6 قدم طلایی برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

سرمایه گذاری در املاک و مستغلات همیشه سودآور بوده و هنوز هم هست. البته در سال های اخیر و به خصوص در سال 1396 پس از افزایش چشمگیر قیمت مسکن، شاهد کاهش جزئی در بخش مسکن بودیم، اما اخیرا احیای بازارهای مالی و تورم کنترل نشده و همچنین افزایش قیمت مصالح ساختمانی و … تعداد معاملات و خریدها و همچنین فروش زمین های مسکونی نسبت به سال های اخیر افزایش چشمگیری داشته است، اما همانطور که می دانید سرمایه گذاری در ملک مستلزم پول بیشتری نسبت به بازارهای مالی موازی مانند بورس است. طلا و ارز خارجی و حتی ارز دیجیتال می تواند برای املاک بسیار کاربردی و مناسب باشد. همچنین 6 مرحله طلایی و کلیدی در انواع سرمایه گذاری در ایران را به آنها در امروزه می گوییم که قطعا بسیار جالب و خواندنی هستند.


سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

سرمایه گذاری چیست؟ خواه ملک شخصی باشد، خانه ای که فقط برای تعطیلات از آن استفاده می کنید، ملکی برای سرمایه گذاری طولانی مدت، اجاره ای یا خانه ای که می خواهید بخرید، بدانید که سرمایه گذاری در املاک و مستغلات سودآورترین سرمایه گذاری است. این یک سرمایه گذاری است. برنامه ریزی، آماده سازی و مدیریت مراحلی که در حوزه املاک انجام می دهید به شما این امکان را می دهد که دارایی های خود را در این زمینه افزایش دهید، این طرح ممکن است شامل فروش سریع و یا حتی اجاره ملک باشد. فرانکلین روزولت در مورد سرمایه گذاری در املاک و مستغلات صحبت می کند. مال را نمی توان دزدید، گم کرد یا دزدید!

تاکید می کند که خرید خانه با عقل سلیم، پرداخت کامل و تعمیر و نگهداری معقول بی دردسرترین سرمایه گذاری در جهان است. سرمایه گذاری در املاک و مستغلات به معنای خرید یک ملک خوب با ارزش بازار سنتی است که در صورت خرید یا سرمایه گذاری به عنوان خانه اول شما در نظر گرفته می شود. این شروع خوبی برای شما خواهد بود. اگر بتوانید ملکی را با قیمتی کمتر از ارزش عادی بازار بخرید، حتی بهتر است، اما اگر بازار محلی خود را به طور کامل تحقیق نکرده باشید، خرید با قیمت کمتر تضمین کننده سرمایه گذاری خوبی نیست.

6 گام طلایی برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

مرحله اول: بررسی های میدانی گسترده از اموال. ابتدا برای شروع، باید اطلاعات زیادی در مورد ملک و زمین جمع آوری کنید، پس با تعیین مساحت شروع کنید. خانه مورد علاقه خود را با جزئیات و با توجه به مقدار پولی که می خواهید سرمایه گذاری کنید در ذهن خود مجسم کنید و به دنبال آن باشید. قدم اول باید بیشترین زمان را ببرد. شما باید تمام املاک را با شرایط لازم پیدا کنید و سپس از آنها دیدن کنید، با مالک صحبت کنید، از همسایگان و افراد محلی در مورد آن سوال کنید. گاهی اوقات می توانید به راحتی ملکی با مشخصات مورد نظر خود را در آگهی های روزنامه و مجلات بیابید، بنابراین نیازی به مراجعه تنها به بنگاه های املاک نیست.

مرحله دوم: وارد مذاکره شوید و کمترین قیمت را ارائه دهید. شرط اصلی موفقیت در مرحله دوم کسب تجربه و دانش فراوان است. برای موفقیت در مرحله دوم باید علم مذاکره را بیشتر از سایر معامله گران بدانید و نسبت به سایر سرمایه گذاران تجربه معاملاتی بیشتری داشته باشید. زمان مهمی در دنیای فروش املاک و مستغلات است. هدف اصلی از معاملات ملکی، فروش نیست، بلکه خرید است.

بنابراین وقتی ملکی را پیدا کردید که دوست دارید و مشخص است که نسبت به سایر املاک مجاور قیمت کمتری دارد و امکان بازسازی آن وجود دارد، باید بلافاصله با مالک وارد مذاکره شوید. شما می توانید با توجه به تجربه و هنر مذاکره ملک را خریداری کنید و آن را در چند قسط ثابت پرداخت کنید یا وام بانکی بگیرید تا بعد از تعمیر و فروش ملک، مبلغ را پرداخت کنید. تا در حین تعمیر پول نقد در دست داشته باشید و کار تعمیر را سریعتر به اتمام برسانید.

مرحله 3: بروید و شروع کنید. خوب، شما معامله را با موفقیت انجام دادید و ملک مورد نظر خود را دریافت کردید، اکنون باید پای خود را بردارید و شبانه روز دست به کار شوید تا در کمترین زمان ممکن آن را انجام دهید. این مرحله یک مرحله مهم است، اکثر سرمایه گذاران روی مرحله سوم تمرکز می کنند و سرمایه گذاری آنها را با شکست مواجه می کند، شما باید بتوانید در مدت زمان بسیار کوتاهی کار تعمیر را به پایان برسانید و توصیه می کنیم برای خانه اول و دوم خودتان این کار را انجام دهید. در صورت لزوم، دوره هایی را در این بین بگذرانید تا از تعمیر و نصب قسمت های مختلف داخلی ساختمان آگاهی کافی داشته باشید تا اگر بعداً آن را به کارگری سپردید، مراحل انجام آن را بدانید.

مرحله چهارم: فصل برداشت. پس از ماه ها کار سخت و تعطیلات، زمان آن رسیده است که از اوقات فراغت خود نهایت استفاده را ببرید. در اینجا 3 کاری وجود دارد که می توانید در دفتر خاطرات خود انجام دهید:

خانه را به قیمتی بالاتر از قیمتی که خریده اید بفروشید و ملک دیگری را با سود مازاد خریداری کنید و مراحل 1 تا 4 را تکرار کنید.

خانه بازسازی شده را اجاره کنید، اجاره خانه قبلی را پرداخت کنید، خانه جدید بخرید و تعمیر کنید.

خانه بازسازی شده را اجاره کنید، سپس از بانک برای خانه بازسازی شده وام بگیرید و مبلغ را در ملک بزرگتر با پیش پرداخت سرمایه گذاری کنید و پرداخت های بانکی را همراه با پرداخت ماهیانه مستاجر بپردازید.

گام پنجم: فرآیند را تکرار کنید. با انجام مراحل 1 تا 4، تجربه اولیه و مهمی را به دست خواهید آورد و اکنون می توانید خانه های بهتر، در شرایط خوب و با قیمت مناسب را با تکرار مراحل ذکر شده خریداری، بازسازی و بفروشید. ، تجربه بیشتر، پول و وام بانکی بیشتری خواهید داشت.

مرحله 6: به خانه های بزرگتر بروید. وقتی سرمایه گذاری شما شروع می شود، با خانه های کوچک و ریسک های کوچک و درآمد کم شروع می کنید، اما بعداً با کسب مهارت و تجربه، باید به خانه های بزرگتر بروید و تمرکز خود را از خانه های کوچک تغییر دهید. خانه های بزرگتر برخلاف متراژشان تعمیرات کمتر و مشتریان بهتر و سود بیشتری دارند به طوری که یک خانه بزرگ می تواند به اندازه 5 خانه کوچک برای شما سودآور باشد در حالی که زحمتی که برای آن می گذارید ارزش زحمتی را دارد که برای آن صرف می کنید. می تواند نصف باشد. داشت خانه کوچکی می ساخت.

دکمه بازگشت به بالا