چگونه دستمال کاغذی چسبیده به لباس را پاک کنیم

احتمالاً شما هم یا تجربه لباس شسته شده با دستمال کاغذی را داشته‌اید یا شرح آن را از دوستان و نزدیکانتان شنیده‌اید. درست زمانی که منتظر لباس تمیز هستید با بازکردن در لباسشویی ناگهان با پرزهای سفیدرنگ روی لباستان مواجه می‌شوید که نشان‌دهنده وجود دستمال کاغذی و شستشوی آن همراه با لباستان است. در چنین موقعیتی که کار از کار گذشته است، بهترین کار این است که به دنبال راهکاری برای پاک‌کردن پرزهای مزاحم باشید. احتمالاً شستن مجدد لباس‌ها می‌تواند مفید باشد؛ اما بهتر است تا مؤثرترین ترفندهای جداکردن این پرزها از روی لباس‌ شسته شده با دستمال کاغذی را به کار بگیرید. برای آشنایی با این راهکارها، همراه ما باشید. انواع محصولات سافتلن شامل و میباشد.

روش‌های از بین بردن پرز دستمال کاغذی روی لباس

به نظر می‌رسید که برداشتن پرز دستمال کاغذی روی لباس مشکی راحت‌تر از لباس‌های روشن و رنگی باشد. اگر لباس رنگ روشن دچار این مشکل شود، باید هنگام به‌کاربردن روش های از بین بردن پرز دستمال کاغذی روی لباس، صبر بیشتری داشته باشید تا به نتیجه مطلوب برسید.

فقط قبل از استفاده از این تکنیک‌ها باید جنس پارچه و میزان پرزهای روی آن را در نظر بگیرید. برخی ترفندها ممکن است باعث آسیب به بافت پارچه‌ها شوند؛ بنابراین سعی کنید روشی که از نظرتان بی‌خطرتر و راحت‌تر است را امتحان کنید تا بافت پارچه لباس آسیبی نبیند و درعین‌حال پرزها هم پاک شوند. در ادامه برخی از رایج‌ترین و مهم‌ترین این ترفندها را معرفی می‌کنیم.

بیشتر بخوانید:  

لباس‌ها را بتکانید

چند بار روی سطل زباله، تراس، حیات یا فضایی که پخش‌شدن ذرات دستمال کاغذی در آنجا دردسرساز نشود، لباس‌ها را بتکانید. ممکن است با این کار، مقداری از بافت دستمال کاغذی از روی پارچه‌ها برداشته شود. می‌توانید برای برداشتن بقیه ذرات نیز از یک برس پارچه‌ای استفاده کنید. این کار تا حد زیادی وضعیت لباس‌ها را بهبود می‌بخشد و ذرات درشت دستمال را از روی لباس جذب می‌کند. به‌خاطر داشته باشید که پس از این کار، تمام پرزهایی که از لباس‌ها کنده شده و روی زمین افتاده است را جارو کنید. چون با کوچک‌ترین نسیمی، می‌توانند پخش شوند و دوباره به هرجایی بچسبند.

دستگاه تولید دستمال کاغذی یکی از دستگاه هایی می باشد که در انواع خط تولیدهای انبوه دستمال کاغذی نقش دارد.

استفاده از خشک‌کن لباسشویی

اکثر لباسشویی‌های مدرن گزینه‌ای با عنوان خشککن دارند. لباسشویی خود را در این حالت قرار دهید و یک‌بار دیگر لباس‌ها را بگذارید تا در آن بچرخند. خشککن لباسشویی با نیروی گریزازمرکز خود بسیاری از ذرات را از روی لباس‌ها پاک می‌کند و این یک ترفند مناسب برای جداکردن پرزهای ایجاد شده روی لباس شسته شده با دستمال کاغذی است.

یادتان باشد که خشک‌کن‌ها نیز دارای فیلتر پرز هستند و دستمال کاغذی در ماشین لباسشویی پس از کنده‌شدن از سطح بافت لباس، وارد این فیلتر می‌شود؛ بنابراین پس از استفاده از این گزینه باید فیلتر خشککن تمیز کنید.

برداشتن ذرات دستمال کاغذی با دست

بعد از استفاده از روش‌های فوق اگر هنوز ذرات دستمال کاغذی روی لباس باقی‌مانده بودند، آن‌ها را با دست جدا کنید. شاید این کار به‌خاطر ریز بودن پرزهای دستمال و زیاد بودن مقدار آن دشوار باشد؛ اما وقتی لباس، قبلاً در خشک‌کن لباسشویی چرخیده باشد، دستمال‌کاغذی‌ها راحت‌تر از سطح آن جدا می‌شوند.

برای این کار می‌توانید یک نوارچسب پنج سانتی را به‌طوری‌که قسمت چسبناک آن به سمت بیرون باشد، دور دست خود بپیچید. دستتان را به حالت ضربه‌ای روی پارچه بزنید و بردارید تا پرزهای دستمال کاغذی به آن بچسبند. با این کار دستمال کاغذی به‌راحتی از سطح لباس جدا می‌شود. بااین‌حال این روش برای برداشتن پرزهای بزرگ‌تر مفید است و در حذف پرزهای ریزتر چندان موفق نیست.

استفاده از غلتک

برای ازبین‌بردن پرز دستمال کاغذی می‌توانید از غلتک‌های مخصوص استفاده کنید که با قیمت مناسبی در همه فروشگاه‌ها پیدا می‌شوند. غلتک‌ها شبیه یک لوله چسبناک با یک دسته هستند. روش کار آن‌ها مثل روش چسب پنج سانتی است که در قسمت قبل به آن اشاره شد. با چرخاندن غلتک روی لباس، پرزها به آن می‌چسبند.

بیشتر بخوانید:

استفاده از ماهوت پاک‌کن

ماهوت‌پاک‌کن را حتماً در سریال‌های قدیمی ایرانی دیده‌اید. ظاهری شبیه برس با پرزهای نازک و متراکم‌تر دارند که برای پاک‌کردن گردوخاک و پرز از روی لباس استفاده می‌شوند. می‌توانید ماهوت‌پاک‌کن را در حالت خشک یا کمی نمدار به سطح لباس بمالید. این کار را تنها در یک‌جهت انجام دهید.

اسفنج مرطوب یا خیس

یک ‌تکه مناسب از اسفنجی را خیس کنید و به‌آرامی با فشار کم روی سطح لباس بکشید. اسفنج را تنها در یک‌جهت بکشید و از حرکات رفت‌وبرگشتی اجتناب کنید. با این کار پرزها به اسفنج می‌چسبند یا همراه آن به سمتی دیگر حرکت می‌کنند و برداشتن آن‌ها از سطح لباس ساده‌تر می‌شود.

از بین بردن پرز از روی لباس مشکی | از بین بردن پرز دستمال جادویی | از بین بردن پرز لباس با سرکه

شستشوی مجدد لباس

ممکن است پرزها آن‌قدر ریز و چسبنده باشند که حتی پس از تلاش زیاد، بازهم آثارشان روی لباس بماند. پس‌ از اینکه نهایت تلاش خود را برای پاک کردن پرزهای لباس بکار بردید. در انتها لباس شسته شده با دستمال کاغذی را دوباره در لباسشویی بشویید؛ اما این بار از مواد شوینده استفاده نکنید تا فقط با آب تنها شسته شود.

خشک کردن لباس در فضای باز

خشک کردن لباس‌ها در فضای باز و زیر نور آفتاب می‌تواند باعث کاهش پرزها شود. از طرفی نور آفتاب به خشک و سبک شدن پرزها کمک می‌کند تا با هر نسیم ملایم یا بادی که می‌وزد، به‌راحتی از سطح لباس جدا شوند. همچنین موجب ازبین‌رفتن تأثیرات غیربهداشتی وجود این پرزهای دستمال کاغذی روی لباس می‌شود.

جمع‌بندی

وقتی لباس را از لباسشویی خارج می‌کنیم، انتظار داریم با تمیزترین حالت آن مواجه شویم؛ اما گاهی با پرزهای ریزودرشت و بی‌شمار دستمال کاغذی مواجه می‌شویم که به همه جای لباس نفوذ کرده‌اند. برای پاک کردن پرز دستمال کاغذی از روی لباس مشکی و لباس‌های رنگی روش‌های مختلفی وجود دارد که ما در این مقاله آن‌ها را بررسی کردیم. مهم‌ترین نکته این است که با صبر و حوصله و دقت زیاد کار برداشتن پرز از روی لباس را انجام دهید تا به بافت اصلی آن‌ها آسیبی وارد نشود. در کنار همه این‌ها سعی کنید همیشه قبل از شستشوی لباس‌ها جیب‌های آن‌ها را چک کنید تا دستمال کاغذی در آن‌ها نمانده باشد و چنین مسبه نظر شما با لباس شسته شده با دستمال کاغذی چه باید کرد؟ احتمالاً برای بیشتر شما پیش آمده که بعد از ، زمانی که لباس‌ها را از ماشین لباسشویی خارج می‌کنید، متوجه ذرات سفیدی روی لباس‌های خود می‌شوید. متاسفانه این شرایط نشان می‌دهد که توی جیب یکی از لباس‌ها دستمال کاغذی جا مانده بوده است!

اما نگران نباشید. ما تصمیم داریم تا در ادامه این مقاله درباره این لباس‌ها و روش صحیح پاک کردنشان اطلاعات مفیدی را با شما در میان بگذاریم. به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتماً تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

روش‌های جدا کردن دستمال کاغذی از لباس

برای تمیز کردن لباس شسته شده با دستمال کاغذی روش‌های مختلفی وجود دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم:

روش اول

در مرحله اول لباسها را از لباسشویی خارج کرده و آن‌ها را در فضای آزاد تکان دهید. سپس با یک برس نرم مثل برس نوزاد، باقیمانده‌های دستمال که به لباس چسبیده‌اند را بردارید. لباس‌ها را در خشک کن ماشین بیاندازید. چرخش خشک کن باعث می‌شود تا آن ذره‌هایی که هنوز به لباس چسبیده‌اند از آن خارج شوند.

روش دوم

گاهی حتی بعد از بیرون آوردن لباس از خشک کن، هنوز تکه‌هایی از دستمال کاغذی به لباس چسبیده‌اند. این ذرات باید با دست از لباس جدا شوند. ابزار کمکی که در این مرحله می‌توانید از آن استفاده کنید استفاده از چسب نواری می‌باشد. به این شکل که چسب را در دور دست خود پیچیده به شکلی که سطح چسبنده آن به سمت خارج را داشته باشد و به صورت ضربه‌ای دست خود روی بزنید.

روش سوم

روش بعدی که به از بین بردن دستمال کاغذی چسبیده به لباس کمک می‌کند، قرار دادن لباس درون ظرف آب داغ است. برای این کار شما نیاز دارید که یک ظرف پلاستیکی تهیه کرده و چهار عدد قرص آسپرین را در آن حل کنید. میزان آب به نوع لباس و مقدار آن بستگی دارد. سپس لباس مورد نظر خود را درون آن قرار داده و بگذارید کمی استراحت کند. قرص آسپرین باعث می‌شود تا سریعاً پرزهای چسبیده به لباس حل شوند. نگران نباشید؛ آسپرین به لباس و بافت آن آسیبی نمی‌رساند. در مرحله آخر لباس خود را در قرار داده و به این ترتیب؛ لباستان کاملاً تمیز و آماده در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

سخن پایانی و جمع بندی

اگر با گذراندن تمامی مراحل بالا باز هم لباس شسته شده با دستمال کاغذی شما تمیز نشد، در مرحله اول ماشین لباسشویی خود را چک کنید و تمام باقی مانده‌های دستمال را از آن جدا کنید. سپس با نرم کننده لباس را بشویید و از خشک کن استفاده کنید.

ممنون از این که تا انتهای این مقاله همراه مجله فروشگاه هپی لند بودید. امیدواریم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید و مطالب گفته شده در آن برای شما مفید، کاربردی و سودمند بوده باشند. همچنین شما عزیزان در صورت تمایل به مطالعه مطالب مشابه در زمینه مد و ، می‌توانید از لینک‌هایی که در ادامه در اختیارتان قرار می‌گیرند، استفاده کنید:

ائلی پیش نیاید.

 

دکمه بازگشت به بالا