شرایط و قوانین کار آفرینی در کانادا

موضوع اصلی و مهم نوشتاری که اکنون مطالعه آن را شروع نموده اید، در خصوص کارآفرینی در کانادا و مهاجرت کارآفرینی کانادا، اقامت سرمایه گذاری کانادا با کارآفرینی، شرایط ویزای استارت آپ کانادا و خرید و فروش دلار کانادا می باشد. حداقل سرمایه مورد نیاز جهت کارآفرینی در کانادا چقدر است؟ شرایط مورد نیاز جهت کارآفرینی در کانادا کدامند؟ مزایای سرمایه گذاری در کانادا چیست؟ در ادامه به این سوالات و سایر سوالات شما عزیزان پاسخ خواهیم داد.

 به دلیل شرایط اقتصادی خوب کانادا بسیاری از اتباع خارجی و واجد شرایط قصد دارند تا از طریق برنامه‌ های کارآفرینی به این کشور مهاجرت نمایند. در مقاله پیش رو به بررسی جزئیات کارآفرینی در کانادا و یا در استان های آن خواهیم پرداخت. اگر شما هم یکی از هزاران متقاضی کارآفرینی می باشید که که قصد مهاجرت به کانادا از طریق برنامه‌ های متعدد و متنوع ارائه شده توسط این کشور و ایالت های آن را دارید، می توانید به منظور کسب اطلاعات تکمیلی با کارشناسان صرافی ایزدی تماس حاصل نمایید و از کارشناسان حاذق این مؤسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

برنامه کارافرینی کانادا | بهترین سرمایه گذاری در کانادا | خرید بیزینس در کانادا

شرایط برنامه های کارآفرینی در کانادا

کانادا کشوری واقع در شمال قاره آمریکا است‌. امروزه این کشور و ایالت های آن به منظور جذب سرمایه گذاران خارجی برنامه های کارآفرینی را ارائه می‌دهند. این برنامه ها، بر اساس سیستم امتیازبندی می باشند. هدف دولت کانادا از ارائه برنامه های کارآفرینی این است که سرمایه‌ گذار خارجی مبلغی را به منظور رشد اقتصاد کانادا در این کشور سرمایه‌گذاری کند. در نظر داشته باشید که هر استان برنامه خاص خود را دارد. از این رو افراد بایستی شرایط اولیه مهاجرت کارآفرینی کانادا در ایالت مورد نظر را داشته باشند. ما را تا انتهای مقاله همراهی نمایید. در ادامه شرایط کامل کارآفرینی در کانادا و ایالات های آن را با ذکر جزئیات توضیح خواهیم داد.

اقامت کارآفرینی کانادا

یکی از اهداف اصلی متقاضیان مهاجرت به کانادا یا سایر کشور ها اخذ اقامت و تابعیت کشور مورد نظر می باشد. درحال حاضر متقاضیان از روش های متنوعی نظیر: روش کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری یا کارآفرینی و ویزای افراد خاص به این کشور مهاجرت می نمایند. امروزه جمع کثیری از اتباع خارجی در صدد مهاجرت از طریق سرمایه‌ گذاری یا مهاجرت کارآفرینی کانادا هستند. زیرا این روش یکی از جذاب ترین روش های می باشد که منجر به اقامت دائم و در نهایت پاسپورت این کشور می‌ شود.

استان های کانادا در خصوص برنامه‌ های کارآفرینی و اقامت شرایط خاص خود را دارند ولی همه آن ها تحت دولت فدرال اداره می شوند. لطفاً در نظر داشته باشید که ارائه بیزینس پلن (طرح تجاری) یکی از فاکتور های مهم کارآفرینی در کانادا و ایالات های آن می باشد. بیزینس پلنی که ارائه می‌شود، باید متناسب با ایالت انتخابی شما جهت کارآفرینی باشد. در صورت تایید طرح تجاری به متقاضی جایزه داده می‌شود تا از این طریق به کانادا مهاجرت نماید.

برنامه کارآفرینی در استان های مختلف کانادا

برنامه کارآفرینی در هریک از استان های کانادا به شیوه خود پیش می رود و افرادی که به دنبال کسب ویزا و مهاجرت کارآفرینی کانادا می باشند، بسیار مهم است که ابتدا به این نکته توجه کنند که کدام استان کانادا را برای کارآفرینی و زندگی انتخاب می نمایند. ایالت هایی که دارای برنامه کارآفرینی برای مهاجرت هستند شامل: کبک، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، مانیتوبا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، نوااسکوشیا، انتاریو، پرنس ادوارد، آیلند، ساسکاچوان و همچنین 3 ناحیه نوناووت، قلمروهای شمال غرب و یوکان می باشد و هرکدام با توجه به سیاست و اهداف خود، دارای یک رویکرد متفاوت و قابل ارائه برای کارآفرینانی که قصد مهاجرت به کانادا برای کارآفرینی دارند، می باشد.

کارآفرینی در کانادا در استان انتاریو

انتاریو یکی از استان‌ های زیبای کانادا می باشد. این استان مقصد بسیاری از اتباع ایرانی جهت کارآفرینی است. تورنتو یکی از بزرگ‌ ترین شهرهای این استان است. اگر قصد دارید در این شهر سرمایه گذاری نمایید، بایستی امتیازات لازم را کسب کنید. زیرا این برنامه کارآفرینی همانند سایر برنامه‌ های استانی کانادا بر اساس سیستم امتیاز بندی می باشد.

جزئیات امتیاز بندی را در زیر این متن تشریح نمودیم:

محدوده شهر سرمایه مورد نیاز سابقه کاری مدرک تحصیلی سن مدرک زبان
داخل شهر تورنتو 800 هزار دلار(سرمایه)600 هزار دلار (سرمایه گذاری) 2 سال مدیریت دارای امتیاز و غیر الزامی CLB4
خارج شهر تورنتو 400 هزار دلار (سرمایه) 200 هزار دلار (سرمایه گذاری) 2 سال مدیریت دارای امتیاز و غیر الزامی CLB4
بدون محدودیت در شهر 600 هزار دلار (سرمایه) 200 هزار دلار (سرمایه گذاری) 3سال مالکیت مشاغل حداقل فوق دیپلم CLB4
شهر های خیلی کوچک با جمعیت کم 300هزار دلار(سرمایه) 100 هزار دلار (سرمایه گذاری) 3سال مالکیت مشاغل حداقل فوق دیپلم CLB4
شهر های شمال کانادا 600 هزار دلار (سرمایه) 300 هزار دلار (نقد) 250 هزار دلار (سرمایه گذاری) 3 سال مالکیت بیزینس با سابقه مدیریت حداقل کاردانی دارای بیشترین امتیاز در سنین 35 تا 50 سال CLB 5

متقاضی باید در ۵ سال گذشته ۲ سال سابقه کار نشان دهد. در واقع باید ثابت نماید که در کشور مبدا بیزینسی داشته است که خود صاحب آن بیزینس بوده است. البته اگر شخص، سابقه مدیریت سطح بالا به جای سابقه بیزینس نشان دهد، مورد قبول می باشد.

اگر می خواهید داخل تورنتو سرمایه گذاری نمایید، بایستی ۸۰۰ هزار دلار دارایی نشان دهید و از این مبلغ حداقل باید ۶۰۰ هزار دلار سرمایه گذاری کنید. حال اگر می‌خواهید خارج تورنتو سرمایه گذاری نمایید، بایستی۴۰۰ هزار دلار دارایی نشان دهید و ۲۰۰ هزار دلار آن را سرمایه گذاری کنید. لطفاً توجه نمایید که اگر رشته تحصیلی و سابقه بیزینس شما در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات دیجیتال و موارد این چنینی باشد، می توانید با مبلغ ۲۰۰ هزار دلار در داخل تورنتو سرمایه گذاری نمایید. البته باید مبلغ ۴۰۰ هزار دلار نشان دهید.

 • ارائه مدرک تحصیلی الزامی نمی باشد ولی اگر سطح تحصیلات متقاضی بالا باشد به امتیازاتش افزوده می‌شود.
 • این برنامه محدودیت سنی ندارد ولی از لحاظ کاری مهم است که متقاضی توانایی راه اندازی بیزینس را داشته باشد.
 • ارائه مدرک CLB4 الزامی است استخدام ۲ نیرو داخل تورنتو و یک نیرو خارج تورنتو الزامی می باشد.
 • اگر متقاضی بیزینسی را خریداری نماید بایستی یک سال قبل از ارائه درخواست خود سفر اکتشافی به تورنتو داشته باشد و از منطقه انتخابی خود جهت سرمایه‌ گذاری بازدید کرده باشد.
 • اگر متقاضی تمایل دارد بیزینس جدیدی را راه اندازی کند نیازی به بازدید از منطقه سرمایه گذاری نمی باشد.
 • بیزینسی که خریداری می نمایید چه داخل تورنتو باشد، چه خارج تورنتو بایستی حداقل مالک یک سوم آن باشید.
 • ارائه بیزینس پلن الزامی می باشد هر اندازه بیزینس‌ پلن شما قوی باشد به همان اندازه موفق تر خواهید بود.
 • اگر در یک شاخه خاص بیزینس داشته باشید امتیاز بیشتری کسب می نمایید. مثلا اگر نشان دهید بیزینس شما در کشور مبدا رشد ۲۰ درصدی داشته است، امتیاز بیشتری کسب می نمایید اشخاصی که شرایط ذکر شده در این قسمت را داشته باشند، در برنامه ثبت نام می شوند. در این برنامه همانند برنامه اسکیل ورکر کانادا اشخاص بر اساس امتیازاتی که کسب می نمایند، انتخاب می‌شوند. معمولاً در هر دوره ۱۵ الی ۳۰ نفر را انتخاب می‌کنند. پس از دریافت دعوتنامه بایستی در یک مدت مشخص مدارک خود را جهت بررسی برای دولت ارسال نمایید. سپس از شما خواسته می شود تا برای انجام یک مصاحبه از طریق ویزای توریستی به کانادا مهاجرت نمایید. در نهایت پس از این که تایید شدید، می توانید برای اقامت کاری دو ساله اقدام کنید. شما تنها ۲۰ ماه فرصت دارید تا بیزینس خود را راه اندازی نموده و گزارش کار خود را به دولت ارائه دهید. اگر ثابت شود که بر اساس طرح تجاری خود عمل کرده اید، می توانید برای اقامت دائم خود و اعضای خانواده(همسر و فرزندان زیر ۲۲ سال) خود نیز اقدام نمایید.

کارآفرینی در کانادا در جزیره پرنس ادوارد

همانطور که آگاهید، کانادا کشوری مهاجر پذیر و انگلیسی زبان می باشد. همین امر موجب گشته تا این کشور به یکی از گزینه‌ های اصلی تبدیل گردد. یکی از مقاصد بسیار زیبا جهت سرمایه‌ گذاری جزیره پرنس ادوارد می باشد. برنامه کارآفرینی در این جزیره نسبت به سایر ایالات کانادا مقرون به صرفه و ارزان می باشد. اگر واجد شرایط باشید، می توانید از طریق این طرح برای شریک زندگی و فرزندان زیر ۲۲ سال خود نیز اقامت بگیرید. مبلغ سرمایه گذاری در این استان 150 هزار دلار است، اما در یک سال اولیه نیاز است 75 هزار دلار سرمایه گذاری نمایید. شرایط اولیه سرمایه گذاری این استان عبارت است از:

 • داشتن 150 هزار دلار کانادا.
 • داشتن مدرک آیلتس حداقل 4 (بهتر هست حدود 5 باشد تا امتیاز بالایی کسب نمایید.)
 • داشتن 3 سال سابقه مدیریت.
 • سن فرد بین 25 الی 44 سال باشد.
 • ارائه بیزینس پلن مناسب.
 • استخدام حداقل یک فرد کاناداییو پرداخت حقوق و مالیات
 • پرداخت مالیات شرکت.

شرایط مورد نیاز جهت سرمایه‌گذاری در جزیره پرنس ادوارد در جدول زیر شرح داده شده است.

محدوده شهری بدون محدودیت
مبلغ 600000دلار(دارایی) 150000دلار (سرمایه گذاری)
سابقه کاری حداقل 3 سال
مدرک تحصیلی حداقل مدرک دیپلم (0 امتیاز)
سن سن 21 تا 59 سال-بیشترین امتیاز از 25 تا 44 سال
مدرک زبان CLB5
ویزای توریستی اجبار به بازدید قبل از اقدام نیست
میزان سهم سرمایه گذار بدون محدودیت
وضعیت اقامت اقامت کاری دو ساله
همراه فرزند تا 22سال-مدرک زبان همسر و سابقه کاری همسر امتیاز دارد.

جهت سرمایه ‌گذاری در این جزیره متقاضی بایستی امتیازات لازم را کسب نماید. از آن جا که این جزیره درصدد جذب سرمایه گذار خارجی می باشد، کسب امتیاز لازم کار چندان سختی نیست. کسب این امتیازات از فاکتورهایی نظیر سن، سطح تحصیلات، مدرک زبان، رزومه شریک زندگی(سطح زبان و سابقه کار)، رزومه فرزندان و مدرک تحصیلی می باشد‌. بر اساس نظریه دولت کانادا سرمایه گذاران خارجی می توانند در زمینه کشاورزی، ماهیگیری یا هر بیزینسی که به اقتصاد این استان کمک شایانی کند، فعالیت کنند. جالب است بدانید، در برنامه این استان نیازی به استخدام شهروند کانادایی نمی باشد. در زیر این متن جزئیات امتیاز بندی در این استان آورده شده است:

 • اگر ۲۱ تا ۴۹ سال سن داشته باشید امتیاز بالایی کسب خواهید کرد.
 • در این برنامه نشان دادن ۳ سال سابقه کار در ۵ سال گذشته یا ۵ سال سابقه کار در ۷ سال گذشته از الزامات می باشد. به عنوان مثال اگر ثابت نمایید که در ۷ سال گذشته ۵ سال مالک بیش از نیمی از یک بیزینس فعال بوده اید، ۵۰ امتیاز کسب می نمایید و یا نشان دهید در ۵ سال گذشته ۳ سال مالک بیش از نیمی از یک بیزینس فعال بوده‌ اید، ۴۰ امتیاز کسب می کنید. لطفاً توجه نمایید سابقه کاری که ارائه می‌دهید کاملاً مرتبط با بیزینس درخواستی شما باشد.
 • اگر مدرک فوق لیسانس یا دکترا داشته باشید، موفق به کسب ۲۵ امتیاز می شوید. حالا اگر مدرکی که ارائه می‌دهید لیسانس یا فوق دیپلم به همراه یک مدرک اضافی باشد، موفق به کسب ۲۰ امتیاز خواهید شد.
 • اگر در یک شهروند کشوری می باشید.
 • که زبان رسمی آن انگلیسی یا فرانسوی است برای شما امتیاز دارد.
 • اگر در کشوری که زبان بومی آنان انگلیسی یا فرانسوی است، کار کرده‌اید یا تحصیل نموده اید برای شما امتیاز دارد.
 • رزومه شریک زندگی و فرزندانتان برای شما امتیاز دارد منظور از رزومه، سابقه کاری و مدرک زبان آنان می‌باشد.

کارآفرینی در کانادا در استان نووا اسکوشیا

کانادا به دلیل ارائه برنامه های متنوع کارآفرینی و از سوی دیگر به دلیل انگلیسی‌ زبان بودن مردمانش گزینه بسیار مناسبی جهت سرمایه گذاری یا کارآفرینی می باشد. این کشور با آغوش باز پذیرای سرمایه‌ گذارانی است که باعث پیشرفت اقتصاد این کشور شوند. یکی دیگر از برنامه‌ های کارآفرینی در استان نووا اسکوشیا است. جدول زیر نشان دهنده شرایط این طرح می باشد‌.

محدوده شهری ندارد- بیزینس بیرون از هلیفکس امتیاز جداگانه دارد.
مبلغ 600000 دلار (دارایی) 150000 دلار (سرمایه گذاری)
سابقه کاری 3 الی 5 سال
مدرک تحصیلی حداقل دیپلم با 8 امتیاز
سن 21 تا 55
مدرک زبان CLB5
سفر اکتشافی ندارد مگر کسانی که می خواهند یک بیزینس آماده بخرند
میزان سهم سرمایه گذار بدون محدودیت
وضعیت اقامت کاری حداقل 1 ساله
همراه همسر و فرزندان تا 22 سال- مدرک زبان و سابقه کاری همسرامتیاز دارد
استخدام افراد کانادایی اجباری به استخدام نیست ولی امتیاز دارد

برای سرمایه‌ گذاری در این استان باید موفق به کسب امتیازات لازم شوید در زیر این نوشتار به شرح جزئیات امتیازبندی پرداخته ایم:

 • اگر سن شما بین ۳۳ تا ۳۹ سال باشد، موفق به کسب بالاترین امتیاز خواهید شد
 • می بایست حداقل ۵ سال سابقه کار مدیریتی نشان دهید البته اگر نشان دهید که مالک صد در صد یک بیزینس بوده اید، دیگر نیازی به ارائه سابقه کار مدیریتی نمی باشد
 • اگر سطح تحصیلات متقاضی بالای دیپلم باشد، امتیاز کسب می نماید. به عبارتی متقاضی کارآفرینی که یک دیپلم ارائه دهد، موفق به کسب ۸ امتیاز می شود
 • هرچه سطح تحصیلات متقاضی بالاتر باشد و مدارک بالاتری ارائه دهد موفق به کسب امتیاز بیشتری می‌شود
 • اگر بیزینس موجود در این استان را خریداری نمایید، بایستی یک بار به کانادا سفر کنید ولی اگر قصد دارید بیزینس جدیدی را راه اندازی نمایید، سفر اکتشافی ضروری نمی باشد
 • شما از رزومه همسرتان(مدرک زبان و سابقه کار)و رزومه فرزندتان و همچنین اگر در این استان تحصیل کرده باشید یا کار کرده باشید امتیاز کسب می نمایید.
دکمه بازگشت به بالا