نرخ اجاره آپارتمان در تهران

اجاره آپارتمان در تهران برای افرادی که قصد دارند زندگی خود را در این شهر ادامه دهند یکی از مهمترین اقداماتی است که باید قبل از سفر به تهران انجام دهید. قبل از اینکه به تهران مهاجرت کنید، باید به فکر یک سرپناه باشید. اجاره آپارتمان مبله در تهران می تواند پیشنهاد مناسبی برای شما باشد اما شما باید تا حد ممکن تلاش کنید تا یک آپارتمان مناسب خریداری کنید. اما برای خرید آپارتمان نمی توان بی گدار به آب زد. برای این امر لازم است تا نرخ اجاره و خرید آپارتمان در تهران را به دست بیاورید.

چه نرخ خرید وچه نرخ اجاره آپارتمان در تهران بر اساس فاکتور هایی مشخص می شود. شما باید بر اساس در نظر گرفتن این فاکتور ها و مقایسه ان ها با یکدیگر به دست بیاورید که نرخ خرید و نرخ اجاره آپارتمان در تهران چقدر است. اما برای محاسبه این نرخ ها باید چه فاکتور هایی را در نظر بگیریم؟ با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید تا تمام اطلاعات لازم در خصوص نرخ خرید و نرخ اجاره آپارتمان در تهران را به دست بیاورید. مطالعه این مطلب 6 دقیقه به طول خواهد انجامید.

نرخ اجاره آپارتمان در تهران چقدر است؟

همانطور که در ابتدای مطلب به آن اشاره کردیم، نرخ خرید و نرخ اجاره آپارتمان در تهران بر اساس چندین فاکتور و به صورت پیوسته مشخص خواهد شد. به این صورت نیست که یک قیمت ثابت را به عنوان نرخ اجاره آپارتمان در تهران به شما معرفی کنیم و شما بر اساس آن اقدام به خرید و اجاره آپارتمان کنید. اما به راستی نرخ اجاره آپارتمان در تهران بر اساس چه فاکتور هایی مشخص می شود؟

موقعیت آپارتمان، امکانات، دسترسی به نقاط مهم شهر، سال ساخت و متراژ آپارتمان از جمله مهمترین و تاثیر گذار ترین عواملی هستند که در نرخ اجاره آپارتمان در تهران تاثیر گذار خواهند بود. در ادامه قصد داریم چگونگی تاثیر هر یک از این عوامل بر نرخ اجاره آپارتمان در تهران یا حتی نرخ خرید آپارتمان را برایتان بیان کنیم. به ادامه مطلب توجه کنید.

موقعیت آپارتمان

شاید بتوان گفت در میان عوامل موجود و تاثیرگذار بر قیمت اپارتمان برای اجاره، عاملی که بیشتری تاثیر را بر میزان اجاره بها خواهد گذاشت، موقعیت آپارتمان باشد. موقعیت آپارتمان به گونه ای بالا ترین تاثیر را بر قیمت خواهد گذاشت، چرا که شما بر این اساس موقعیت جغرافیایی اقدام به انتخاب محل سکونت خواهید کرد. برای مثال اگر شما بخواهید مناطق شمالی تهران را برای سکونت انتخاب کنید، باید اجاره بهای بیشتری را جهت اجاره اپارتمان پرداخت کنید.

اما در مقابل هر چه تصمیم خود را برای زندگی در مناطق غربی و جنوبی تهران بگیرید می توانید با بودجه ای کمتر اقدام به اجاره آپارتمان کنید. مناطق جنوب تهران نسبت به سایر نقاط پایتخت قیمت کمتری دارند. بنابر این پیشنهاد می کنیم چنانچه قصد دارید با کمترین بودجه ممکن اقدام به اجاره آپارتمان مبله در تهران کنید حتما به طرف محله های جنوب شهر تهران بروید و از زندگی در مناطق شمالی پرهیز کنید. با این تصمیم شانس شما برای پیدا کردن یک آپارتمان مقرون به صرفه بسیار بالا خواهد رفت. حال توانستید متوجه شوید که موقعیت آپارتمان چگونه می تواند در نرخ اجاره بهای آن تاثیر گذار باشد.

اجاره آپارتمان 30 تا 50 متری در تهران | اجاره آپارتمان 60 متری در تهران | اجاره آپارتمان 70 متری در تهران

تاثیر امکانات آپارتمان در نرخ اجاره

گفتیم برای اینکه بتوانید بهترین آپارتمان را در تهران اجاره کنید، باید به یک سری فاکتور ها و شاخصه ها توجه داشته باشید. بعد از اینکه دانستید باید به موقعیت آپارتمان توجه کنید و یک موقعیت مناسب با بودجه خود را انتخاب کنید، باید به یک فاکتور بسیار مهم دیگر توجه داشته باشید و آن هم امکانات آپارتمان است. این امکانات آپارتمان است که میزان رفاه ساکنین و مهمانان را تا حد زیادی در ان مشخص می کند. هر چقدر یک آپارتمان دارای امکانات و تجهیزات بیشتری باشد، مسلما شرایط رفاه در آن بهتر است.

البته نباید از تاثیر گذاری وجود امکانات آپارتمان در قیمت و میزان اجاره بهای آن غافل شد. وجود یک سری امکانات مانند استخر، سونا، جکوزی، میز بیلیارد، میز پینگ پنگ، میز فوتبال دستی و مواردی از این قبیل باعث افزایش میزان اجاره بها خواهد شد. اگر بودجه شما این اجازه را خواهد داد که هر آپارتمانی را اجاره کنید، پیشنهاد می کنیم به دنبال اجاره آپارتمانی باشید که از نظر تجهیزات و امکانات در وضعیت بهتری قرار دارد. امکانات تفریحی و ابزار های بازی و سرگرمی هر چقدر بیشتر و پر تعداد تر باشند، برای اقامت شرایط بهتری خواهید داشت.

سن آپارتمان

سن یا همان سال ساخت آپارتمان اخرین فاکتوری است که قصد داریم تاثیرگذاری آن بر میزان اجاره بها را برای شما بررسی کنیم. زمانی که برای خرید آپارتمان در تهران یا حتی اجاره آپارتمان مبله در مشهد و دیگر شهر های ایران اقدام می کنید، معمولا سعی می کنید تا اپارتمانی را برای زندگی انتخاب کنید که تازه ساخت تر و جدیدتر باشد. معمولا ساختمان هایی که عمر بالاتری دارند، در مقابل قیمت کمتری خواهند داشت.

با این حال برای اینکه بتوانید یک آپارتمان مناسب را اجاره کنید، پیشنهاد می کنیم به دنبال خانه هایی باشید که سال ساخت آنها از 20 سال بیشتر نباشد.

این خانه ها سالم تر و بهتر هستند و می توانند خیال شما را بابت زندگی و آسایش راحت کنند. در مقابل هر چه عمر خانه ها بیشتر باشد، نیاز به بازسازی بالاتر خواهد رفت و شما باید بودجه ای را برای تعمیر و بازسازی کنار بگذارید. بنابراین سعی کنید یک انتخاب مناسب با بودجه خود را داشته باشید.

دکمه بازگشت به بالا