض اشعه های خشن خورشید، آلودگی و کثیفی هاست که می تواند آسیب های قابل توجهی را به همراه داشته باشد. اما در شب، پوست به حالت ترمیم می رود و شروع به بازسازی خود می کند و آسیب روز را معکوس می کند.کرم شب می تواند به آبرسانی و تغذیه پوست شما در طول شب کمک کند، خطوط ریز و چین و چروک را کاهش دهد و پوستی نرم تر و جوان تر را برایتان به ارمغان بیاورد. فقط توجه داشته باشید که از زدن بیش از حد کرم روی پوست خودداری کنید زیرا به دلیل بافت غلیط امکان مسدودسازی منافذ وجود دارد.

دکمه بازگشت به بالا