آموزش دانلود درایور پرینتر Canon

آموزش جامع نصب پرینترهای Canon در ویندوز 7 و 8 و 10

امروزه یکی از نیازهای روزمره کاربران کامپیوتر و لپ تاپ استفاده از سخت افزارهایی مانند پرینتر است. همانطور که می دانید شرکت های تولید کننده مختلفی سالانه مدل های زیادی پرینتر را تولید و روانه بازار می کنند.انتخاب یک پرینتر مناسب با توجه به نوع استفاده شما حائز اهمیت است. حال در تصمیم داریم تا با انتشار مقاله آموزش نصب پرینترهای Canon، چگونگی نصب و دانلود درایور پرینتر کانن canon را آموزش دهیم.

نحوه راه اندازی چاپگرهای canon در ویندوز 10

همانطور که در مقدمه بیان کردم ، قبلا مقاله نصب پرینتر در ویندوز را منتشر و در دسترس شما قرار داده ایم. حال در این بخش از مقاله، می خواهیم نصب پرینترهای canon  در ویندوز 10 را آموزش دهیم.برای اطمینان از دسترسی جهت نصب پرینتر ، با اکانت administrator وارد شوید.

1.پرینتر canon را به کامپیوتر متصل کنید. یک سر پورت USB آن به کیس و سر دیگر به پرینتر متصل می شود.

2.مسیر زیر را دنبال کنید :

Start > setting > devices > printers & Scanner > add a printer or scanner

3.صبر کنید تا ویندوز پرینتر را شناسایی کند.سپس روی نام پرینتر کلیک کرده و نصب را کامل کنید.

اگر پرینتر توسط ویندوز شناسایی نشد :

4.گزینه The printer that I want isn’t listed کلیک کنید.در پنجره بعدی گزینه add a local printer or network printer with manual settings را انتخاب کنید و دکمه next را بزنید.

5.در صفحه بعدی، تغییری ایجاد نکنید و next را بزنید.

 1. در صفحه بعدی مجددا نام برند ( تولید کننده) و مدل پرینتر را انتخاب کنید. در صورتی که درایور را از قبل نصب نکرده باشید روی Have Disk کلیک کنید و مسیر اطلاعات درایور را مشخص کنید تا ویندوز آن را نصب کند و سپس next را بزنید .اگر قبلا نصب کرده باشید این صفحه نمایش داده نمی شود.

7.در صفحه بعد، قسمت printer name ، نامی را برای پرینتر خود تایپ کرده و مجددا next را بزنید.

8.در پنجره بعدی از شما خواسته می شود تا در صورت تمایل به اشتراک گذاری پرینتر بین کاربران گزینه Share this printer so that others on your network can find and use it کلیک، سپس یک نام اشتراک تعیین کنید و در صورت تمایل فیلدهای location و comment را نیز پر کنید  و next را بزنید.

9.در صفحه آخر روی گزینه print a test page جهت تهیه تست پرینتر  کلیک کنید تا مطمئن شوید که درست کار می کند و finish را بزنید.

نصب پرینترهای canon در ویندوز 8

ویندوز 8 به راحتی قابلیت شناسایی سخت افزار توسط نرم افزار را دارد و پس از اتصال پرینتر به سیستم، ویندوز سریعا آن را شناسایی خواهد کرد و مراحل نصب خیلی سریع پیش خواهد رفت.اما چنانچه مشکلی پیش آمد و شناسایی پرینتر لیزری Canon موفقیت آمیز نبود مراحل زیر را طی کنید:

1.کلیدهای ویندوز و C را فشار دهید و از لیست باز شده گزینه settings را انتخاب کنید.

2.در پنجره بعدی روی PC & Devices کلیک کنید واز نصب نبودن پرینتر اطمینان حاصل کنید.اگر پرینتر نصب نبود. روی add a printer کلیک کنید و صبر کنید تا پرینتر به صورت اتوماتیک شناسایی و نام آن نمایش داده شود .

3.چنانچه مجددا ویندوز موفق به شناسایی پرینتر نشد، به صورت دستی تنظیم کنید.

 1. وارد advanced setup شوید و در این مرحله پرینتر شناسایی شده آن را انتخاب و نصب را انجام دهید.

5.حال می توانید در لیست پرینترهای تان روی پرینتر خود گزینه “Make this the default printer” را فعال کنید تا به عنوان پرینتر پیش فرض تنظیم شود.

نصب پرینترهای canon در ویندوز 7

جهت نصب پرینتر های canon در ویندوز 7 مراحل زیر را طی کنید:

1.پرینتر را به رایانه متصل کنید.

2.CD درایور را داخل دستگاه قرار داده و منتظر شوید CD شناسایی و خوانده شود.اگر به صورت اتوماتیک خوانده شود یعنی از طریق autorun کار راحت تر است ولی اگر موفق به اجرای  autorunنشد  مراحل زیر را دنبال کنید.

3.مسیر زیر را دنبال کنید:

Start > Devices and Printers > add a printer

 1. در صفحه ای که مقابل شما قرار گرفته دو گزینه وجود دارد :

Add a local printer:

زمانی که شما قصد دارید پرینتری که از نظر فیزیکی مستقیم به سیستم شما متصل است را نصب کنید.

Add a network,wireless or blutooth printer:

زمانی که شما قصد دارید پرینتری که داخل شبکه ای قرار دارد یا به صورت بی سیم یا از طریق بلوثوت است را نصب کنید.

من گزینه اول را انتخاب کردم.

5.سپس در صفحه بعدی تنظیمات پیش فرض را تغییر نداده و Next کنید.

 1. در صفحه بعدی مجددا نام برند ( تولید کننده) و مدل پرینتر را انتخاب کنید. در صورتی که درایور را از قبل نصب نکرده باشید روی Have Disk کلیک کنید و مسیر اطلاعات درایور را مشخص کنید تا ویندوز آن را نصب کند و سپس next را بزنید .اگر قبلا نصب کرده باشید این صفحه نمایش داده نمی شود.

7.نامی را برای پرینتر خود در صفحه بعدی مشخص کنید و مجددا next را بزنید.

 1. عملیات نصب پرینتر شروع می شود و در صورت که مشکلی وجود نداشته باشد کار تمام است ، تیک گزینه “Set as default printer “را بزنید تا به عنوانپرینتر پیش فرض تعیین شودو finish  را بزنید.

از چگونگی نصب پرینتر کانن در ویندوز بیشتر بدانید

امروزه پرینترها به یکی از اجزای جدایی ناپذیر شرکت های کوچک و بزرگ و حتی خانه ها تبدیل شده اند. در واقع پرینترها فارغ از نوع برند خود دارای کارایی مشابه ای هستند و چاپ در این دستگاه ها فرایند مشابه را طی می کند. در این قسمت قصد داریم به بررسی چگونگی نصب پرینتر کانن بپردازیم تا شما عزیزان بدون نیاز به فردی متخصص در این زمینه و به صورت فردی بتوانید پرینتر را راه اندازی کنید. در گام نخست باید تمامی اتصالات کامپیوتر و پرینتر برقرار باشد. در صورتی که در انجام مراحل ذکر شده در ذیل موفق نبودید می توانید با متخصصین ما تماس حاصل کنید. متخصصین همه روزه آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشند.

نصب درایور پرینتر کانن

شما برای کار کردن با پرینتر نیاز به درایور دستگاه در کامپیوتر و یا لپ تاپ خود دارید. درایور این امکان را به سیستم شما می دهد تا بتواند پرینتر را شناسایی کند. نصب درایور پرینتر کار پیچیده ای نیست و به راحتی قابل انجام است. نصب پرینترها فارغ از برند خاصی تقریبا فرایند مشابهی دارد. در ادامه روشهای دیگری از نحوه نصب پرینتر کانن بر روی ویندوزهای 7، 8 و 10 شرح داده می شود.

ویندوز 7 نسبت به ویندوزهای جدیدی چون 8 و 10 دارای رابط کاربری آسان تری است. در صورتی که از این ویندوز در لپ تاپ و یا کامپیوتر خود استفاده می کنید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

 1. در مرحله نخست پرینتر کانن را به سیستم خود وصل کنید. در صورتی که دیسکی همراه دستگاه بود، آن را داخل سیستم قرار دهید. در صورتی که این دیسک به درستی شناسایی نشد و یا در دسترس نبود باید فرایند زیر را پیش بگیرید.
 2. مسیر Start > Devices and Printers > add a printer را اجرا نمایید.
 3. در صورتی که پرینتر شما در شبکه موجود نمی باشد بر روی گزینه Add a local printer کلیک کنید.
 4. در صورتی که قصد شبکه کردن پرینتر خود را دارید، باید گزینه Add a network,wireless or bluetooth printer را انتخاب کنید.
 5. این گزینه می تواند به شما کمک کند تا از طریق وای فای، بلوتوث و موارد مشابه به پرینتر خود متصل شوید.
 6. تغییری در تنظیمات پیش فرض ایجاد نکرده و گزینه Next  را انتخاب کنید.
 7. در مرحله بعد باید مدل و برند پرینتر را در صفحه ی به نمایش گذاشته شده توسط سیستم وارد کنید.
 8. حال باید نام پرینتر خود را انتخاب کنید و گزینه Next  را دوباره بزنید.
 9. عملیات نصب پرینتر به پایان رسید، شما حال می توانید محتوای خود را چاپ کنید.

نحوه نصب چاپگر کانن در ویندوز 8

ویندوز 8 برخلاف تمامی انتقادهایی که به آن وارد شد، عملکرد بسیار خوبی را برای شناسایی سخت افزارهای مختلف داشت. برای نصب چاپگر کانن در ویندوز 8 به صورت زیر عمل کنید:

 1. پس از اتصال پرینتر به ویندوز 8، سیستم قادر است آن را شناسایی کند. در صورتی که در شناسایی پرینتر کانن و یا نصب پرینتر کانن در ویندوز 8 دچار مشکل شدید مسیر زیر را پیش بگیرید.
 2. با فشار دادن دکمه های ترکیبی ویندوز و C به طور همزمان، لیستی برای شما به نمایش گذاشته می شود که از آن باید گزینه settings را انتخاب کنید.
 3. بعد از انجام مرحله فوق، حال باید گزینه PC & Devices را انتخاب کنید. از نصب پرینتر بر روی سیستم خود اطمینان حاصل کنید.
 4. حال برای ادامه نصب پرینتر کانن باید advanced setup را باز کرده و دستگاه شناسایی شده را نصب کنید.
 5. در ادامه لیستی از پرینترهای نصب شده به شما نمایش داده می شود که باید پرینتر مورد نظر خود را از میان آن ها پیدا کنید. حال باید قدم آخر را بردارید و بر روی گزینه Make this the default printer کلیک کنید تا به عنوان پرینتر پیش فرض پرینتر انتخابی شما تنظیم شود.

نحوه نصب چاپگر کانن بر روی ویندوز 10

بهترین راه نصب پرینتر کانن بر روی ویندوز 10، استفاده از اکانت administrator  می باشد. برای انجام این کار باید به صورت زیر عمل کنید:

 1. در ابتدا پرینتر را توسط کابل USB به کامپیوتر و یا لپ تاپ خود وصل کنید.
 2. پس از وصل کردن سیستم خود به پرینتر توسط کابل USB، مسیر Start > setting > devices > printers & Scanner > add a printer or scanner را اجرا کنید.
 3. بعد از شناسایی پرینتر مورد نظر توسط سیستم شما، بر روی اسم دستگاه پرینتر کانن کلیک کرده و مراحل نصب را به ترتیب انجام دهید.
 4. در صورتی که پرینتر کانن شناسایی نشد، گزینه The printer that I want isn’t listed را انتخاب کنید.
 5. در صفحه به نمایش گذاشته شده گزینه add a local printer or network printer with manual settings را انتخاب کنید و سپس کمه next  را بزنید.
 6. حال در صفحه ی به نمایش گذاشته شده مدل دستگاه پرینتر کانن خود را انتخاب کنید.
 7. در صفحه ی بعد، باید برای پرینتر خود نامی انتخاب کنید. برای این کار وارد قسمت printer name  می شوید و پس از انجام کار خود بر روی دکمه next  کلیک کنید.
 8. در صورتی که تمایل به اشتراک گذاری پرینتر کانن خود دارید، باید گزینه Share this printer so that others on your network can find and use it را انتخاب کنید.
 9.  در قدم آخر نیز گزینه print a test page را انتخاب کرده و پرینتر خود را انتخاب کنید.

حال با چگونگی نصب پرینتر کانن در ویندوزهای مختلف آشنا شدید. در ادامه به بررسی نکات مهم در راه اندازی و نصب پرینتر می پردازیم.

نکات قابل توجه در نصب پرینتر

دانلود درایور پرینتر بر خلاف تهیه درایور قطعاتی نظیر مادربرد و یا کارت گرافیک، کار دشواری نیست. شما به راحتی و کمی دقت می توانید درایور مورد نیاز دستگاه خود را پیدا کرده و آن را دانلود کنید.

همچنین سیستم عاملی که با آن کار می کنید از اهمیت بالایی برخوردار است. توجه به ویندوز و ورژن آن به انتخاب شما در ورژن درایور کمک می کند. تا اینجا به نصب پرینتر کانن آشنا شدیم، اما انتخاب نسخه درست درایور شاید مهمترین بخش کار باشد.

هنگامی که برای دانلود درایور پرینتر Canon مورد نظر خود وارد می شوید، نسخه های مختلفی از درایورها برای شما به نمایش گذاشته می شود. این شاید کمی گیج کننده باشد. شما باید دقت کنید تا متناسب با سیستم عامل و مدل پرینتر خود، درایور مورد نظر را انتخاب کنید.

درایور پرینتر چیست؟ (همراه با آموزش دانلود درایورهای مناسب با پرینترهای Canon)

آموزش نصب درایور پرینتر کانن (Canon) در ویندوز ۷ و ۱۰ با سی‌دی و بدون سی‌دی

کانن را می‌توان یکی از پرکاربردترین و پرمصرف‌ترین پرینترها در میان برندهای موجود در بازار دانست. کیفیت و قدرت تجهیزات برند Canon در کنار به صرفه بودن قیمت پرینترهای Canon موجب استقبال بیشتر از این محصول در محیط‌های خانگی، اداری و کسب‌وکارها شده است. چنانچه شما هم از این پرینترها استفاده می‌کنید یا به‌تازگی چاپگر کانن را خریداری کرده‌اید، لازم است با نحوه نصب درایور پرینتر کانن آشنا شوید.

نصب و راه‌اندازی پرینترها در گذر زمان ساده‌تر شده است؛ با این حال استفاده از آن‌ها روی سیستم ‌عامل‌های مختلف می‌تواند همچنان برای کاربران این محصولات چالش‌برانگیز باشید. در مقاله پیش‌رو، آموزش چگونگی نصب درایور پرینتر کانن (Canon) در ویندوز ۷ و ۱۰، با سی‌دی و بدون سی‌دی، ارائه شده است.

نصب درایور پرینتر کانن (Canon) در ویندوز 7 با CD

اگر سیستم عامل شما ویندوز ۷ است و قصد دارید پرینتر کانن را روی آن نصب کنید، می‌توانید از CD همراه پرینتر، استفاده کنید. در این بخش، به مراحل راه‌اندازی پرینتر کانن با استفاده از CD و اضافه‌کردن آن به پرینترهای موجود در سیستم شما پرداخته‌ایم:

CD درایور چاپگر را در درایو DVD-ROM کامپیوتر خود قرار دهید. سیستم شما باید آن را شناسایی و به صورت Autorun درایورهای پرینتر را نصب کند. منتظر بمانید تا فرایند نصب شروع شود. اگر اتفاقی نیفتاد، روی آیکون “My Computer”، درایو CD-ROM و روی پوشه‌های [PCL] یا [UFRII] -> [uk_eng] کلیک کنید؛ سپس برای شروع فرایند نصب، روی [Setup.exe] دوبار ضربه بزنید. عملیات نصب شروع می‌شود و درایورهای لازم، به صورت اتوماتیک، روی سیستم شما Install خواهد شد.

درصورتی که عملیات Autorun انجام نشد، برای اضافه‌کردن پرینتر کانن خود به دستگاه‌های موجود در کامپیوتر و نصب درایورهای آن در ویندوز ۷، کافی است مراحل زیر را قدم به قدم پیش بروید:

1- از منوی “Start” گزینه “Devices and printers” را انتخاب کنید.

2- در قسمت چپ و بالای پنجره بازشده، روی “Add a printer” کلیک کنید.

3- درصورتی‌که قصد اتصال به هیچ شبکه‌ای را ندارید، گزینه “Add a local printer” را انتخاب کنید؛ اما چنانچه می‌خواهید از طریق شبکه Wireless یا Bluetooth دستگاه چاپگر خود را به کامپیوتر متصل کنید، روی “Add a network, Wireless or Bluetooth printer” کلیک کنید. در اینجا ما گزینه اول را انتخاب کرده‌ایم.

4- در این مرحله، پنجره “Choose a printer port” برای شما باز می‌شود. پورت چاپگر نوعی اتصال است که به رایانه شما امکان مبادله اطلاعات با چاپگر را می‌دهد. تنظیمات این صفحه را به صورت پیش‌فرض نگه دارید و دکمه “Next” را بزنید.

5- در این مرحله، پنجره “Install the printer driver” نمایش داده خواهد شد. در بسیاری از سیستم عامل‌ها، درایورهای مختلفی وجود دارد؛ اما درصورتی‌که پرینتر موردنظر خود را نیافتید و درایورهای داخلی موجود به کار شما نیامدند، باید به سراغ دو امکان “Windows Update” و “Have Disk”  بروید. اگر CD مناسب دستگاه پرینتر خود را دارید، از گزینه “Have disk” استفاده و آدرس درایورهای نصب شده را وارد کنید. چنانچه نتوانستید به هر دلیلی درایورها را پیدا کنید روی گزینه “Windows update” کلیک کنید.

6- پنجره بعدی را بدون هیچ تغییری و به صورت پیش‌فرض ادامه می‌دهیم. کادری با نام “Type a printer name” ظاهر می‌شود. نام دلخواه خود را وارد کنید و “Next” را بزنید. دقت کنید که پرینتر شما پس از نصب با این نام نمایش داده خواهد شد.

7- پس از نصب، با بازشدن پنجره‌ای به نام “Printer sharing”، از شما پرسیده می‌شود که آیا قصد به اشتراک گذاشتن پرینتر کانن خود را دارید؟

چنانچه تیک “Do not share this printer” را بزنید، یعنی قصد ندارید دستگاه خود را به اشتراک بگذارید؛ اما اگر غیر از این باشد، با فعال‌کردن گزینه “Share this printer so that others on your network can find and use it” کادرهای پایین آن مانند “Share name” فعال می‌شوند. برای اینکه دیگران بتوانند شما را پیدا کنند، باید نامی برای آن در نظر بگیرید؛ البته می‌توانید از نام پیشنهادی دستگاه هم استفاده کنید. این نام، برای کاربران دیگر شبکه نمایش داده می‌شود.

در نهایت، گزینه “Next” را بزنید.

8- در مرحله آخر، موفقیت نصب شما اعلام می‌شود. می‌توانید با کلیک روی “Print a test page” پرینتر کانن خود را تست کنید. پرینتر خود را هم می‌توانید در فولدر “Drivers and printers” مشاهده کنید.

نصب درایور پرینتر کانن (Canon) در ویندوز ۱۰ با CD

طبق همان مراحلی که در ویندوز ۷ به نصب پرینتر پرداختیم، در ارتباط با ویندوز ۱۰ هم عمل می‌کنیم. CD را در دستگاه قرار می‌دهیم تا به‌صورت اتوماتیک درایورها نصب شوند؛ اما با توجه به متفاوت‌بودن محیط ویندوز ۱۰ با ویندوز ۷، مراحل اضافه کردن پرینتر در ویندوز ۱۰ را مطابق مراحل زیر انجام دهید:

1- از منوی “Start” گزینه “Setting” را انتخاب کنید و وارد “Devices” شوید.

2- روی “Add a printer or scanners” کلیک کنید تا پرینتر موردنظر را جستجو کند.

3- اگر پرینتر مورد نظر را پیدا کردید، گزینه “Add device” را فشار دهید.

4- درصورتی‌که دستگاهی یافت نشد، عبارت “the printer that I want isn’t listed” ظاهر می‌شود؛ روی آن کلیک کنید تا بتوانید، به‌صورت دستی، پرینتر Canon مورد نظر را نصب کنید.

5- صفحه “Find a printer by other options” را مشاهده می‌کنید.

گزینه اول، برای نصب درایورهای مدل‌های بسیار قدیمی است که برای یافتن آنها نیاز به کمک پشتیبانی سازنده خواهید داشت.

گزینه دوم، برای یافتن پرینترها با استفاده از نام آنها است.

در گزینه سوم، برای اضافه‌کردن پرینتر، به “IP” آن نیاز خواهیم داشت.

اگر قصد دارید از طریق شبکه “Wireless” و “Bluetooth” پرینتر خود را اضافه کنید، تیک این گزینه را بزنید.

اگر به صورت “local” می‌خواهید پرینتر خود را در کامپیوتر نصب کنید، گزینه آخر “Add a local printer” باید انتخاب شود.

گزینه “Next” را بزنید و ادامه دهید. باقی مراحل، دقیقا مشابه مراحلی است که در ویندوز ۷ توضیح دادیم. طبق همان مراحل پیش بروید تا پرینتر خود را در میان “Devices” مشاهده کنید.

نصب درایور پرینتر کانن (Canon) در ویندوز ۷ و ۱۰ بدون CD

درصورتی‌که CD راه‌اندازی پرینترهای کانن خود را به هر دلیلی در دسترس ندارید و چاپگر شما به صورت خودکار نصب نشده است، به‌راحتی می‌توانید با مراجعه به سایت پشتیبانی کانن، درایور پرینتر مورد نظر را با توجه به سیستم عامل رایانه خود دانلود کنید.

1- به سایت پشتیبانی Canon مراجعه کنید. در کادر جستجو، پس از وارد‌کردن مدل پرینتر خود، به قسمت “Drivers & Downloads” بروید.

2- در قسمت “Select Operating System” سیستم عامل ویندوز ۷ و ۱۰ را متناسب با رایانه خود انتخاب و دانلود کنید.

3- روی فایل دانلود شده دوبار کلیک کنید تا از حالت فشرده خارج و عملیات نصب شروع شود.

4- فایل “wizard” در حال نصب درایورهای پرینتر بر روی کامپیوتر شما است؛ گزینه “Next” را بزنید.

5- حال دو گزینه “Select device” و “Select driver” نمایان می‌شوند. شما در این مرحله “Device” و “Driver” موردنظر را انتخاب می‌کنید.

6- در این مرحله، پنجره “Confirm Setting” را مشاهده می‌کنید؛ روی گزینه “Start” موجود در پایین پنجره کلیک کنید.

7- با زدن دکمه “Start”، عملیات نصب درایورها شروع می‌شود.

8- در این مرحله، شما می‌توانید پرینتر موردنظر را به عنوان پرینتر پیش‌فرض انتخاب کنید.

9- در نهایت، با چاپ آزمایشی یک صفحه، از نصب صحیح پرینتر خود اطمینان حاصل کنید و از برنامه خارج ‌شوید.

سخن آخر

امیدواریم آموزش نصب درایور پرینتر کانن (Canon) در ویندوز ۷ و ۱۰ که در این مطلب ارائه شد، به شما کمک کند تا این پرینترها را به‌سادگی در سیستم خود نصب کنید و از کار با آنها لذت ببرید. اگر قصد خرید پرینتر کانن (Canon) را دارید یا می خواهید از قیمت پرینترهای کانن (Canon) مطلع شوید، از فروشگاه ما دیدن کنید. شما می‌توانید از تخصص همکاران ما برای انتخاب باکیفیت‌ترین و کاربردی‌ترین پرینترهای موجود در بازار بهره‌مند شوید.

دکمه بازگشت به بالا